Uus hobi utsitab Janne Saart online-poodi avama!

Uus hobi utsitab Janne Saart online-poodi avama!

Ameerikas elav muusik Janne Saar räägib Buduaarile, et ta on leidnud muusika kõrvalt endale vahva hobi. Nimelt armastab kaunitar ookeani kaldalt leitud ja mere poolt kauniks lihvitud klaasikildudest ehteid meisterdada ning soovib pisikese uue äri toetuseks avada ka oma online poe.

Ameerikas elav muusik Janne Saar räägib Buduaarile, et ta on leidnud muusika kõrvalt endale vahva hobi. Nimelt armastab kaunitar ookeani kaldalt leitud ja vee poolt kauniks lihvitud klaasikildudest ehteid meisterdada ning soovib pisikese uue äri toetuseks avada ka oma online-poe.

“Õmblemine pole kahjuks kunagi minu teema olnud. Juba kooliajal oli sellega raskusi. Tikkida mulle täitsa meeldis,” meenutab Janne kooliaega. Ent hakkajal naisel on täna lisaks muusikale veel üks vahva hobi! “Hetkel tegelen käsitööga niipalju, et meisterdan ehteid. Kasutan selleks sea glass‘i ehk klaasi mida leidub rannas. Plaanis oleks avada sellele ka online-pood,” räägib Janne Buduaarile.

Oskusi ning ideid ehete valmistamiseks leiab Janne kõikjalt, peaasjalikult aga YouTube’ist. “Kahjuks ei ole aega ajakirjade ja blogide lugemiseks. Ehteid õppisin ma tegema jälgides Youtube’i videoid. Tänapäeval on info nii avalik, et kõike saab õppida kui tahtmist on.”


Janne Saar (pildil) armastab ehteid teha ja kanda! Vaata tema tehtud ehteid artikli all olevast galeriist!
Foto: Marko Söönurm

Hakkaja naine räägib, et tema suurim DIY (Do it yourself ehk tee ise -toim.) projekt on muusika. “Mul on Do it yourself projekte palju. Kõige olulisem on minu jaoks muusika. Mul on kindle visioon mis ma tahan luua ja kuidas ma tahan, et mu plaat kõlaks. Proovin oma teadmised nii kaugele viia, et saaksin ise kogu albumi valmis produtseerida. Kasutan palju päris pille ja muusikuid nii, et tuleb akustiline plaat. Ma arvan, et terve meie elu võiks olla Do it yourself projekt. Ega keegi ei tee Sinu eest asju ära!”

End muusikamaastikul kui kala vees tundev Janne usub, et iga meister jäägu oma liistude juurde. “Ma ei ole väga suur käsitööline,” ütleb Janne, kes ei vaeva pead oma lavariiete või igapäevariiete meisterdamisega. “Põhiliselt ostan valmis riided. Ameerikas on valik suur. Kõige olulisem on, et tunneksin ennast mugavalt ja ilusana. Viimase ostu tegin näiteks second hand‘ist. Kõik riided ei pea olema kallid ja firmakad. Esinemisriided on kuidas kunagi. Muidugi meeldib kui valmis õmmeldakse, age igakord see pole võimalik.”

 

Autor: Helena-Reet Ennet