NEED IMELISED NÄONIIDID ehk minu ümarate põskede lugu

sisuturundus

Kaidy Joala

Shutterstock

Mul on terve elu olnud ilusad ümarad põsed ja olin sellega päris rahul. Mõni aeg tagasi panin aga tähele, et mu põsed ei ole enam selle koha peal, kus vanasti – nad on alla vajunud.

Otsustasin uurida, millised on võimalused mu nägu taas ilusamaks saada ja põsed õige koha peale sättida. Nii seadsingi sammud Kotka erahaigla poole.

Kohtumine arstiga

Olin eelnevalt tunde guugeldanud ja vastus oli tegelikult käes, kuid lasin siiski dr Pille Kirjanenil oma arvamuse öelda. Ta kuulas mu mure ära ja pärast vestlust pakkus välja lahenduse, mille peale ka ise juba olin mõelnud – näoniidid. Oli rõõmustav arsti suust kuulda, et näo ringlõikust ma hetkel veel ei vaja ja just näoniitide abil saame lõtvunud lihaseid veidi pingutada. Konsultatsioon möödus kiirelt ja dr Kirjanen suutis vastata ka minu kõige rumalamatele küsimustele. Hetkega muutus ta justkui heaks vanaks tuttavaks, kellega oli väga meeldiv ja mugav suhelda. Visiidi lõpus panime paika protseduuri aja.

Foto: erakogu

Esimene protseduur

Dr Kirjanen lubas, et protseduur võib olla pisut valulik, ent taastumine kiire, kuid sellegipoolest olin üpris närvis. Alustuseks sain tuimestava süsti ja õige peatselt tehti niitide paigaldamisega algust. Küllap on inimeste valulävi erinev, kuid pean tunnistama, et kerge see minu jaoks ei olnud. Võimalik, et olin end ise liialt üles kruttinud. Paranemine ei olnud minu puhul nii kiire ja kerge, nagu oleksin tahtnud. Esimestel päevadel pidin magama kõrge padja peal peaaegu püsti, lisaks „kaunistasid“ mu nägu veel mõnda aega sinikad. Ilmselt ei olnud ma neil päevil just kõige armsam kaaslane.

Põsed ikka ripuvad

Pärast mõningast taastumist ei olnud tulemus paraku see, mida lootsin. Soovisin saada vastuseid oma küsimustele ning võtsin julguse kokku ja läksin tagasi Kotka Erahaiglasse. Hirm oli suur. Kartsin, et dr Kirjanen kuulutab mu lootusetuks juhtumiks ja minu erakordselt raskeid põski ei saa millegagi päästa. Vastuvõtul ilmnes, et niidid olid saanud liiga kõrgele ning neil ei olnud jõudu põske üles tõsta. Kuna ilu nõuab ohvreid, olin valmis uuesti proovima ja nii panimegi paika kordusoperatsiooni aja.

Teine protseduur

Kummalisel kombel oli teine protseduur talutavam ja täiesti üleelatav. Küllap oli mu vaim paremini valmis. Kõik läks kiirelt ja kogu erahaigla meeskond, eesotsas Pille Kirjaneniga, töötas ülimalt professionaalselt. Hilisem taastumine võttis küll veidi aega, aga seekord andsin endale aru, et see on normaalne ja teisiti ei saakski olla.

Täielik taastumine võttis aega umbes 2–3 nädalat ja seekord on mu ümarad põsed juba täitsa ilusad. Minu nõuanne kõigile, kellel see protseduur mõttes – ärge oodake aega, kui olukord on näos juba väga halb, vaid võtke kerge vajumise korral asi kohe käsile. Kui on tekkinud üleliigset nahka, siis sellest niidi abil lahti ei saa ja vaja läheb karmimaid meetodeid. Dr Kirjanen on maailma kõige ägedam arst – rõõmsameelne, hea huumorimeelega, hooliv ja sõbralik. See, milline kontakt tekib arstiga, ongi vast kogu protsessi alustala.

Foto: erakogu

Mis on näoniidid?

Noorel ja tervel näol on „V“ kuju. Vananedes ja gravitatsioonijõu mõjul vajuvad kulmud, põsed ja lõuajoon allapoole ning nägu muutub pikemaks ja kandilisemaks. Näoniitide abil saab „V“ kuju taastada kirurgilise sekkumiseta. Olemas on kahte tüüpi niite – siledad ehk mesoniidid ja kidalised niidid. Esimesed stimuleerivad kollageeni tootmist ja tugevdavad nahka konkreetses piirkonnas, kuid ei ole võimelised nahka tõstma. Kidalised niidid haagivad end naha külge ning neid tõmmates saab nahaaluseid kudesid ning nahka ülespoole sikutada. Näoniitide abil saab pinguldada või tõsta mitmeid näopiirkondi, näiteks põski ja lõunajoont, kulmusid, suu- ja silmanurki, aga ka kaelal asuvat nahka. Niitide mõju kestab 4–5 aastat, misjärel need sulavad.

 

Kotka Erahaigla Plastikakirugia Keskus

Kotka 13, Tallinn

www.kirurgia.ee