SUURPUHASTUS! Lihtne järjekord muudab puhastuse kiireks

SUURPUHASTUS! Lihtne järjekord muudab puhastuse kiireks

Pärast kella keeramist tundub, et ärkvelolekuajast paistab päevavalgus tunni võrra veelgi kauem tuppa. See on loomulikult igati positiivne ning tundub, et energiatki on kehas selle võrra rohkem, kuid paraku tähendab see ka seda, et tolmukord akendel, plekid põrandatel ning köögimööblil paistavad kõvasti karjuvamalt silma. Kui seda kõike nähes tuleb pea et ahastus peale ning mõtled imestusega, kuidas sa küll suutsid pika talve seda kõike märkamata üle elada, siis on ilmselgelt õige aeg üheks kevadiseks suurpuhastuseks.

Jagame täna mõned näpunäited ja soovitame abivahendeid, mis annavad su kodule värskema ilme ning aitavad suvele vastu minna pleki- ja tolmuvabade akende ning puhta ja rõõmsa koduga.

Aknad põhjalikult puhtaks vaid kahe abimehega
Et kõik vajalik ühest kohast saada, seadsime sammud kõigepealt Koduekstra kauplusesse. Kevadiseks suurpuhastuseks soovitavad spetsialistid valida kuiva, tuulevaikse, aga samas pilvise ilma. Päikesepaistelise ilmaga võivad plekid paista välja teistmoodi kui nad tegelikult on ning varjud segavad sul hindamast üldpilti.

Koduekstra tootevalikus leiab palju erineva lõhnaga aknapesuvahendeid, mis töötavad kõik sarnasel põhimõttel ja aitavad sul aknapesu kiiresti ja suurema vaevata ära teha. 

Teiseks soovitame valida õiged tööriistad. Näiteks pikema varrega mugav puhastusvahend, millel on kahepoolne otsik – koos pesemiseks mõeldud svammi ja kuivatamiseks mõeldud kummist kuivatiga. Akende pesemist soovitatakse alati alustada sisemistest aknapooltest ja pärast pesta välimised. Kui pärast kuivatiga akent kuivaks tõmbad, siis jälgi, et tõmbaksid sisemisi aknapindu ühtepidi ning välimisi teistpidi. Kui kuivatustriibud näha jäävad, tead alati kummal pool need on ja saad need hõlpsalt eemaldada.

Vannitoa küürimisel hoia oma käsi
Vannitoa puhastamise puhul on ilmselt kõige tülikamaks kohaks põranda ja seinaplaatide vahelised vuugid. Et neid katlakivist ja mustusest puhtana hoida, on teada-tuntud peavalu ja ilmselgelt on see ka töö, mida tuleks teha tihemini kui vaid kord aastas. 

Küll aga pakub Koduekstra ka siinkohal taskukohaseid vahendeid, mis on spetsiaalselt just vannitoa põranda- ja seinapindadele loodud. Samuti on sealt võimalik soetada ka kõik, mida sa võid vajada oma tualetipoti, dušinurga või vanni puhastamiseks. Tuletame seejuures meelde hoida ka oma käsi kemikaalide eest. Vannitubade puhastamisel võetakse kasutusele üsna tugevad kemikaalid ning kummikindad on seejuures äärmiselt vajalikud.

Riiulite ja kappide puhul aitavad sind puhastuslapid
Kogu elamist täitvate kappide sisu puhastamiseni jõuame me tavaliselt piinlikult harva. Eriti käib see köögikappide kohta, mis on ilmselt kasutuses tihemini kui kõik teised. Isegi kui kapiuksed ja riiulipealsed võivad kenad ja plekivabad välja näha, siis see, milline näeb välja meie kappide sisu, kui ühel hetkel kogu sisu sealt välja tõstame, võib esialgu isegi päris jahmatav olla.

Siinkohal tulevad appi üldpuhastusvahendid. Alati tuleb muidugi silmas pidada ka enda kappide ja nende sisu materjali. Kanged puhastusvahendid võivad neile hõlpsasti liiga teha. Koduekstras on saadaval erinevat sorti puhastuslappe, mis on kerge vahendiga juba eelnevalt niisutatud ning millega on võimalik korraga kõrvaldada nii kappidele kui nende sisse kogunenud tolm ja mustus. Tõrksamate plekkide jaoks soovitame juba mainitud üldpuhastusvahendeid.

Põrandad puhasta viimasena ja õige vahendiga!

Kevadise suurpuhastuse kõige viimaseks osaks soovitame jätta põrandad. Kõige muu puhastamise käigus koguneb põrandatele lihtsalt tihti nii palju lisamustust, pritsmeid ja tolmu, et nende puhastamisest alustades teeksid sa pärast vaid topelttöö. 

Vähemalt paar korda aastas soovitame siinkohal mõelda kindlasti ka oma koristusvahendite vahetamisele. Uus pesemismatt ja mopikomplekt kulub aeg-ajalt ära, sest kui hoolikalt me ka pärast koristamist moppe ja harju ei puhastaks, siis pärast mõnda koristuskorda ei näe nad kunagi ikka sellised välja nagu uuena. Koduekstra pakub just neid ka erinevas värvivalikus – ehk aitab õiget värvi mopikomplekt sinu koristustalgud ka veidi rõõmsamaks muuta!

Puhastusvahendid vali põranda puhul kindlasti vastavalt sellele, millisest materjalist on sinu põrandakate. Mitmel juhul piisab ka seal üldpuhastusvahendist, mis on piisavalt õrn, et mitte pindasid kahjustada. Kui märkad koristamise käigus, et vaibale on tekkinud mõni plekk, siis ka selle jaoks on tõhusad vahendid olemas.

Soovitame kevadist suurpuhastust võtta kui lävepakku eesolevaks suveks, mitte kui tüütut ja närvesöövat kohustust. Tõhusaid puhastusvahendeid on saadaval nii palju, et kindlasti leiad sa enda jaoks õiged. Valmistu targalt – muretse mõned uued abivahendid, mis selle töö lihtsamaks teevad, varu paar päeva aega ning anna kodule kevade puhul uus hingamine!