ÄRA KARDA LAULDA! Uria Tsur: meie hääl aitab meil avastada seda, kes me päriselt oleme

Uria Tsur 2022 Tallinn
Uria Tsur 2022 Tallinn — FOTO: Virko Veskioja

Eestit on juba teist koda külastamas maailmakuulus hääleterapeut Uria Tsur. Ehkki eestlased on laulurahvas, on tihti raske laulda, sest häbeneme, et ei oska seda piisavalt hästi.

Uria ütleb, et meie meel hoiab meid tagasi ja ütleb, et me pole piisavalt hea. Siiski ei pea me sellest vabanema, vaid õppima koos sellega elama. Ta rõhutab, et muusika ei ole meelelahutus, muusika on ravim. See on sügav suhtlemise viis.

Oma häält kasutada on väga oluline

Uria ütleb, et meie hääl on meie tuli ja kirg. Hääl on tugev energia ja kui seda enda sees peidus hoida ja mitte lasta voolata, jääb see meie sisse kinni ja põhjustab kannatusi. Nii et oma häält kasutada on äärmiselt oluline!

Uria usub, et just praegu keerulistel aegadel vajavad inimesed kohta, kus saaksid avastada oma haavatavat poolt. Ei maksa oodata, kuni me oleme täiuslikud. Meie meeltes me juba oleme seda.

„Me ei peaks laulma ainult duši all, vaid koos oma sõpradega. Laulmine ühendab inimesi. Arvan, et maailm vajab kõige rohkem ühendust – ehedat kontakti inimeste vahel,“ arvab ta.

Ta lisab, et keerulistel aegadel teavad inimesed, et homme võib juhtuda mida iganes ja tasub elada just praegu. Teha, mida tegelikult teha tahame ja viia ellu muudatused, mida ammu soovinud oleme. Meil ei ole enam illusiooni, et meil on aega oodata.

Me kõik kuuleme muusikat omamoodi

Uria meenutab, et kui ta alustas kunagi laulmist, ei võtnud ta ühtegi laulutundi. Ta lihtsalt hakkas laulma.

Ta ütleb, et tal aitab tihti oma häält välja tuua mõte sellest, et ta on helde ega hoia oma muusikat ainult endale. Ta selgitab, et me kõik kuuleme muusikat omamoodi ja keegi ei kuule muusikat nii nagu kuuleb tema. Selle välja toomine maailma on helde olemine.

Ta toob välja, et me ei ole kunagi valmis ja potentsiaal on alati kuskil tulevikus. Ta rõhutab, et ei õpeta inimesi laulma, vaid õpetab, kes sa praegu oled, kuidas sinu hääl seda peegeldab ja kui mugavalt sa ennast oma kehas tunned. Ja mitte ainult ei aktsepteeri ennast, vaid tood selle võlu ka välja.

Ta võrdleb, et laul on nagu ookean – me võime ookeanilaine peal surfata ja püüda järgmist lainet.

Uria usub, et mida rohkem oleme kohal ja lõõgastunud, seda rohkem tuleme ise kestast välja. Ja meie hääl aitab meil avastada seda, kes me päriselt oleme.