Rasuse naha jumestus ja hooldus

15 kommentaari
Rasuse naha jumestus ja hooldus

Kui tegemist on rasuse nahaga, kaasnevad üldjuhul kaks peamist probleemi – akne ja liigne läige. Õige meigi leidmine võib osutuda päris suureks katsumuseks. Ent see tasub end ära. Rasuse naha puhul on tüüpiline see, et meigipõhi hakkab nö libisema mõni tund peale meigi pealekandmist. Õnneks on eraldi tehtud meigitooted rasusele nahale, need koguvad liigse niiskuse endasse ja tulemus on matim.
 

Kui tegemist on rasuse nahaga, kaasnevad üldjuhul kaks peamist probleemi – akne ja liigne läige. Õige meigi leidmine võib osutuda päris suureks katsumuseks. Ent see tasub end ära.

Rasuse naha puhul on tüüpiline see, et meigipõhi hakkab nö libisema mõni tund peale meigi pealekandmist. Õnneks on eraldi tehtud meigitooted rasusele nahale, need koguvad liigse niiskuse endasse ja tulemus on matim.

 

Meigipõhja valides vaata, kas toode sisaldab õli. Eelista veepõhjalisi jumestuskreeme.

Hea valik on mineraalpuudrid. Puudrid imevad endasse liigse rasu, jättes nahapinna matiks.

Kompaktpuudrid toimivad rasuse naha puhul hästi. Kanna peal vastavalt katvusvajadusele. Päeva jooksul matista nägu aga tavalise puudriga. Kompaktpuuder selleks ei sobi. Enne puuderdamist vajuta salvrätikuga nahk kuivaks.

Kasuta matistavat jumestuseelset kreemi ehk primerit. Vali selline, mis ühtlustab ka poorid. Oluline on leida toode, mis on poore mitteummistav.

Väga vajalik on õigesti nahka niisutada. Ehkki see tundub kummaline, tasub meeles pidada, et ka rasune nahk muutub kuivaks. Ent siis toodab nahk veelgi rasu juurde. Vali niisutusviis, mis on loodud rasusele nahale. Üldjuhul sobivad hästi geeljad ja komedoonivabad koostised.

Püüa mitte nahka päeva jooksul katsuda. Sõrmedega kandub veelgi rasu näole.

Meigieemaldus on ilmselgelt väga vajalik. Ka lõunauinaku ajaks eemalda jumestus. Magades poorid soojusega avanevad ja täituvad mustusega.

Õige toitumine aitab rasueritust kontrolli all hoida. Suhkur ja nisutooted on need, mis rasueritust stimuleerivad.

Lohuta end sellega, et rasuse naha puhul tekivad kortsud üldjuhul hiljem.

 

Hea lugeja, kuidas taltsutad sina rasust nahka?

 

Mari Ojasaar

Sarnased artiklid