Rasvapõletus

Paljude inimeste probleemiks on ülekaalulisus. Süüakse tihti rämpstoitu ning treeningsaali minemiseks napib aega. Kindlasti tuleb seesugune jutt tuttav ette paljudele. Siinkohal tulevad kasuks mõned näpunäited ning soovitused saavutamaks ihaldatud figuuri.Naistel koguneb rasv enim puusa ja reite ning meestel kõhu ja ülaselja piirkonda.


kadri@buduaar.ee

Paljude inimeste probleemiks on ülekaalulisus. Süüakse tihti rämpstoitu ning treeningsaali minemiseks napib aega. Kindlasti tuleb seesugune jutt tuttav ette paljudele. Siinkohal tulevad kasuks mõned näpunäited ning soovitused saavutamaks ihaldatud figuuri.

Naistel koguneb rasv enim puusa ja reite ning meestel kõhu ja ülaselja piirkonda. Kaalust allavõtmise reeglid on äärmiselt lihtsad, kuid nende järgimine osutub tihtipeale keerukamaks kui oskasite arvata.

Esmane tõde, mida tuleks kindlasti meeles pidada on: kui sööd rohkem kui kulutad, koguneb üleliigne energia rasvaks. Kui aga liigud aktiivselt ja kulutad rohkem, kui süües omandad, on tulemuseks kaalu langemine ja rasvkoe vähenemine.
Vale on arusaam, et raske ja koormav treening põletab intensiivsemalt rasva. Sukeldumata liialt teaduslikku teksti, on tõde see, et liikudes madala pulsisagedusega, muundab organism peamiselt rasvad energiaks, kuid intensiivsemal treeningul vajavad lihased kiiremini energiat, mis võetakse organismis olevate süsivesikute ning nende lõppemisel ka lihaste lagundamisest. Seega need, kellel soov saada ennekõike lahti liigsest rasvast, peaksid treenima madala koormusega. Madala intensiivsusega liikumine on näiteks käimine, jalgrattasõit ja kerge aeroobikatund.

Rasvapõletus ei alga alles kahekümneminutilise liikumise järel, nagu tihti arvatakse. Liikudes kulub rasv pidevalt, kuid rasvakulutuse hulk sõltub liikumise ajast ja intensiivsusest. On levinud arvamus, et soovimaks vabaneda liigsest rasvast tuharatel, tuleb teha lugematuid kordi kükke ning
teisi tuharalihaste harjutusi. Lokaalset rasvapõletust ei eksisteeri, rasva kulumine on üldine protsess ning rasvkude väheneb ühtlaselt kogu kehas. Kindlasti on nn. fat burning-tunnid vägagi tõhusad füüsilise vormi parandamiseks, kuid need ei aita vähendada lokaalseselt kõhul ja tuharatel olevat rasvakihti.

Silmas tuleks pidada seda, et rasvapõletuseks ei piisa viieteistminutilisest sörkjooksust. Treening peaks olema 45- 60 minuti pikkune ja periooditi kestev. Tulemusi annab vaid pidev treening, seega seadke endale eesmärgiks hea tervis ning kaunis väljanägemine ja asuge treenima.