Rubriik: Emad, isad, lapsed! Vastab: VIP girl Sirle Kübar

48 kommentaari

Aastaid tagasi VIP- tüdrukute klubi loomisega laineid löönud Sirle Kübar
on mulle varem antud intervjuus ütelnud, et tema elu suurim saavutus
pole mitte ilusate tüdrukute klubi, vaid lapsed. Sirle, kes avastas muuseas ka Triin Tulevi talendi…

Aastaid tagasi VIP- tüdrukute klubi loomisega laineid löönud Sirle Kübar on mulle varem antud intervjuus ütelnud, et tema elu suurim saavutus pole mitte ilusate tüdrukute klubi, vaid lapsed. Sirle, kes avastas Triin Tulevi (tänase nimega Pilt) talendi ja andis tema kontaktid "Lihtsa elu" produtsendile, on tänaseks kahe lapse ema. Vaatame, mida ta räägib Buduaarile.

 

 

 

SIRLE KÜBAR

Nimi: Sirle Kübar
Vanus: 26
Perekonnaseis: vabaabielu
Lapsed: tütar Crystal Vanessa 2a, poeg Max Martis 1a

1. Kui vanalt Sa sünnitasid, millal on õige aeg sünnitada ja millal on
naine lapse saamiseks valmis?

Esimese lapse sünnitasin 24-aastaselt. Mina arvan, et mida noorem on ema, seda tugevam ja tervem on laps. Enne lapse saamist peaks aga olema kindel kodu ja stabiilsus. Kui see on olemas, on perekond valmis lapse saamiseks. Arvan, et naine on valmis emaks saama sellest hetkest, kui ta rasedaks jääb. Laps ei tule vanema juurde, kes pole valmis. Kui mõnel naisel on kõhklusi, kas ta ikka on valmis, siis need kaovad peale lapse sündi iseenesest.

2. Kas mees peaks või ei peaks sünnituse juures viibima?
Seda, kas just mees peaks kõrval olema ei oskagi öelda. Ma arvan, et kui mees ei taha, ei peaks teda ka sundima selleks. Keegi peaks aga kindlasti toeks olema. Minul oli esimesel sünnitusel toeks mees ja teisel ämm.

3. Kuidas muutsid enda ja laste elu põnevamaks kui lapsed veel mõneaastased olid?

Sünnitasin teise lapse ka kohe järgi.

4. Millal lapsega (lastega) esimest korda pikema reisi ette võtsid? Mida soovitad lastega reisimisel silmas pidada? Ausalt öeldes ei ole veel julgenud laste allergia tõttu ühtegi pikemat reisi ette võtta. Lastega reisides tuleks kindlasti silmas pidada, et oleks korralik kõigi mugavustega hotell ja et reis ei kujuneks lapsele liiga koormavaks. Üldiselt arvan, et imikuga pikale reisile minek pole üldse vajalik.

5. Millised mängud, mängutoad, mänguasjad, multifilmid jne on Sinu lastele kõige rohkem meeldinud?
Meie lapsed eelistavad kontsert dvd-sid ja vaieldamatu lemmik on Dima Bilan. Hästi meeldib ka Leopoldi võimlemise laul. Kuna tüdrukul oli juba 9 kuuselt selge, kuidas dvd mängija tööle käib ja kust nupust sobiv lugu valida, siis see ongi olnud tema põhiline mänguasi. Natuke üle aastaselt juba õppis ka plaadi valimise ja sisse panemise ära. Tema mängud koosnevadki tantsimisest ja laulmisest. Poisile meeldivad autod. Suurema osa ajast rokib koos õega. Mänguasjad neid ei huvita ja need on meil ühisenimetaja all "kola". Multifilmidest meeldib "38 papagiod". Mängutubadest Mustamäel asuv "Hopp" disko- ja karaoketuba.

6. Kust ostad lasteriided? Milliseid poode ja brände eelistad?
Tüdrukule ostsime põhiliselt Mothercare´st. Nüüd oleme üle läinud Lindex´ile. Jalanõud on siiani juhtunud Timberlandi omad. Samas mingeid kindlaid eelistusi polegi – peaasi, et oleks kvaliteetne ja mugav. Oluline on ka hind, sest väiksed lapsed kasvavad väga kiiresti ja ka määrivad riideid.

7. Kas ja kui palju Sind on laste kasvatamisel aidanud ema/isa, mees, vend/õde, lapsehoidja, sõbrannad,…?

Siiani oleme mehega oma lapsi ise kasvatanud ja hoidnud ca 24/7. Tüdrukule käis vahepeal hoidja abiks. Tema tööks oli mängida lapsega, kui mina köögis süüa teen või koristan. Nüüd, kus on kaks last seda teenust pole vaja. Eks nüüd kus lapsed suuremad saab neid vahel jätta ka vanaemade hooleks.

8. Kui palju jääb laste kõrvalt aega endale? Mida armastad vabal ajal teha?
Viimased 3 aastat olen suures osas pühendunud ikkagi lastele. Esimesel eluaastal vajab laps palju hoolitsust. Nüüd, kus ka poiss sai aastaseks hakkan aega leidma ka enda poputamiseks. Vabal ajal teen seda, mis parasjagu pähe tuleb ja isu teha on. Kindlaid harjumusi pole.

9. Kas vahel on tekkinud tunne, et siin asutuses, poes, reisil, spa-s, jne pole küll laste peale mõeldud? Mis esimesena meenub? Mida ja kus võiks (lausa peaks) muutma?
Ma arvan, et siin võib olla probleem ka selles, et lapsi veetakse sellistesse kohtadesse kaasa, kuhu poleks vaja. Aga arvan, et toitlustus kohtades võiks olla lastele eraldi söömistool ja neid võiks olla rohkem kui üks. Lisaks võiks lastemenüü sisaldada ka kvaliteetsemaid toite. Toidukohtades on laste menüüs ainult solk!! Ühtegi normaalset toitu pole, tõesti ainult "glutamaadi pommid" – viinerid, kalapulgad jms. Lastele võiks ikka teha kvaliteetsest toorainest toitu.

10. Mis on emaksolemise kõige suuremad mured või hirmud ning kõige suuremad rõõmud?
Meie kõige suurem mure on laste allergia. Nimelt on nad ülitundlikud igasugusele keemiale. See on ka põhjus, miks oma lapsi 24/7 ise hoiame. Raske on inimestele selgeks teha, et ära kasuta seda pesupulbrit või pehmendajat mida telekas reklaamitakse. Ilmselt loodetakse, et seda kasutades saabubki selline õnn nagu reklaamitakse. Paraku meie perele on see tõsine probleem. Õnneks on järjest enam inimesi, kes mõtlevad ka järeltulevatele põlvedele ja enda elukvaliteedi peale ja on igasugusest keemiast loobunud. Kõik muu on aga ainult puhas rõõm.

/Küsitles: Helena-Reet Ennet/