MIKS JA KUIDAS kinkida asjade asemel elamusi

Margit Kurn
Margit Kurn — FOTO: Karen Härms

Tänapäeval oleme vaikselt liikumas materiaalsetest asjadest vaikselt tagasi elamuste ja mälestuste hindamisele. Elamus SPA elamuste juht Margit Kurn jagab praktilisi nõuandeid ja soovitusi, kuidas teha oma pereliikmele, sõbrale või kaaslasele üks meeldejääv, tervislik ja mis kõige olulisem – elamusi täis kink.

Elamused silmale või kõrvale

Iga kingi planeerimise puhul tuleks esmalt läbi mõelda, millest võiks kingisaaja olla huvitatud. On ta spordisõber, mis ta hobid on, kas talle meeldib reisida või pigem nokitseb kodus? Need on vaid mõned küsimused, millele võiks mõelda. Enamik meist siiski naudib aeg-ajalt lihtsalt head kultuuri – kino, teater, muuseum on näited mõningatest kultuurielamustest, mille pileti võid oma lähedasele kinkida või miks mitte neid elamusi koos külastada?

Väljasõit loodusesse

Suvi jõuab aina lähemale ning enamik meist tunnevad suurt vajadust päikse kaudu D-vitamiini saamiseks ja nautida samal ajal tärkavat loodust. Planeeri üks meeldejääv matk mõnes huvitavas Eesti kohas või veeda piknik koos head snäkkide ja jookidega – võimalusi Eesti looduses on piiramatult!

Spaapäev

2023. aasta on sauna-aasta. Selleks, et vanade eestlaste traditsioone elus hoida ja teada, et mida uut on tänapäeva saunakultuuri lisandunud, võib planeerida ühe elamuste rikka spaapäeva. Elamus SPA pakub 23 erinevat sauna koos erinevate basseinide ja hoolitsustega. Elamus SPA-d saab külastada üksi või kasvõi kogu suguvõsaga, sest tegevusi jagub kõigile kogu päevaks.

Ise valmistatud kingid ja elamused

Margit usub, et parim kink on see, mis on enda kätega valmistatud või mis pakub kingisaajale meeldejäävat emotsiooni. Kinki võib ka koos valmistada – näiteks uhkem õhtusöök koos perega, koogi küpsetamine või ühine fotokollaaži loomine. „Meil kõigil on kindlasti kogunenud telefonidesse ja muudesse seadmetesse palju pilte koos oma lähedaste ja sõpradega. Pildid saab välja printida ja need ägedad hetked ära raamida ning teha mälestuseks üks kollaaž,“ toob elamuste juht ühe mõtte vahvast kingiideest.

Sportlikud elamused

Paljud meist tegelevad või on tegelenud alaga, mis pakub sportliku väljakutset. Olgu selleks jooksmine, kepikõnd või lihtsalt jalutamine. Heaks ja praktiliseks kingiideeks on võimalik teha kink kinkekaardi või näiteks kuupääsme näol. Jõusaali kuukaart või ujula pääse terveks kuuks on see, mis võib tegelikult just mõjuda hästi motivaatorina inimesele, kellel on võib-olla just jäänud sportlikud hobid tagaplaanile.

„Kingituste eesmärk on olla tänulik, märgata enda lähedasi, valmistada neile rõõmu ja kui sa oled kingitust tehes mõelnud kingisaaja peale, siis see kindlasti paistab kingitust üle andes ka välja,“ ütleb Margit.

Lõpetuseks soovitab elamuste juht, sõltumata kingist, pühendada aega rohkem enda lähedastele ja anda neile mõista, kui olulised nad on.

Margit Kurn esineb ka Buduaari suve alguspeol.