Ei pea võtma kümneid toidulisandeid! Sügise saabudes saab oma tervist hoida kahe põhilise komponendiga

Sisuturundus

toidulisand
Healthplanning.eu

Sügis teeb oma värviliste andidega tasakaalustatud toidu tegemise palju lihtsamaks, kõike värsket on piisavalt nii turulettidel kui inimeste aedades – milline vitamiinide ja mineraalide karussell! Samal ajal saame korraga päikest, tuult ja vihma ning üleüldse annab see aastaaeg kiirelt käe talvele.

Vahelduvate ilmaolude tõttu muutub inimese immuunsüsteem sügis-talvisel ajal nõrgemaks ja vajab lisatuge. Oluline on siinkohal teada, et toidulisandid ei ravi, vaid taastavad organismi keemilise tasakaalu ja neid ei tohi liigtarvitada. Kuidas aga leida neid toidulisandeid, mida meie keha vajab ja kergelt omastab?

Eelistada tuleks kindlasti toidulisandeid, milles ei leidu keemilisi lisandeid nagu maitse-, magus-, lõhna- ega värvaineid. Laia valikuga e-pood Healthplanning.eu pakub just looduslikke toidulisandeid, mis muutuvad eestlaste seas tasapisi populaarsemaks, sest üha enam ollakse teadlikud, et kõigi kehale vajalike elementide puudumine toidus võib nende tervist ja enesetunnet negatiivselt mõjutada. Kuid siin peab siiski olema ettevaatlik. Toidulisandeid ei tohi kasutada tasakaalustatud toitumise asendajana ega tarbida liigselt.

Arstide kinnitusel on Eestis elavatele inimestele kõige omasem D-vitamiini puudus ja seda peaks kindlasti toidulisandina võtma. D-vitamiini toodetakse spontaanselt nahas päikese UVB kiirte toimel ja suvekuudel sellest ka piisab. Kuid valdava aja (septembrist maini) on siinsed UVB kiirguse intensiivsused nahas vitamiini sünteesi käivitamiseks liiga madalad, mistõttu on kindlasti vajalik talve- ja kevadkuudel leida endale D-vitamiini lisaallikas.

D-vitamiinil on väga oluline roll kaltsiumi ainevahetuse regulatsioonil. D-vitamiini vaeguse korral langeb kaltsiumi imendumine soolest, mistõttu ei suuda organism ennast piisavalt kaltsiumiga varustada. See võib põhjustada väga erinevaid terviseprobleeme – luud hõrenevad ja kaotavad oma mineraalset tihedust, hambad kaotavad tugevust ning lagunevad, lihaste (sh ka südamelihase) funktsioon halveneb.

Teine aine, mida me toidust piisavalt kätte ei saa, on oomega 3. Vegavero oomega-3-vetikaõlis sisalduvad EPA ja DHA aitavad kaasa normaalsele südametalitlusele ja on silmade, närvi-, aju ja liigeste jaoks erakordselt vajalik rasvhape, mida keha ise toota ei suuda. Oomega-3-rasvhapped on võimelised langetama vererõhku ning teatud tüüpi „halbade rasvade“ ja kolesterooli taset veres, aga vähendama ka näiteks diabeedi, veresoonte „lubjastumise“ ja teatud tüüpi vähkide riski ning palju muud.

Palju või vähe? Selgita välja iseenda vajadus

Kui räägime vitamiinidest ja mineraalainetest, siis kõige õigem on teha analüüsid ja selgitada välja, milliseid konkreetseid vitamiine/mineraale meie organism vajab. Kui pöörata tähelepanu just orgaanilistele lisanditele, mis on valmistatud erinevate ürtide komplektist, siis siin saame ise otsustada, milleks ja milliseid toidulisandeid vajame. Ja võtta on vaja kindlasti nii palju, kui tootja soovitab – see on inimese organismi jaoks üldtunnustatud norm.

