NIPINURK: ESIMENE SAMM, kuidas liikuda oma unistuste poole

Gerda Tomson

Monika Kuzmina

Enamjaolt me oleme ise enda kõige suurimad takistajad ja pidurid. Me saboteerime tihtipeale iseennast. Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab koolitust “Järgmise taseme mina” jagab harjutust, mis laseb vaadata enda sisse, et avastada piiravaid uskumusi.

Takistuseks saavad piiravad uskumused

Karat selgitab, et ühelt poolt me tahame midagi teha, aga meie piiravad uskumused alateadlikult räägivad meile, miks me ei peaks neid asju tegema. Et saada lahti nendest piiravatest uskumustest, on vaja neid teadvustada. Kui sa ei tea, et sinus on mingi lugu, on raske uut lugu rääkida.

Häälesta end harjutuste tegemiseks

Leia endale aeg sisse häälestada, ära lase telefonikõnedel end segada. See on sinu aeg, sinu aeg, sinu koht, sinu tegevus. Hinga paar korda sisse-välja ja tule iseendasse. Anna endale luba vaadata endale sügavamale sisse. See harjutus võib tuua kaasa taipamisi, et sa ei teagi, et sinus selline asi on. Harjutuse lõppedes häälesta end välja.

Harjutus koosneb kahest osast: unistused ja takistused

Esimese punktina pane kirja kõik oma praegu su südames olevad unistused, soovid – mida sa tahaksid teha, mida sa tahaksid, et su ellu tuleks. Võid panna kirja ka väikseid asju, näiteks et tahad uut lõhnaõli, head piparmünditeed, aga ka suuri asju, näiteks unistad talvel paar nädalat Balil veetmisest, oma auto ostmisest, lapse saamisest, unistuste paarisuhtest.

Ära kasuta oma mõistust, vaid lase oma südamest välja voolata kõigil unistustel, mida sa tahaksid. Pane kirja vähemalt 20 unistust.

Teise punktina vaata enda sisse ja vaata enda unistusi. Hakka järjest kirja panema, mis on takistused, lood või uskumused su enda sees, mis takistavad sind nende ülesannete poole püüdlemast või takistavad unistustel realiseerumast.

Näiteks kui tahad uut maja, ehk räägid endale hoopis lugu, et see pole võimalik, ei saa endale seda lubada, ei ole praktiline jne. Need laused sinu sees ei luba sul sinu unistustel täituda.

“Sa ei pea muud tegema, kui nägema takistusi ja uskumusi, mida sa endas kannad. Sa ei pea hakkama võtma neid lugusid ja nendega tegelema hakkama. Vähemalt pool nende lugude jõust kukub ära, kui sa neid märkad. Need pole enam alateadvuses peidus, vaid sa teadvustad neid,” selgitab Dalí Getter Karat, kuidas see harjutus on kasulik.