NIPINURK: VIIS PÕHJUST, miks tegeleda kundalini joogaga

Annika Metsla

Monika Kuzmina

Õnnelaboratooriumi joogaõpetaja Liina Ravneet Elvik selgitab, et kundalini jooga eesmärk on tõsta sinu keha energeetilist taset, avada loovust ja viia sind kontakti oma tegeliku olemusega, et võiksid elada oma elu õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna. Siit leiad viis põhjust, miks tegeleda kundalini joogaga, et oma elu harmoonilisemaks ja mõnusamaks muuta.

Surfa läbi elulainete

Kundalini joogaga arendad ja jõustad sa oma neutraalset meelt, mis viib sind lenneldes läbi elumere tõusudest ja mõõnadest ning õpetab aktsepteerima ja armastama muutust ehk teise sõnaga elu.

Tugev kosmoseülikond

Füüsiline keha on sinu kosmoseülikond rännakuks selles maailmas. See on tempel, milles hoida õnneliku meele ja rahuliku hinge aaret. Liina Ravneet Elvik toob välja, et meie sisemine masinavärk on väga peen ja keeruline. Lisaks luule ja lihale on meil näärmed, vereringe, hingamisaparaat, südamerütm, aju, tunnetuskeskused, kompleksne närvisüsteem. Kundalini jooga on peen teadus, mis viib su keha tervise, tasakaalu ja harmooniaseisundisse.

Prioriteedid paika

Läbi meditatsioonide rahustad meelt ja arendad intuitsiooni. Hakkad üha enam tundma ja mõistma, mis on tõeline, tähtis ja oluline just sinu jaoks. Seeläbi oskad paremini suunata oma energiat, oled ehedam, rahulikum ja rõõmsam.

Tasakaalu-taburett

Kundalini jooga annab kogemuse kogeda elu kõigis selle tahkudes: kehas-meeles-hinges. See on nagu taburett – sa vajad kõiki kolme jalga, et olla stabiilne. Kui kõik kolm jalakest on arengus ja harmoonias, on kogu elu rõõmsam ja voolavam.

Ei nõua kringlipainduvust

Joogaõpetaja rõhutab, et sa ei pea olema sündinud painduvana kui kringel. Kundalini jooga fookus on kundalini energia liikumisel, mitte perfektses füüsilises kehas või ideaalselt sooritatud poosis. Keha on vahend, mitte eesmärk omaette. Kui suudad mõnd asendit võtta ka vaid 30% ulatuses, siis hoides oma meelt kohal ja hingamist fookuses liigutadki energiat juba soovitud piirkonda.