NIPINURK: ÕNN on harjutamise asi! Aga kuidas harjutada?

Kersti Niglas

Monika Kuzmina

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat rõhutab, et õnn on harjutamise asi. Harjutama peaks iga päev. Parim on alustada hommikut mõne õnneharjutusega, näiteks Osho sisemise naeratuse meditatsiooniga või hoopis lihtsalt unistamise või tänulikkusega.

Kui piisavalt kaua harjutad, muutub see loomulikuks

Viise, kuidas õnne harjutada, on mitmeid ning kui piisavalt kaua harjutad, muutub see sulle loomulikuks. “Sinu jaoks muutub loomulikuks, et mõtled positiivselt, et näed elu helgetes toonides ning kui juhtub midagi halba, vaatad automaatselt ka asja positiivset külge, mitte ei keskendu vaid negatiivsele,” räägib Dalí Getter Karat.

Eriti oluliseks peabki õnnekoolitaja just harjutamist, et näha asjade positiivset külge. Mitte ainult seda, et sa ei saanud hakkama, vaid alati on ka seda, mida sa teed hästi.

Me peaksime harjutama, et vajutada stopp-nuppu, kui vaatame midagi negatiivsest nurgast ja anname hinnanguid. Kui suudad ennast oma emotsioonidest eraldada, saad aru, et koged mingit negatiivset emotsiooni. “Keegi meist ei sünni meistriks, me harjutame ja siis saame meistriks,” toob Dalí Getter Karat välja.

Õnnelik elu koosneb õnnelikest hetkedest

Dalí Getter Karat sõnab, et õnnelik elu koosneb õnnelikest hetkedest ning need õnnelikud hetked saad ise luua – need ei ole ainult hetked väljapool, vaid sisaldavad ka seda, kuidas sa mõtled ja kas sa usud, et oled alati hoitud ja kõik toimub sinu kõrgemaks hüvanguks ja loksub alati paika.

Dalí Getter Karat rõhutab, et on väga suur erinevus, kas sa koged õnnetunnet või oled õnnelik. Eesmärgiks on anda elule üldises plaanis ja stabiilselt võimalikult kõrge hinnang kümnepalliskaalal.

Samas tasub silmas pidada, et isegi kui su hinnang on näiteks 9 või 10, ei tähenda see seda, et oled kogu aeg õnnelik ja ainult naeratad. Loomulikult on kõigil kehvemaid päevi. Ent üldise elukvaliteedi puhul on meil kõigil potentsiaal saavutada õnneskaalal 10.