NIPINURK: NÄOJOOGA: säravama ja nooruslikuma naha saladus

NIPINURK: NÄOJOOGA: säravama ja nooruslikuma naha saladus
Triin Maasik

Joogatreener ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik sõnab, et näos on üle 50 erineva lihase, millest kõiki iga päev ei kasuta, seega on mõistlik neid treenida, et parandada naha strukruuri ja kvaliteeti ning püsida kauem noor. Kuna näonaha vananemine on osaliselt tingitud lihaste toonuse kadumisest ja pingest, siis võid näojoogale pühendudes muuta enda näonaha säravamaks ja nooruslikumaks.

Järjepidevus viib eduni

”Järjepidevus on edu võti, sest kindlasti ei toimu muutused üleöö,” rõhutab Kivistik. Ta lisab, et alustuseks võiks proovida harjutusi teha vähemalt 10 minutit päevas ja seda 3-4 kuud järjest. Harrastades regulaarselt näojoogat 6 või enam kuud, on nägu pingul, paiksed ilmejooned vähenevad, silmaalused kotid on väiksemad ning jooned võivad väheneda lausa 80%. Märkimisväärne muutus kogu naha elastsuses ja jumes.

Heaks abimeheks on näojooga kaardid, mis aitavad regulaarselt näojoogat praktiseerida ja teevad harjutuste tegemise lihtsaks.

Ideaalne viis harjutamiseks on võtta pakist üks kaart ja asetada see nähtavale kohale. Sobiv paik on näiteks külmik, arvutilaud, esikukapp – iga koht, millest sa möödud päeva jooksul mitu korda. Idee seisneb selles, et igakord, kui liigud sealt mööda, siis teed ka harjutuse ära.

See omakorda tagab, et kordaksid harjutust mitu korda päevas lühikeste kordustega ning ise ei pea selle jaoks eraldi aega leidma. Järgmisel päeval vahetad kaardi uue vastu. Kuu möödudes segad paki läbi ja lähebki uus ring. Segamine ja vahetamine tagab selle, et lihased ei harjuks liialt ära.

Keegi pole näojooga jaoks liiga noor ega vana

Kivistik sõnab, et näojooga kõigile ning kaardid on kui personaalne näojooga treener, kes harjutab sinuga just siis ja täpselt seal, kus sina selleks kõige enam valmis oled.

Ta soovitab, et enne näolihaste treenimist tuleks nägu meigist ja sinna kogunenud mustusest puhastada ning kanda sellele niisutavat salvi või näopalsamit.

Sarnased artiklid