NIPINURK: KUIDAS saada see töökoht, mida sa tahad

Monika Kuzmina

pilt: Riina Vaikmaa

Tihe konkurents ja kriisisituatsioon nõuavad konkreetseid, jõulisi ja tarku samme. Kui tahad saada ihaldatud töökohta, pead välja astuma mugavustsoonist, tegema teistest midagi täiesti teistmoodi ning paistma tööandjale silma.

Värbamisekspert ja raamatu „Kuidas värvata ja hoida parimaid inimesi?“ autor Ketlin Kasak annab nõu.

Tee asju teistmoodi.

Pane oma vaim valmis asjade teistmoodi tegemiseks. Näiteks saada tavalise CV asemel hoopis video-CV! Seda pead tõenäoliselt palju kordi harjutama, kuid võta see aeg, sest eristud sedasi tugevalt konkurentidest. 2-4 minutiline video ütleb sinust nii mõndagi.

Professionaalne CV.

Elulugu on sinu esimene visiitkaart, mistõttu investeeri sellesse aega ja oma tähelepanu. Lisa korralik pilt, näited tehtud töödest või projektidest (kui on). Tee see tipptasemel ja usu – sa eristud väga paljudest!

Kasuta soovituskirju, need müüvad sind.

Vähemalt üks soovituskiri võiks igal kandideerijal olla, ideaalis rohkem. Soovituskiri ei pea olema pikk romaan, piisab ka kümnest lausest.

Küsi küsimusi.

Väga suur hulk kandideerijaid lahkub töövestluselt ilma ühegi küsimuse esitamiseta. Sina ära seda viga tee ja valmista ette 3-5 küsimust, mida küsida. Nii eritust massist. Soovitan helistada värbamisspetsialistile juba enne kandideerimist, et talt täpsustavaid küsimusi töökuulutuse kohta küsida. Nii võid saada väga väärtuslikku sisendinfot. Ütle kindlasti ka oma nimi, et ta teaks su CV’d oodata.

Ole suurepärane suhtleja.

Mitte liiga sõbralik ja tagasihoidlik, aga mitte ka liiga pealetükkiv ja entusiastlik. Tasakaal on võluv.

Lahenda probleem.

Kui tead, et su CV pole kõige tugevam, siis tee näiteks video või tekst sellest, mismoodi hakkaksid lahendama ametikohal olevaid tööülesandeid. Äkki on ettevõttel mõni suurem väljakutse, mida see töökoht peab täitma? Siis hakka seda juba tegema, enne isegi kui tööle oled saanud. Selline initsiatiiv tõstab sind konkurentidest kindlasti esile!