1. Vegavero oomega 3 õli (90 kapslit)

VEGAN OOMEGA-3 VETIKAÕLIST

Tavalised oomega-3 toidulisandid ei ole veganisõbralikud, kuna need saadakse tavaliselt kalaõlist. Õnneks on vetikaõli suurepärane nende asendamatute oomega-3 rasvhapete allikas, mis sobib inimestele, kes järgivad taimetoitlust või veganlust. Vegavero kasutab vegan oomega-3 kapslite jaoks looduslikku õli Schizochytrium sp. vetikad. See sisaldab nii dokosaheksaeenhapet (DHA) kui ka eikosapentaeenhapet (EPA), kahte füsioloogiliselt kõige olulisemat oomega-3 vormi. Üks kapsel sisaldab 480 mg seda kvaliteetset vetikaõli, mis sisaldab 150 mg DHA-d ja 75 mg EPA-d.

Kalaõli pehmed geelkapslid on tavaliselt valmistatud loomsetest jäätmetest saadud želatiinist ja kipuvad kergesti lekkima. Sellise toote jaoks kasutatakse vegan GreenCapsi, mis ei sisalda želatiini, keemilisi täiteaineid ega vabastavaid aineid. Need uuenduslikud kapslid on uskumatult stabiilsed ja lekkekindlad ning tagavad seega ohutu ja puhta toote ilma kalalõhnata.

toidulisand
Healthplanning.eu

OOMEGA-3 TÄHTSUS

Oomega-3 rasvhapped on aju ja silma võrkkesta peamised struktuurikomponendid. Nad toimivad ka kehas oluliste põletikuvastaste signaalmolekulide eelkäijatena.

DHA aitab kaasa normaalse ajufunktsiooni säilitamisele ja normaalse nägemise säilitamisele.

HEA TEADA:

 • Oomega-3 rasvhappeid on kolm peamist tüüpi: alfa-linoleenhape (ALA), eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).
 • ALA on kõige sagedamini toidus leiduv oomega-3 rasvhape. Seda saab kehas muuta EPA-ks ja DHA-ks. See konversiooniprotsess on siiski ebaefektiivne, nii et ainult väike protsent ALA-st muundatakse kaheks aktiivseks vormiks.

OOMEGA-3 TÄHTSUS

Oomega-3 rasvhapped on aju ja silma võrkkesta peamised struktuurikomponendid. Nad toimivad ka kehas oluliste põletikuvastaste signaalmolekulide eelkäijatena.

DHA aitab kaasa normaalse ajufunktsiooni säilitamisele ja normaalse nägemise säilitamisele.

HEA TEADA:

 • Oomega-3 rasvhappeid on kolm peamist tüüpi: alfa-linoleenhape (ALA), eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).
 • ALA on kõige sagedamini toidus leiduv oomega-3 rasvhape. Seda saab kehas muuta EPA-ks ja DHA-ks. See konversiooniprotsess on siiski ebaefektiivne, nii et ainult väike protsent ALA-st muundatakse kaheks aktiivseks vormiks.

2. Vegavero Vitamiin D3 2000 UI (180 kapslit)

VEGAN D3-VITAMIIN

D3-vitamiin aitab kaasa normaalsete luude, hammaste, lihaste funktsiooni säilitamisele ning kaltsiumi ja fosfori normaalsele imendumisele ning kasutamisele. D3-vitamiini toodab nahk päikesevalguse käes ja seda võib leida mõnest toidust.

Teised kaubamärgid kasutavad mitte-vegan D3-vitamiini, mis pärineb lammaste rasunäärmete sekretsioonist. Vegavero rakendab vetikatest saadud vegan D3-vitamiini ning lisaks veel kolekaltsiferooli, D3-vitamiini kõige biosaadavamat vormi. Ja kuna D3-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, siis mikrokapseldasime oma toote MCT õliga.

Vegavero D3-vitamiin ei sisalda želatiini, täiteaineid ega lisaaineid nagu magneesiumstearaat või mikrokristalliline tselluloos.

