NIPPE Janika Koch-Mäelt, kuidas pereemana toidu pealt kokku hoida

Buduaari Pidu 24-08-2023
Buduaari Pidu 24-08-2023 — FOTO: Jane Vogt

Kallinevad hinnad on paljud pered pannud väljaminekuid üle vaatama. Personaaltreener ja videotreeningute keskkonna Sinutreener.ee asutaja Janika Koch-Mäe võttis kätte ja korraldas septembris väljakutse – kuidas 500 euroga ennast ja kolm last ära toita?

Suurim kokkuhoid toidukaupadelt

Kui tekkis vajadus kokku hoida, vaatas Janika kohe üle kommunaalkulud ja võrdles elektripakette, samuti sai mõned kulud tõstetud ettevõttele, mida ta varasemalt maksis eraisikuna, aga tegelikkuses kasutas oma töös.

Ta hakkas ka hoidma silma peal toidu- ja esmatarbekaupade hindadel - käis soodsamates poodides ja kallimaid asju ostis kampaaniahindade ajal.  

Suurim kokkuhoid tuligi just toidukaupadelt.

Nippe toidult säästmiseks:

Võta lõunasöök kaasa! Kuu aja jooksul võttis ta lõunasöögid, vahepalad ja kohvi kaasa tööle - juba selle pealt oli sääst kindlasti märkimisväärne ja tema eelarve puhul ka suurim.

“Esialgu oli veidi tüütu pidevalt ette mõelda aga toidu ja kohvi kaasa võtmise harjumus kinnistus umbes nädalaga. Igal juhul plaanin seda ka edaspidi jätkata!“ räägib ta.

Valmista toit ise! Janika usub, et kindlast ise toidu valmistamine tuleb mitmeliikmelise pere puhul soodsam, samuti suurema koguse toidu valmistamine, et järgmine päev saaks ise lõunaks kaasa võtta. 

Jälgi sooduspakkumisi! Janika on ka suur sooduspakkumiste jälgija ja tahab kodus kõik toiduained toidu valmistamiseks ära kasutada.

Vaata üle kapid ja sügavkülm! Janika soovitab aeg-ajalt kappe ja sügavkülmikuid sorteerida, et inspiratsiooni saada.  Kui mõne toiduaine säilivustähtaeg hakkab lõppema, aga ära kasutada pole võimalik, viskab ta toote sügavkülma ja kasutab tulevikus. Sama teeb ta näiteks üleküpsenud banaanidega, mida ei taha või jõua ära kasutada. Nendest saab talvel smuutit või banaanileiba teha.