NIPINURK: MIKS on oluline vara ärgata? Endine munk selgitab

Lisa kommentaar
NIPINURK: MIKS on oluline vara ärgata? Endine munk selgitab
123rf.com

Raamatu „Mõtle nagu munk“ autor Jay Shetty on jutuvestja, podcast´i juht ja endine munk, kelle missiooniks on jagada ajatuid tarkusi praktilisel viisil. Shetty soovitab kõigil hommikusse isiklikku ruumi tekitada, et see oleks ainult sinu päralt; et keegi teine ei kontrolliks, kuidas sa seda kasutad.

Võttes arvesse, kui suurt osa meie ajast kontrollivad kohustused – töö, perekond jne –, on see vaba aeg üks suurimaid kingitusi, mida saame endale teha. Sa võid järgida oma tavapärast rutiini, kuid tunda ruumi ja vabadust, mille täiendav aeg on loonud. Võib-olla on sul aega teha ise endale kohvi, selle asemel, et seda tee pealt kaasa haarata. Sa võid hommikusöögilauas vestelda, lugeda ajalehte või kasutada oma uuesti leitud aega trenni tegemiseks. Kui oled mediteerija, võid alustada päeva tänulikkuse kujustamise harjutusega. Võib-olla, nagu terviseekspertidele meeldib soovitada, pargid oma auto töökohast kaugemale, et lisada oma hommikule väike jalutuskäik. Ruumi luues sa taipad, et see annab sulle midagi, millest sul on kõige rohkem puudust: aeg iseendale.

PROOVI SEDA: KERGENDA VARASEMAT ÄRKAMIST

Ärka sel nädalal vaid viisteist minutit varem üles. Tõenäoliselt pead kasutama äratuskella, tee seda leebelt. Kui ärkad, lülita sisse nõrk valgus; pane mängi- ma vaikne muusika. Ära võta oma telefoni kätte – vähemalt nende viieteistkümne boonusminuti jooksul. Nädala pärast nihuta ärkamisaega veel viisteist minutit varasemaks. Nüüd on sul pool tundi ainult enda pärast. Kuidas sa otsustad seda veeta? Võid olla kauem duši all. Rüübata teed. Minna jalutama. Mediteerida. Enne, kui uksest välja astud, kuluta üks hetk, et koristada enda järelt. Õhtul lülita televiisor ja telefon välja ning mine voodisse just siis, kui tunned esimest väsimuse näpistust.

Tekita päeva algusesse lisaaeg või vastasel juhul kulutad terve ülejäänud päeva seda otsides. Ma garanteerin sulle, et sa ei leia seda lisaaega päeva keskel. Näppa see oma hommikuune arvelt ja anna see uni endale õhtul tagasi. Vaata, mis juhtub.

PROOVI SEDA: UUS HOMMIKUNE RUTIIN

Tekita igal hommikul pisut aega järgmiseks:

Tänulikkus. Väljenda iga päev tänutunnet mõne inimese, koha või mingi asja suhtes. Siia alla kuulub sellest mõtlemine, kirjutamine ja selle jagamine.

Arusaamine. Kasvata arusaamist, lugedes mõnd artiklit või raamatut või kuulates taskuhäälingut.

Meditatsioon. Veeda viisteist minutit üksinda, hingates, visualiseerides või heli saatel.

Võimlemine. Võid teha tavalisi venitusi või trenni.

Sarnased artiklid