Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas sa oled midagi kuulnud neurokosmeetikast?

Sisuturundus

neurokosmeetika
Pixabay.com Silviarita

Neurokosmeetika kujutab endast kaasaegse iluravi uusimat trendi, kuna toetab endorfiinide ehk õnnehormoonide tootmist, pakkudes lisaks vaimule ka nahale heaolutunnet, mis kestab tunde, sealjuures vähendades stressi mõju nahale. 

Naha seisundi ja närvisüsteemi oleku vahel on kindel seos. Vastastikmõjud realiseerivad nahas paiknevate närvilõpmete vahendusel. Ajul ja nahal on sama embrüonaalne päritolu. Need moodustuvad samal ajal, 21. päeval, embrüo äärmisest osast – ektoblastist – tekivad närvisüsteem ja epidermis.

Nahk on seega omamoodi aju pikendus. Selle närviarhitektuur on äärmiselt keerukas: iga cm3 kohta on vähemalt 800 000 neuronit, 11 meetrit närve ja umbes 200 sensoorset retseptorit.

Kui aju suhtleb nahaga, kas siis nahk saadab ajule samuti signaale, sõnumeid tunnetest või emotsioonidest, mida aju tõlgendab enne reageerimist või tegutsemist? Vastus on jah!

Sellist aju/naha ja naha/aju duaalset suhtlust käsitlevate uuringute eesmärk on uurida arusaama, et ühelt poolt on vaimse seisundi otsene mõju  naha tervisele ja välimusele ning teisest küljest on positiivselt võimalik mõjutada vaimset seisundit ja emotsioone kreemide ning seerumite paikse kasutamise kaudu. 

Neurokosmeetika valdkond on kahtlemata üks põnevamaid ja suurema potentsiaaliga valdkondi tänapäeva ilumaailmas, kuna selle eesmärk on mõista, selgitada ja avalikustada kõiki meid igapäevaselt iseloomustavaid “sise- ja väliseid” vastasmõjusid ja seoseid, mis mõjutavad meie naha seisundit: vaimne seisund, emotsioonid, stress jne., aga ka meie keskkond, õhk, vesi ja õhu kvaliteet.

Nahahooldustooted võivad pakkuda ka “heaolu” tänu oma tekstuurile, puudutusele, vahetule visuaalsele efektile, huvitavatele lõhnanootidele (võib-olla viitavad lapsepõlvele) või pikaajalisele tõhususele. Kuid see üldine tulemus on peamiselt psühholoogiline (hetkeline) ja vähem füsioloogiline.

Neurokosmeetikumid sisaldavad bioaktiivseid toimeaineid, mis on loodud toimima neuroloogilisel tasandil. Paikselt manustamisel mõjutavad naha perifeerset närvisüsteemi ohutul viisil ja toimivad kaudselt kohalikele vahendajatele ja neurotransmitteritele. Ehk teisisõnu, naha võime ajuga suhelda. 

neurokosmeetika
neurokosmeetika — FOTO: Newlook
neurokosmeetika
neurokosmeetika — FOTO: Newlook
neurokosmeetika
neurokosmeetika — FOTO: Newlook

Naha ja aju vahelise kahepoolse suhtlusega saavutuste eesmärkide hulka kuulub stressitaseme vähendamine ning „õnnehormooni“ endorfiini tootmise suurendamine, põletiku leevendamine, immuunsuse tõstmine, ainevahetuse stimuleerimine, söögiisu vähendamine, bioloogiline noorenemine, salenemisprotsesside käivitamine jne. 

Uuri neurokosmeetilise sarja Rhea Cosmetics toodete ja protseduuride kohta.

Tule, broneeri konsultatsioon!

neurokosmeetika
neurokosmeetika — FOTO: Newlook
neurokosmeetika
neurokosmeetika — FOTO: Newlook