Miks osta kosmeetikat apteegist?

Miks osta kosmeetikat apteegist?
Magnum

Lisaks sellele, et apteegist saab osta ravimeid, küsida nõu tervist puudutavates küsimustes ja valida vitamiine, on apteek tegelikult ka kõige kindlam koht ilutoodete ostmiseks.

Suuremal osal naistest on üsna sarnased ilurutiinid – hommik algab ja õhtu lõpeb näonaha puhastamise ja kreemitamisega. Ent kuidas olla kindel, et tooted, mida oma nahale määrime, meile tegelikult ka head teevad?

Ilutooteid apteegist?

Statistika kohaselt hindab 50–70% inimestest oma nahka mingil eluperioodil tundlikuks, 30–40% kannatab selle all püsivamalt. Seega võiks öelda, et iga neljas apteegikülastaja on potentsiaalne apteegikosmeetika tarbija.

Tavalisest kosmeetikast eristab apteegi- ehk dermakosmeetikat asjaolu, et neid tooteid valmistatakse koostöös arstide, allergoloogide, teadlaste ja teiste spetsialistidega – seega on ka tootmis- ja kvaliteedikontrolli nõuded tihti sama ranged kui ravimite puhul. Sealjuures pannakse omajagu rõhku ka innovatiivsusele. Kõik kasutusel olevad koostisained on absoluutselt puhtad, põhjalikult uuritud ja kontrollitud. Apteegikosmeetikas on värvi-, lõhna-, säilitus- ja muude lisaainete sisaldus minimaalne. Võimalusel loobutakse neist üldse. Seetõttu sobib dermakosmeetika eelkõige allergikutele ja tundliku nahaga inimestele, kuigi tegelikult pole ka tavalise nahaga noortel, naistel ja/või meestel põhjust oma nahka ärritava keemiaga koormata.

Nahatest toob selguse

Kuigi kohata võib eelarvamusi, justkui oleks apteegikosmeetika kallis, on saadaval erinevas hinnaklassis, k.a taskukohase hinnaga tooteid. Parim variant teada saamiseks, milline toode just sulle sobib, on lasta teha nahatest. Selline võimalus on olemas näiteks suuremates Apotheka apteekides, samuti tervise puudutusega ilupoes Apotheka Beauty. Uudse nahadiagnostika abil saab määrata naha puhtust, niiskustaset, rasueritust ja pigmentatsiooni ehk melaniinisisaldust nahas.

Apteekrite sõnul on kliendid tihti üllatunud, sest nad ei tea oma nahatüüpi ega pole kursis naha tegeliku seisundiga, mistõttu kasutatakse nahahoolduseks valesid tooteid, mis omakorda kurnavad nahka ja halvendavad selle olukorda. Apteeker, tundes kreemide koostist ja lisaained põhjalikult, aitab välja selgitada naha olukorra ning oskab seejärel saadud tulemuste põhjal valida just sellele nahatüübile sobivaimad tooted.

Põhiline eelis apteegist ilutoote ostmisel ongi see, et enam ei pea ilu pimesi ostma; mõistlikum on soetada oma naha olukorrale vastavad tooted – see aga hoiab raha kokku ja säästab nahka valede nahahooldusvahenditega katsetamisest. Julgelt võib küsida apteekrilt toote testrit, et enne täismõõdus toote ostmist veenduda selle sobivuses.

Foto: Magnum

Mitte ainult nahahooldus

Apteegiriiulitelt leiab nii näokreeme, -seerumeid kui -geele ning enamikus apteekides on saadaval nahahoolduskosmeetikat maailmanimega apteegisarjadelt. Näiteks nii Apothekast kui ka Apotheka Beautyst leiab Eesti suurima valiku apteegikosmeetikat sellistelt kaubamärkidelt nagu Avène, A-Derma, Babé, BioNike, Jowaé, Vichy, Bioderma, Filorga jt.

Sealjuures leidub mitme brändi (BioNike ja Idun Minerals) valikus ka nahasõbralikku dekoratiivkosmeetikat, mis on kliiniliselt testitud ning kontrollitud allergiat tekitada võivate koostisosade suhtes. BioNike dekoratiivkosmeetika valikust leiab ka sarja, mis on mõeldud spetsiaalselt naha ebatäiuste ja iluvigade – vitiliigo, veenilaiendite, akne, pigmendilaikude, rosaatsea, tätoveeringute ja armide – peitmiseks. Dekoratiivkosmeetikat leiab müügilt vaid Apotheka Beautyst.

Foto: Magnum

Usalda apteekrit ja küsi talt julgelt kosmeetikatoodete valimisel nõu!

Mugav ja turvaline on osta ka Apotheka Beauty e-poest www.apothekabeauty.ee ja Apotheka e-apteegist www.apotheka.ee

Sarnased artiklid