NIPINURK: ÕNNEKOOLITAJA õpetab, kuidas elada draamavaba elu

Monika Kuzmina

erakogu

Meist paljude elus on hetki, kus tunneme, et oleme halvas olukorras – see võib olla näiteks suhetes, iseendaga, oma kehaga, rahaga, tööga, äriga, loomisega, lähedastega.

Õnnekoolitaja ja Access Consciousness vahendaja Kaidi Karilaid annab lihtsa nipi, kuidas mitte laskuda draamasse, kui olukord ei lähe nii nagu sa tahad – küsi endalt, mis kingitus see on.

Inimkond on draamast sõltuvuses

Kaidi selgitab, et kui asjad ei lähe nii nagu soovime ja lähme draamasse, olgu tuju halb või mingi mure või vaatad rahakotti ja raha ei ole või tervis jumpsib, siis kui hakkad seda hindama, lood kohe enda ellu draamat. “Inimkond on sõltuvuses draamast ja traumast. Oleme kõik õppinud draamatsema, ehk lähme reaktsiooni. Me arvame, et saame draamaga asju lahendada,” toob Kaidi välja suure vea, mida inimesed teevad.

Ta selgitab, et kõige kurvem on draamas olles see, et inimesed ei oska selle energiaga toime tulla ja ei tea, mida teha. Samas peaks teadvustama, et kui hakkad tundma seda tunnet, mida mõni olukord, inimene või asi sulle edastab, tähendab see seda, et sinu sees on mingi alge sellest samast asjast, mis põhjustab teisele seda draamat või traumat.

Paljud inimesed on ka tohutus hirmus. “Minult küsitakse tihti, et kuidas sa saad nii rahulik olla? Väga lihtne – ma ei lähe draamaga kaasa. See draama ei ole minu draama,” toob Kaidi välja.

Lase kaitse alla

Kui sa aga lähed draamaga kaasa ja hakkad seda hindama, lood draamat juurde. “Suurim kingitus, mida sa endale teha saad, on selle draamaga silmitsi seista, võttes seda vastu,” selgitab Kaidi.

Tema sõnul tekib paljudel küsimus, et mida vastu võtmine tähendab – me ju ei taha halba vastu võtta. “See ei tähenda, et pead kõrvuni sisse uppuma, vaid lihtsalt lase kaitsed alla ja jää kohale. Vaata seda draamat, seisa selle sees,” räägib ta ja toob näite, et kui vaatad oma tühja rahakotti, ära mine hinnangusse, vaid lihtsalt vaata ja ole sellega. Ära anna hinnangut, et see on halb või hea, vaid lihtsalt ole sellega.

Mis kingitus see on?

Kaidi ütleb, et kõige suurem muutumise katalüsaator on see, kui sa küsid mingis olukorras, mis kingitus see on. Mõistus tahab öelda, et see on halb ja jube ja see ei meeldi sulle, aga iga kord, kui seda ütleme, loome seda enda sisse juurde.

Lasta draama ees oma kaitsed alla ja olla haavatav on suur väljakutse, aga see tähendab, et sa ei lähe sellega kaasa. “Oled kohal ja küsid, mis kingitus see on. Mis kingitus see on, et mu selg valutab? Mida ma peidan oma selja taha, mis kingitus see valu on?” soovitab Kaidi läheneda probleemidele niipidi.

Õnnekoolitaja tõdeb, et talle on öeldud, et ta räägib veidraid asju ja ei saada aru. “Mis siis, kui sa ei pea asjadest aru saama, et neid muuta? Sul on tarvis küsida küsimus, jääda kohale, lasta kaitsed alla ja küsida, mis kingitus see on,” selgitab ta.

Ta ütleb, et kurbus, viha, süüdistamine ja hirm on madala vibratsiooniga energiad ning sinna ei pea sisse ronima. Tasub vaid küsida, mis kingitus see on.

Kui küsid, sulle antakse

Kaidi tõdeb, et universum töötab selliselt, et kui sa küsid, siis sulle antakse. Paraku oleme me aegade algusest oma ürgse olemuse ära peitnud. “Meie ürgsed esivanemad on alati elanud koos maaga. Meil on ägedaid hiiesid ja oleme alati palunud planeedilt või maalt tuge. Oleme alati pöördunud maa energiate poole, et need meid toetaksid,” selgitab ta ja lisab, et mõni tahab nimetada, et see on usk, aga see on hoopis teadmine kõrgemast energiast.

“Ei ole olemas halba olukorda, ei ole olemas midagi, mis on vale. Kõik on kingitus. Kui sul on valmidus näha kõike kingitusena, saad küsida, mis kingitus see on,” ütleb Kaidi Karilaid.