Navitrolla elas kuu aega Londonis ja tegi seal näituse

Eesti kaasaja helgemaid ja populaarsemaid kunstnikke Navitrolla veetis jõulukuu Londonis sõprade pool. Navitrolla muutis sõprade elutoa kunstistuudioks ning sattus tööhoogu, kirjutab üks sõpradest Andrus Purde oma blogis. Kuna Londonis veedetud kuu ajaga sai kunstnik hea mitu pilti valmis, oleks olnud patt neid teistele mitte näidata. 

Eesti kaasaja helgemaid ja populaarsemaid kunstnikke Navitrolla veetis jõulukuu Londonis sõprade pool. Navitrolla muutis sõprade elutoa kunstistuudioks ning sattus tööhoogu, kirjutab üks sõpradest Andrus Purde oma blogis. Kuna Londonis veedetud kuu ajaga sai kunstnik hea mitu pilti valmis, oleks olnud patt neid teistele mitte näidata.  Aega oli vähe ja Navitrolla enda sõnul unustavad näituse korraldajad ning ka vaatajad tihti ära, mis on näituse mõte. Seetõttu otsustas kunstnik ekspromt-korras näituse korraldada. Näitus leidis aset 6. jaanuaril modernse kunsti muuseumi Tate Modern`i  turbiinihallis. Andrus kirjutab oma blogis, et näitus võeti huviga vastu, eriti ühe turvatöötaja poolt, kes õnneks osutus väga mõistvaks, kuulas näitusekorraldajate jutu ära ning lubas neil rahulikult lõpuni toimetada. Rohkem pilte näitusest leiad SIIT.

Buduaar küsis Navitrollalt, kas Eesti kultuskunstnikul on plaan välismaal suuri tegusi tegema hakata, mille peale kunstnik vastas naljatades: „ Välismaal ei ole vaja läbi lüüa, kui ei taha. Meie armsas koduses Euroopa Liidus on tegemist küll… hakka sinna välismaale veel tikkuma"!

Tate Modernis näidatud pildid jõuavad juba homme koos Navitrollaga Eestisse, kus neid tema uues galeriis peagi näha saab ning mine tea, äkki mõnel meie lugejalgi õnnestub Navitrolla Londoni loomeperioodi loomingut soetada.

/Marge Rahu/