NIPINURK: KUIDAS IGA päev tähistada väikeseid asju?

Kersti Niglas

Monika Kuzmina

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat kutsub kõiki üles tähistama kõiki väikseid hetki. Ta tõdeb, et oleme tähistamise või rõõmustamisega pannud endale nii suured piirangud ning lubame endal tähistada vaid suuri edusamme ja õnnestumisi.

“Iga päev on palju asju, mida on võimalik tähistada!” kinnitab Dalí Getter Karat, kes korraldab 1. juunist 30-päevase õnnelikkuse väljakutse, et pühendada ühe kuu õnnele ja muuta terve oma ülejäänud elu õnnelikumaks.

Tähista väikeseid asju

Dalí Getter Karat toob näiteks väikseid asju, mida tähistada – õigeks ajaks kuskile jõudmine; hästi parkimiskoha leidmine, poest kohe leidmine, mida otsima läksid; komplimendi saamine; kui keegi sulle naeratab.

Ta ise tähistab ka seda, kui läheb enda jaoks üle mugavustsooni piiri ja tuleb sellega toime. Kui teeb midagi esimest korda või teeb midagi, mis nõuab julgust. Tähistada võib ka seda, et sul on perekond ja toredad vanemad. “On palju asju, mida tähistada,” kinnitab ta.

Küll aga Dalí Getter Karat rõhutab, et me ei pea tähistama tavalise pidutsemise mõttes, kus kaasneb alkohol, vaid kõige ägedamad peod on ilma alkoholita ja puuviljadega, väga populaarne on praegu näiteks kakao.

“Tähistamine peaks olema iga päeva osa – tähistan seda, et mul oli täna nii äge päev,” selgitab ta. “Mul on pojaga kombeks teha tähistamise tantsu, kui meil läheb midagi hästi – näiteks teeb ta klotsidest suure torni ja see ei kuku kokku. Me hüppame ja kargame, paneme käed üles ja karjume jee!, plaksutame, kallistame ja oleme õnnelikud. See võtab vaid kaks minutit päevast, aga lisab päeva nii palju positiivsust!”

Positiivse tähelepanu pööramine heale

Dalí Getter Karat toob välja, et kui tähistad teadlikult väikseid hetki, pöörad ka kogu oma positiivse tähelepanu neile ja paned neile külge positiivse sildi. Lähed rõõmutundesse, sagedus tõuseb ning näed kogu päeva, maailma ja iseennast rõõmsamates toonides.

Seega tähista väikseid asju, tunne rõõmu väikestest võitudest, sest elu koosnebki väikestest asjadest.

Harjutus, kuidas iga päev tähistada väikseid asju:

· Leia oma päevas hetki, mida saaksid tähistada

· Võimalusi on palju – plaksuta, tee endale pai, kallista ennast, hüppa õhku, keksi või kuula oma lemmikut laulu

· Leia uusi võimalusi tähistamiseks – mine üle oma mugavuse piiri ja elu muutub natukene laiemaks!