Reklaam sulgub sekundi pärast

Parim kehaniisutaja on õli!

Meie keha vajab igapäevast niisutust, meie keha, nägu, juuksed. Niisutust peame saama nii sees kui välispidiselt. Õige niiskustase tagab ilusa välimuse, terve naha ja juuksed. Hoiab ära venitusarme ja kortse.

Meie keha vajab igapäevast niisutust. Niisutust peame saama nii sees- kui välispidiselt. Õige niiskustase tagab ilusa välimuse, terve naha ja juuksed. Hoiab ära venitusarme ja kortse.

Õli hoiab keha ja näo siidpehme ja tervena. Kõige targem on õlitada oma keha pärast pesemast tulekut, sest vesi kuivatab nahka. Kindlasti ei tohiks kasutada beebiõlisid, sest need ummistavad poore. Õli tuleks osta mõnest looduspoest või apteegist, erandiks võib olla toidupoest ostetud oliivõli.

Kuid õlisid ei pea alati otse nahale määrima, vaid võib lisada ka vannivette. Pärast õliga vanni on nahk siidine. Lisaks võib lisada ka aroomõlisid, kas siis nende hea lõhna pärast, rahustamiseks või hoopiski ergutamiseks. Paljud eeterlikud õlid on ka ravivate omadustega, näiteks külmetushaiguste ja stressi vastu.

Õli on suurepärane ravivahend ka juustele. Juuksed vajavad samasugust niisutamist nagu ülejäänud kehagi. Niisutamata juuksed on kuivad, haprad ja murduvad kergesti. Juukseid, mida värvitakse või kuumtöödeldakse, tuleks kindlasti ravida vähemalt kord nädalas õliga. Õli teeb juuksed pehmeks, läikivaks ja aitab ka juuste kasvule kaasa (hoides juuksed terved). Juuste niisutamiseks sobib oliivõli (saadaval toidupoodides). Kasvu kiirendamiseks sobib hoopiski takjajuure- või kastoorõli, mis samuti ka niisutavad juukseid. Kastoorõli paneb ka ripsmed kasvama ja juba kahe nädalaga peaks tulemusi näha olema. Õli tuleks lihtsalt juustesse määrida ja lasta mõjuda nii kaua, kuni aega on. Ilma probleemideta võib jätta mõjuma ka kogu ööks. Kõik õlid mõjuvad paremini kui neid määrida kuivadesse juustesse ja hoida mõjumise ajal soojas. Seega kata juuksed nt dušimütsiga, peale pane veel rätik või müts.

Kuid see pole veel kõik, mida õlidega annab teha. Õlid on ka suurepärased niisutajad küüntele. On olemas spetsiaalsed küüneõlid, mis ravivad küüsi ja nahka nende ümber, samuti on ka õlisid, mis panevad küüned kasvama ega lase neil murduda ja lõheneda. Kastoorõli parandab samuti küünte kasvu. Lisada pisikesele kausile veele u 1 spl kastoorõli ja lasta soojaks (nii soojaks, et saab sõrmed sisse pista, mitte kuumaks), ning hoida sõrmi seal minutijagu. Seda võib korrata üle päeva.

Suurepärane lahendus kuiva naha puhul ja ilusa naha säilitamiseks on emuõli, mida võib nii sees- kui ka välispidiselt kasutada. Välispidiselt tuleks õli kanda mõned tilgad puhtale nahale ning suurte ringjate liigutustega laiali masseerida. Emuõli võib kasutada kogu kehal, näol, kätel ja jalgadel 2 korda päevas või nii sageli kui tarvis. Seespidiselt mitte rohkem kui pool teelusikatäit igapäevaselt. Müügil on ka emuõli kapslid.

Emuõli on 100% naturaalne bakteri-, hormooni-, steroidi- ja lõhnavaba sügavniisutaja. Ei ärrita silmi, ohutu sisse hingates:
•    varustab keha rakkude tootmiseks vajalike rasvhapetega
•    Toidab nahka looduslike antioksüdantidega, aminohapetega, A ja E vitamiiniga.
•    vähendab nahas, lihastes ja liigestes põletikku ning valu
•    leevendab haavadest või veritsusest põhjustatud valu
•    aitab psoriaasinaastudel valutumalt eemalduda
•    aitab nahal paksemaks kasvada
•    parandab naha elastsust
•    loob kaitsebarjääri naha niiskussisalduse säilitamiseks
•    aitab nahal õigesse kasvurütmi saada
•    aitab kudedel kiiremini taastuda arme jätmata

Seespidiselt sobib kasutamiseks ka astelpajumarjaõli. Astelpajumarjaõlil on väga suur omega 7 ja omega 9 rasvhapete sisaldus. Astelpajuõli kasutatakse peamiselt välispidiselt ja võib kasutada ka seespidiselt. Sellel õlil on väga suur C vitamiini sisaldus. Astelpajumarjaõli kasutamine vähendab kolesterooli sisaldust veres ja tugevdab immuunsüsteemi. Kasutamiseks seespidiselt maohaavade, kõrvetiste korral. Suurel hulgal tablette tarvitavate patsientide tablettide kõrvalmõjude leevendaja. Suu limaskesta, igemepõletike, kurguvalu leevendaja. Välispidiselt suuremate raskestiparanevate haavade haavandite ka põletushaavade raviks. Astelpajuõlil pole täheldatud kõrvalmõjusid, valmistatud kodumaisest toorainest, säilitusaineteta.
Kasutamine: Seespidiselt 1-3 tl päevas enne sööki. Välispidiselt määrida kahjustatud kohti astelpajuõliga, haavandite puhul panna haavandile õliga immutatud sidemeid.

 

Chrisy Jaggo

Buduaar.ee