ULTRASONIC BEAUTIFIER: Ultraheli kortsude, pigmendilaikude ja akne vastu

Nahahooldus ultraheliga on paljudele tuttav salongiprotseduurina ja eelkõige probleemse naha sügavpuhastusena. Seda on aktiivselt kasutatud kosmeetilises meditsiinis alates 80-ndatest aastatest. Hiljutised kliinilised uuringud viitavad, et ultraheli võib olulisel määral nahka noorendada. Koduseks kasutamiseks mõeldud ultraheliaparaat võimaldab regulaarset ja efektiivset nahahooldust. 

Nahahooldus ultraheliga on paljudele tuttav salongiprotseduurina ja eelkõige probleemse naha sügavpuhastusena. Seda on aktiivselt kasutatud kosmeetilises meditsiinis alates 80-ndatest aastatest. Hiljutised kliinilised uuringud viitavad, et ultraheli võib olulisel määral nahka noorendada (External ultrasound: New clinical applications; Aesthetic Surgery Journal, November 2000, David H. McDaniel, MD, Virginia Beach, VA). Uuteks suundadeks on ka venitusarmide vähendamine, armkoe pehmendamine ja ultraheli kombineerimine rasvaimuga.

Koduseks kasutamiseks mõeldud ultraheliaparaat Ultrasonic Beautifier   võimaldab iseseisvat, regulaarset ja efektiivset kodust nahahooldust. Aparaat on omadustelt sarnane salongis kasutatavatega tekitades inimese kõrvale tajumatuid kõrgsageduslikke laineid 20000Hz ehk umbes 1 miljon korda sekundis.

 

Ultrahelilained on teatavasti sügavsoojendava, mikromasseeriva ja sügavpuhastava toimega. Nad on võimelised läbima ja stimuleerima nii kõiki nahakihte kui ka  lihaseid ja nahaalust rasvkude parandades verevarustust, stimuleerides kollageeni sünteesi, pinguldades nahka ja pehmeid kudesid. Ultraheli on sobiv kõikidele nahatüüpidele ja – toonidele ning õige kasutamise korral ohutu.

Kuidas ultraheli toimib?
Tänu kõrgsageduslikele lainetele, mis suudavad ajutiselt sarvkihi rakkudevahelisi ruume laiendada ja aktiivaineid sügavamale juhtida, suurendab ultraheli oluliselt nahahooldustoodete imendumist ja efektiivsust. See on oluline nii naha noorendamise kui mitmete nahaprobleemide ravi seisukohalt. Naha kompaktne sarvkiht piirab loomupäraselt kreemide imendumist. Dr. Peter Noreni (Uppsala Laserkliinik) sõnul on ta saanud häid tulemusi nahka noorendava tretinoiinkreemi (Retin A, Retirides) kasutamisel koos ultraheliga, mis märkimisväärselt vähendas esialgu raviga kaasnevaid kõrvaltoimeid.

Millist effekti oodata?
Ultraheli sügavsoojendav toime stimuleerib kollageeni tootmist ja naharakkude uuenemist, mis pinguldab nahka, tasandab pindmiseid kortsukesi ja venitusarme ning parandab tekstuuri ja jumet. Samuti suureneb naha võime hoida vedelikke rakkude sees.

Probleemse aknele kalduva nahaga inimesed saavad olulist abi ultraheli sügavpuhastavast toimest – poorid avanevad, puhastuvad ning taastavad endise suuruse. Kõrgsageduslikud vibratsioonid jõuavad sügavale karvanääpsudesse, eemaldades sealt efektiivselt surnud rakke, sekreeti ja rasu. See omakorda võimaldab vähendada ja vältida edasist vistrike kujunemist ning soodustab ravivahendite paremat imendumist.

Eelkõige tänu pleegitavate kreemide sügavamale juhtimisele aitavad ultrahelilained vähendada pigmendilaike ja ühtlustada nahatooni. Ultraheli kontrollib melaniini aktiivsust ja aitab pigmendikogumikke purustada. Uuringus, kus kasutati ultrahelilaineid koos nahka valgendava C vitamiini ja niatsiinamiidi geeliga, vähenesid pigmendilaigud 4 nädala pärast oluliselt. 
Arvatakse, et ultraheli vabastab, venitab ja remodelleerib kollageenkiude tänu sügavsoojendavale toimele, kollageen omakorda pehmendab armkudet ning parandab armide väljanägemist.

Ultraheli kasutatakse ka tselluliidi vähendamiseks. Mikromasseeriv ja sügavsoojendav toime parandab verevarustust, lümfidrenaa