See 1 tegevus kahjustab sinu näonahka?!

Näo pesemist peetakse väga oluliseks ning enamik nahahooldusspetsialiste väidavad, et nägu tuleb pesta kaks korda päevas - hommikul ja õhtul. Nüüd aga teatas üks glamuurne Hollywoodi staar, et hommikul näo pesemine rikub nahka ning tulemusena tekivad ka kortsud kiiremini.

Näitleja Salma Hayek, kes on kusjuures 48aastane, ei näe küll grammigi vanem välja kui 35. Oma ilu saladuseks peab ta seda, et hommikune näopesu on välistatud.

Näo pesemist peetakse väga oluliseks ning enamik nahahooldusspetsialiste väidavad, et nägu tuleb pesta kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Nüüd aga teatas üks glamuurne Hollywoodi staar, et hommikul näo pesemine rikub nahka ning tulemusena tekivad ka kortsud kiiremini.

Näitleja Salma Hayek, kes on kusjuures 48aastane, ei näe küll grammigi vanem välja kui 35. Oma ilu saladuseks peab ta seda, et hommikune näopesu on välistatud.

Miks see siis hea on? Salma põhjendab seda nii: “Punkt üks on see, et õhtul enne magama minekut tuleb nägu väga hoolikalt puhtaks teha. Kasuta meigieemalduspiimasid, puhastusvett ja tee oma nägu puhtaks nii, et vatile ei jää enam mingit täpikest, kui sellega nägu tupsutad. Seejärel kreemita nägu ära. Hommikul nägu puhastada ei tohi, piisab kui natuke vett näkku pritsid, aga mitte palju. Sest kui me öösel magame, uuenevad naharakud ning nahk eritab kasulikke õlisid, mis hoiavad naha niiskuse taseme paigas ning ennetavad kortsude teket. Kui sa hommikul naha loomulikud õlid maha pesed, muutub näonahk kiiremini kuivaks ja kortsud tekivad samuti enneaegselt. Siinkohal kehtib reegel – vähem on rohkem!”

Kas sina pesed oma nägu hommikul ja mida sa sellisest väitest arvad?

 

Allikas: dailymail.co.uk