D3-VITAMIIN:

 • aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • aitab kaasa normaalsele lihaste talitlusele
 • aitab kaasa normaalsete luude säilimisele
 • omab rolli rakkude jagunemise protsessis
 • aitab kaasa kaltsiumi ja fosfori normaalsele imendumisele/kasutamisele
 • aitab kaasa normaalsele vere kaltsiumitasemele
 • aitab kaasa normaalsete hammaste säilimisele

 HEA TEADA:

 • D-vitamiin on täiesti erinev enamikest teistest vitamiinidest. Tegelikult on see steroidhormoon, mida toodetakse kolesteroolist, kui teie nahk on päikese käes. Sel põhjusel nimetatakse D-vitamiini sageli „päikesevitamiiniks“.
 • D-vitamiini puudus on maailmas üks levinumaid toitumisvaegusi.
 • D-vitamiini puudus tekib siis, kui keha ei saa piisavalt D-vitamiini päikesevalgusest või dieedist. D-vitamiini puudus võib põhjustada luutiheduse vähenemist ja luumurdude teket.
 • Madal D-vitamiin on seotud halva tujuga: D-vitamiin näib mängivat rolli serotoniini tootmises. Serotoniin on hormoon, mis aitab reguleerida meeleolu ja und.
 • Kui D-vitamiin toetab kaltsiumi imendumist toidust, siis vitamiin K2 kontrollib selle mineraali transporti organismis.
toidulisand
Healthplanning.eu

3. Vegavero D3-vitamiin + K2-vitamiin veganõli (120 kapslit)

D-vitamiin:

 • aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • aitab kaasa normaalsele lihaste talitlusele ja luude säilimisele
 • aitab kaasa normaalsete hammaste säilimisele

K-vitamiin aitab kaasa normaalsete luude säilimisele

toidulisand
Healthplanning.eu

4. Vegavero B vitamiinikompleks-sprei 50ml

B-VITAMIIN ILMA SUHKRUTA SPREI

B-vitamiini kompleksid on laialdaselt saadaval tablettide või kapslitena. Muutsime selle lihtsamaks eriti neile, kes ei taha või lihtsalt ei suuda tablette ja kapsleid alla neelata – nii sündis uuenduslik B Complex pihusti. Tootel on meeldiv apelsinimaitse, seda on lihtne doseerida ja kõikjale kaasa võtta. Spreivorm võimaldab ka vitamiinide otsest imendumist keele alla. B-vitamiinid on olulised toitained, millel on palju erinevaid funktsioone, tehes koostööd. Seetõttu lisasime oma tootesse kõik 8 B-vitamiini. See sprei pakub iga B-vitamiini optimaalset annust, et tagada piisav varu. Vegavero sprei on suhkruvaba! Suhkru asemel kasutame magustamiseks ksülitooli. See looduslik suhkruasendaja ei tõsta veresuhkru taset ja võib isegi toetada hammaste mineraliseerumist. Erinevalt B-vitamiini tilkadest ei sisalda see sprei ka alkoholi ega sünteetilisi lõhna- ja maitseaineid. Lisaks on see mitte-GMO ja veganisõbralik.

Vitamiinid B1, B2, B6, B12, biotiin ja niatsiin aitavad kaasa närvissüsteemi normaalsele talitusele.

HEA TEADA:

 • Vitamiinide energiat suurendava toime tõttu võtke toodet hommikul.
 • B-vitamiinide peamised looduslikud allikad on täisteratooted, munad ja piimatooted, liha, rohelised lehtköögiviljad, kaunviljad, seemned ja pähklid.
toidulisand
Healthplanning.eu

5. Vegavero Multivitamiini närimiskommid lastele (60 kommi)

Soovisime lastele mõeldud multivitamiinikommidesse sobivates annustes lisada laia valikut olulisi mikroelemente. Seega lisasime A-, B6-, B12-, C-, D3-vitamiini, aga ka mineraalaineid tsinki, kaltsiumi ja mangaani. Need 8 toitainet toetavad immuunsüsteemi ja energia ainevahetust, aga ka muid olulisi kehafunktsioone.

toidulisand
Healthplanning.eu

6. Vegavero vedel immuunsüsteemi tugevdaja lastele (150 ml)

Toidulisand pärmi beeta-glükaanidega (Saccharomyces cerevisiae) + C-vitamiin, D-vitamiin, tsink. C-vitamiin, D-vitamiin ja tsink aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.

