NIPINURK: Suhtenõustaja Tiina Tiitus annab nõu, kuidas keerulistel aegadel oma tundeid kaaslasele väljendada

Tiina Tiitus

Buduaar

Keerulistel aegadel on suhted üliolulised, et hoida enda vaimset tervist ning toetada lähedasi inimesi.

10. märtsil toimuv Edu Akadeemia tasuta virtuaalsündmus „Päev iseendale“ keskendub kolmele täisväärtusliku elu nurgakivile: suhtele iseenda, teiste ja rahaga. Isikliku arengu ja suhtenõustaja Tiina Tiitus rõhutab, et kui praegusel ajal on hirm ja pinged, on kõige olulisem suhetes mitte midagi alla suruda ning kõik, mis sees möllab, partnerile rääkida. Lihtsalt öeldes – mõtlema kõva häälega, siis ei kogune ka pingeid. 

Kui räägime, on kaaslasel meid lihtsam mõista

Tiitus selgitab, et kui me oleme raskes kohas, oleme vihased, katki või kurvad, siis tagasisidet andes on partneril meid lihtsam mõista. Ka me ise ju tahaks teada, mis seisukorras partner on. 

„Seega kõige tähtsam on rääkida, et ma olen segaduses, vihane, ma ei tea, mida ma tahan. Lisaks tuleks rääkida enda seisukohalt, mitte öelda, et „sina mind kunagi ei kuula“ või „sa ei tee minust välja,“ vaid minul on paha olla, mina olen segaduses,“ soovitab Tiitus. 

Lase kõigel välja tulla

Tähtis on võtta ka aega iseendale. „Kui mul on närv must, siis ma istun uudistes, vahin ja olen vihane ka. Ma lasen kõigel tulla, mis tuleb,“ kirjeldab ta. 

Ta tõdeb, et temagi on vahel emotsionaalne ning kui on vaja rahuneda, sõidab ta maale, kus lähevad juured kohe maa sisse ja saabub rahu. Abiks on ka laste, meeste ja kasside kallistamine.