Stressirohket tööd tegevatel naistel suurem risk haigestuda diabeeti

Naistel, kelle töö on väga stressirohke, on suurem risk haigestuda diabeeti, avastasid Rootsi uurijad. Emilie Agardh Rootsi Karolinska Instituudist selgitas, et nad avastasid seose tööstressi, vähese otsustetegemise võimaluse…

Naistel, kelle töö on väga stressirohke, on suurem risk haigestuda diabeeti, avastasid Rootsi uurijad. Emilie Agardh Rootsi Karolinska Instituudist selgitas, et nad avastasid seose tööstressi, vähese otsustetegemise võimaluse, piiratud oma töö kontrolli võimaluse ning naistel tekkiva II tüübi diabeedi vahel.

Uuringus analüüsiti umbes 5000 mehe ning umbes 3000 naise töökeskkonda ja tervisenäitajaid. Agardh päris uuritavatelt küsimusi nende töökeskkonna, kolleegidega väljakujunenud suhete, hariduse, toitumisharjumuste ja füüsilise aktiivsuse kohta. Umbes 450 uuringus osalenud meest ja naist oli haigestunud II tüübi diabeeti ning ennekõike just väga suur hulk seda haigust põdevaid naisi tunnistas, et nende töö on väga stressirohke ning neil puudub võimalus oma töö iseloomu muuta. Agardh kinnitas, et see seos toimib vaid naiste puhul ja esialgu ei oska ta selgitada, miks meestel sama side ei avaldu.


Allikas: Yahoo News!/AFP