toidulisand
Healthplanning.eu

7. Vegavero kompleks immuunsüsteemi tugevdamiseks (120 kapslit)

LOODUSLIK IMMUUNSÜSTEEMI TUGI

Tervislik eluviis on terve immuunsüsteemi võti. Põhirõhk on toitumisel, kuna immuunrakkude funktsioneerimiseks on vaja teatud vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad kaitsta keha sisse tungivate patogeenide eest. C-vitamiin on üks neist elutähtsatest toitainetest ja seda peetakse üheks kõige võimsamaks organismi immuunkaitsesse panustajaks. D-vitamiin, aga ka seleen ja tsink on samuti immuunsüsteemi jaoks asendamatud.

Vegavero immuunsüsteemi tugevdamise kompleks on uuenduslik toode, mis ühendab need immuunsüsteemi tugevdavad mikroelemendid kvaliteetsete taimeekstraktidega. Sünteetilise askorbiinhappe asemel kasutame looduslikku C-vitamiini acerola ekstrakti. D3-vitamiini saadakse samblikust, mitte lambavillast, mida tavaliselt leidub toidulisandites. See sisaldab ka ehhinaatsia purpurea ekstrakti 4% polüfenoolidega, mis on väärtuslike fütokemikaalide klass. Taimel on teaduslikus meditsiinis pikk kasutuskogemus – ka meie kompleksi teine komponent on ingver!

C-, D-, SELEENUMI- JA TSINGI VITAMIINI OLULISED TEGURID:

 • aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • aitavad kaasa rakkude kaitsmisele oksüdatiivse stressi eest
 • aitavad vähendada väsimust ja kurnatust

HEA TEADA:

 • Acerola kirsid on ühe kõrgeima C-vitamiini kontsentratsiooniga viljad.
 • Immuunsüsteemi toetamiseks soovitame ka köögivilja- ja puuviljarikast dieeti, mis sisaldab loomulikult suures kontsentratsioonis immuunfunktsiooni stimuleerivaid vitamiine ja mineraalaineid.
toidulisand
Healthplanning.eu

8. Vegavero Multivitamiini närimiskommid (60 närimiskommi )

Lisasime Multivitamiinikommidesse sobivates annustes laia valikut olulisi mikroelemente: C-, E-, B6-, A-, K1-, D3-, B12-vitamiini, niatsiini, foolhapet, biotiini, aga ka mineraalainet tsinki. Need 11 toitainet toetavad immuunsüsteemi, energiaainevahetust, terveid juukseid, nahka ja küüsi ning mitmeid muid olulisi kehafunktsioone.

toidulisand
Healthplanning.eu

9. Vegavero Orgaaniline Chaga (90 kapslit)

Orgaaniline Chaga ekstrakt, mis sisaldab 40% polüsahhariide ja 30% beeta-glükaane.

Vegavero Chaga toodetakse Hiinas, kus sündis ravimseente traditsioon ja kus neid on sajandeid kasvatatud. Valisime suure doseeritud orgaanilise Chaga ekstrakti (10:1), seega vastab üks 600 mg ekstraktiga kapsel vähemalt 6000 mg kuivatatud orgaanilisele Chagale. Lisaks täiustasime oma ekstrakti 40% polüsahhariidide ja 30% beeta-glükaanidega, mis on kõige väärtuslikumad seentes leiduvad bioaktiivsed ained ja millel on mitmesugused tervisele kasulikud omadused. Lõpuks on need Chaga kapslid, nagu alati, 100% vegan!

Kasulik on teada, et toidu lisaainete esmakordsel Eesti turule toomisel hoolitseb Põllumajandus- ja Toiduamet enne müügile tulekut selle eest, et iga toidulisand vastaks kõikidele standarditele. Seda, kas konkreetne lisaaine on ebaseaduslike toidulisandite nimekirjas, saate alati kontrollida Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehel.

Toeta oma tervist siin.

toidulisand
Healthplanning.eu