NIPINURK: KUIDAS tekitada aega oluliste suhete jaoks?

NIPINURK: KUIDAS tekitada aega oluliste suhete jaoks?
pilt: Shutterstock

Mida kõike suudaksid ära teha, kui saaksid keskenduda? Kui oleksid „segamatu“?

Istud laua taha, et tööd teha … telefonist kostab märguanne. Kavatsed tööd jätkata … kolleeg koputab õlale, et veidi juttu ajada. Kodus libistavad pereliikmed nutiseadmete ekraane … . Keegi ei räägi päevast või elamustest. Möödub järjekordne päev ja ka seekord pole sa jõudnud teha seda, mida plaanisid.

Tehnoloogiaettevõtja, koolitaja ja Stanfordi ärikooli endine lektor Nir Eyal selgitab raamatus ”Segamatu: Kuidas hallata tähelepanu ja juhtida oma elu”, miks probleemi ei saa lahendada lihtsalt seadmete sahtlisse panekuga.

Kuidas võtta ja planeerida aega meie jaoks kõige olulisemate suhete jaoks? Siin on mõned nipid. 

Inimesed, keda me kõige rohkem armastame, ei tohiks leppida selle ajaga, mis jääb meil nende jaoks üle muudest asjadest. Kõigile on kasulik, kui kavandame kalendrisse spetsiaalse aja oma oluliste suhete jaoks.
Inimesed, keda sa armastad, väärivad rohkemat kui üksnes kõigist muudest tegevustest üle jäänud ajaraasukest. Kui keegi on sulle oluline, tee tema jaoks oma kalendris korrapäraselt aega.

Mine oma kallimaga kohtingupäevade kindlaksmääramisest kaugemale. Korralda planeeritud ja regulaarseid kohtinguid kaasaga. Minge õhtusöögile, jalutama või võtke aega lihtsalt rääkimiseks. Märgi kalendrisse ka kodused tööd, et tagada nende võrdne jagunemine.

Tee nimekiri lastega asjadest, mida nad soovivad teha. Pane ideed paberile kirja, rulli kokku ja pane ”lustipurki”. Pane kalendrisse kirja päev, millal neid tegevusi koos teete. Ja siis tõmmake purgist välja üks tegevus ja tehke seda. Olgu see aeg reserveeritud vaid teile.

Teadusuurimused näitavad, et kui laseme sõprussuhetel nälgida, on alatoidetud ka meie keha ja vaim. Seega, sõpradega veedetud aeg pole mitte üksnes meeldiv – see on investeering meie tulevasse tervisesse ja heaolusse. Jälgi, et sa säilitaksid olulised suhted, kavandades aega korrapärasteks kokkusaamisteks.

Oluline on ka see, et seaksid iganädalases ajakavas esikohale oma tõekspidamiste järgi elamise. Kui oled ka endale selleks aega planeerinud, saad alati olla niisugune inimene, kes tahad olla.

Sarnased artiklid