Mida arvavad muusikainimesed Eesti eurolaulust?

Kuna rahvas on ammu kaotanud usu Eesti eurolaulu, siis Buduaar võttis nõuks uurida muusikaga seotud inimestelt, millised on nende lootused ja ootused seoses homse Eesti eurolaulu finaaliga.  

Kuna rahvas on ammu kaotanud usu Eesti eurolaulu, siis Buduaar võttis nõuks uurida muusikaga seotud inimestelt, millised on nende lootused ja ootused seoses Eesti eurolauluga.  

                                                                

Anna – Liisa Supp, laulja
Kas jälgid Eurovisiooni? Üldiselt jah, ikka jälgin.
Kas oled kindlalt teleka ees laupäeval? Kahjuks laupäeval teleka ees ei istu, kuna tähistan sellel ajal oma sünnipäeva.

Kellele hoiad pöialt? Hoian pöialt oma superstaari saate kaaslastele ikka, kuid mu lemmikuks on siiski Rolf Juniori esitatud lugu „One on One“.

Mida arvad, kas Eesti pääseb finaali? Arvan, et kui Eesti pääseb finaali, siis kas Birgiti Õigemeele või Kreisiraadio poolt esitatud looga. Arvan, et kui Eesti pääseb Kreisiraadio looga finaali, siis on sellel lool üsna head võimalused tulla ka esimeste laulude hulka, kuna seal on osavalt kasutatud Balkanimaade keelt ning strateegiliselt on see samuti väga osavalt üles ehitatud.

                                                     

 

Fred Krieger, muusikaprodutsent

Kas jälgid Eurovisiooni? Põhimõtteliselt küll, üritan alati jälgida ja kursis olla.

Kas oled kindlalt teleka ees laupäeval? Olen lausa stuudios kohapeal, viimased 5 aastat olen koguaeg olnud omadele kaasa elamas. Välja arvatud viimasel aastal, kui viibisin samal ajal välismaal.

Kellele hoiad pöialt? Hoian pöialt ikka oma bändile Traffic.

Mida arvad, kas Eesti pääseb finaali? Sõltub, milline lugu pääseb võidule. Tegelikult oleneb see, kas Eesti saab edasi või mitte, väga paljudest asjadest. Kui Eesti on pääsenud edasi finaali, siis on juba raske hinnata, sest loo esitajast ei sõltu enam nii palju. Pigem mängib rolli see, kui eriline või kui hea meie lugu võrreldes teistega on.

                                                      


Indrek Raadik aka Summer, laulja

Kas jälgid Eurovisiooni? Aeg-ajalt olen ikka jälginud, mitte nii pingsalt. Arvan, et see pole selline konkurss, mida ilmtingimata peaks jälgima. See on muutunud üsna palaganiks.

Kas oled kindlalt teleka ees laupäeval? Kuna liikuda hästi ei saa, siis ilmselt istungi teleka ees. Plaanin need lood veel enne TV-showd üle kuulata.

Kellele hoiad pöialt? Kuna mul on need laulud DVD-le tõmmatud, siis olen neid ka mitu korda läbi kuulanud, kuid ükski ei tekita sellist „vohh“ tunnet. Samas häid lugusid on väga palju, kuid need pole sellised Eurovisioonilikud, mis konkursil läbi lööksid. Kasulik oleks hääletada Kreisiraadio loo poolt, kuna lähimineviku näitel sellised palaganid töötavad kõige paremini. Mulle isiklikult sümpatiseerib SKA Faktori laul ja ilmselt talle ka pöialt hoian, kuigi ka see lugu pole üldse  Eurovisioonilik.

Mida arvad, kas Eesti pääseb finaali? Raske ennustada aga loodan, et pääseb ikka. Ma seda puntkisüsteemi seal täpselt ei tea aga kui jagatase samal põhimõttel, et naabrid naabritele siis minu arvates eriti lootust Eestil pole.

 

                                                       


Merlyn Uusküla aka Merka laulja
Kas jälgid Eurovisiooni? Olen algusest peale alati vaadanud seda, eelvooru vaatasin ka nii, et olen kenasti kursis.

Kas oled kindlalt teleka ees laupäeval?
Kindlasti vaatan, üks teine üritus on küll ka samal ajal aga loodan ikka, et olen õigeks ajaks kodus teleka ees.

Kellele hoiad pöialt? Kui aus olla, siis mul isiklikku lemmikut ei tekkinud, kuid mulle meeldis Birgit Õigemeele lugu, mis minu meelest oli tugev oma esituse poolest ja moodustas ühe täiuslikuma terviku. Iiris Vesiku poolt esitatud loo paneks teisele kohale.

Mida arvad, kas Eesti pääseb finaali? Arvan, et ei pääse. Samas isegi mõtlesin, et kui Kreisiraadio lugu saaks edasi siis võib-olla oma äärmuslikkuse poolest võib ta pälvida päris palju tähelepanu. Kui oleme läinud Eurovisioonile oma normaalsete lugudega, siis pole eriti hästi läinud, seepärast oleks põnev palaganiga õnne proovida.

                                                        

Eesti Eurolaul 2008 finaal toimub laupäeva õhtul kell 21.35 ETV otsesaates.

Ja kuidas on lood sinuga, kallis buduaarikas? Kas eestlaste viimaste aastate ebaõnn on kaotanud sinu eurovisiooniusu, või hoiad endiselt omadele pöialt?

 

Foto: Eurovision2008.org

/Kadri Veisner/