Sulekuninganna Maria Salnikova. Galerii

Sulekuninganna Maria Salnikova. Galerii

Särasilmne sulekuninganna Maria Salnikova ei jää kellelegi märkamatuks. Seda tänu oma silmatorkavale välimusele ning huvitavale disainitunnetusele. Märksõnadeks on kirevatest sulgedest aksessuaarid, mis jäävad silma nii Buduaari turul, erinevates telesaadetes kui ka ehtimaks staaride riietust. Loodetavalt on mitmekülgne disainer innustuseks paljudele moehuvilistele.  
 

Särasilmne sulekuninganna Maria Salnikova ei jää kellelegi märkamatuks. Seda tänu oma silmatorka-vale välimusele ning huvitavale disainitunnetusele. Märksõnadeks on kirevatest sulgedest aksessu-aarid, mis jäävad silma nii Buduaari turul, erine-vates telesaadetes kui ka ehtimaks staaride riietust. Loodetavalt on mitmekülgne disainer innustuseks paljudele moehuvilistele.  


Kust on pärit sinu huvitav välimus?

Oma huvitava välimuse olen saanud vanematelt. Mul on väga segatud veri, juured ulatuvad mitmesse erinevasse suunda, aga peamiselt olen vene verd ning emakeeleks on samuti vene keel. Sündinud ja kasvanud olen siiski Eestis. Tänu vanematele olen saanud palju ringi reisida ja olen väga palju maailma näinud. Just see on olnud ka tohutuks inspiratsiooniallikaks minu loomingus.

Millega igapäevaselt tegeled?
Olen 20 aastat vana ning õpin Tallinna Ülikoolis kolmandal kursusel romaani keeli ja kultuure prantsuse suunal. Olen tegelenud kaunite kunstidega – võistlustantsu, aikido ja klaverimänguga. Hetkel olen tantsija ning stilist, väga mitmekülgse tantsutrupi Dirty Diamonds`i liige.

Kuidas tekkis huvi kunsti vastu?
Kunstiga olen pidevalt mingil määral tegelenud, tahtsin ka kunagi kunstikooli minna, kuid teiste alade kõrvalt jäi ajast ikka puudu. Mulle on alati meeldinud silmapaistvamalt riides käia ning ka teisi selles julgustada. Nooremana käisin koolis nagu moeshowdel, kuna mulle meeldis muuta ja tuunida oma riideid omapärasemaks ning ekstravagantsemaks.

Kuidas avastasid suled ja miks just suled?
Disaini avastasin enda jaoks aga poolteist aastat tagasi. Jubedalt meeldisid suled, mida tol hetkel Eestis peaaegu üldse ei olnud. Tegingi endale esimesed võimsamad sulelised kõrvarõngad ja sealt see pihta hakkaski. Maitsekalt sobitatud värvilised ning peenelt meisterdatud ehted sulgedest annavad särtsu igale outfitile, alustades klassikast, lõpetades idamaise hipiga.

Mis Sinu loomingusse kuulub?
Ütleme nii, et minu loomingu juba n-ö klassikalisse repertuaari kuuluvad massiivsed kõrvarõngad, käevõrud, jalaketid, kaelaketid, prossid, omapärased õlakud ning pidulikud käekotid. Sulelisi on aga väga järsku ja lühikese ajaga liiga palju tekkinud, materjal on muutunud kättesaadavamaks ning kahjuks selline asi nagu kopeerimine on meil väikeses Eestis väga populaarne, seega ainult sellega minu looming ei piirdu. Täpselt aasta tagasi tekkis loominguline tandem nüüdseks juba ühe oma parima sõbranna, väga andeka Ksenia Kopõlovaga, millest on vaikselt välja kujunemas Liza Rancel & Maria Consuelo Designs. Lühikese ajaga oleme arendanud teineteist polümeersavi ja muu käsitöökunsti vallas ning vaikselt ka rõivadisainis. Suve alguses lõime koos Vana- Kreeka, Vana-Rooma ning Muinas-Egiptuse jumalannadest inspireeritud massiivsete ehete ja maksikleitide kollektsiooni “Veenuse puudutus”. Lisaks sellele alustasime ühe pikemat aega peas tiirelnud unistusega luua temaatilised kostüümid kõikidest meie lemmikstiilidest! Alustasime siis temaatilistest pesukostüümidest ning jõudsime ka seitsme kostüümiga suvel mitu kihvti showd teha. Selle suve lõpus olid siis esindatud mänglevalt magus “CANDYSHOP”; mõnus kodune “ESTONIA”; seksikalt sarmikas “CASINO ROYAL”; hawailiselt lilleline “ALOHA”; ülevõlli kreisi “GLAMROCK”; aafrikahõnguline “GODDESS” ning merinetsilikult kaunis “MADEMOISELLE CAPITAINE”. Igal kostüümil oli temaatikale vastav muusika, show ning tantsuline liikumine D.Diamondsi professionaalsete modellide ja tantsijate poolt. Mõlemad kollektsioonid on pidevas arengujärgus ning nende lõplik versioon peaks plaani järgi kevadepoole valmis saama.

Millised on sinu tulevikuplaanid?
Plaan on pidevalt arendada iseennast ja üksteist nii ehete kui ka rõivadisaini vallas, õppida aina rohkem tehnikaid, et oleks lihtsam oma ideid realiseerida. Kuna loome Lizaga (Kseniaga) vahetevahel endale pidulikuks kandmiseks omamoodi kiiksuga julgeid riideid ja aksessuaare, mida päris igaüks ei julgeks igapäevaselt väljaminekuks kanda, siis plaanime ette võtta ülevõlli efektsete lavaliste kostüümide suuna, millega on juba alustatud D.Diamondsi esinemiskostüümide näol. Loomulikult on ka väike unistus minna ennast arendama Prantsusmaale moekunsti ja disaini vallas, milleks praegu maadlengi prantsuse keelega.

Millistes huvitavates projektides oled osalenud?
Oleme teinud palju kihvte tantsulisi projekte Dirty Diamondsiga, kus oleme liitnud muusika, tantsu ja meie moeloomingu. Oleme teinud mitu esinemiskostüümi Getter Jaanile, lisaks on meie kostüüme ja ehteid on kasutatud fotoshootidel, ajakirjades, seriaalis “Unistuste agentuur” jne.

Kus võime sinu loomingut näha?

Minu looming on esindatud Maria Consuelo nime all ning seda võib piiluma minna Glanz & Glamuuri kontorisse, Les Petites Disaini Butiiki, Elina Müürsepp Designs käsitööpoodi ja loomulikult olen alati oma loominguga esindatud ka Buduaari turul.

 

Heinike Juhanson

Sarnased artiklid