Reklaam sulgub sekundi pärast

PÜSIMEIGIKUNSTNIK Adriana Viks annab nõu, mida teha kui püsimeik valesti läheb

FOTO
Foto: Taavi Luhamaa

Püsimeik muudab naiste elu olulisemalt kiiremaks ja mugavamaks – jääb ära igapäevane meikimine, mis tihtipeale aitab aega kokku hoida ja aeg on ju inimeste kalleim vara. Selle tegemine on aga veidi komplitseeritum, sest kindlasti peab püsimeiki tegema pädev tehnik, muidu võivad tagajärjed mitte kõige meeldivamad olla.

Täpsemalt räägib püsimeigi ohtudest Bombshell ilusalongi juht ja tuntud püsimeigikunstnik Adriana Viks.

Mis saab kui püsimeik on tehtud, aga see ei vasta ootustele? Kas seda annab kuidagi parandada või eemaldada?

Adriana sõnul on püsimeigipigmendid tehtud täna selliselt, et iga püsimeigi protseduur vajab tegelikult lisakorrektsiooni. Selleks, et püsimeik jääks ilusasti püsima ja oleks korrektne ning piiritletud, peaks 6 nädalat peale põhiprotseduuri tegema hoolduse. „Kui räägime näiteks kulmude või huulte püsimeigist, siis mina jätan alati oma klientidele pisut mänguruumi. Isegi kui klient soovib maksimaalselt tumedat ja pilkupüüdvat tulemust, siis alati on mõistlik jätta esialgu pisut mänguruumi, et kliendil oleks aega uue välimusega harjuda ning, et vajadusel oleks võimalus kuju või tooni muuta. Kui klient tuleb hooldusesse ja ütleb, et talle kõik sobib ning ei soovi midagi tumedamaks teha, siis korrigeerin vajaduse põhiselt ainult üksikud kulunud kohad. Kui klient aga soovib, siis saab hoolduse käigus ka pisut särtsu ja sügavust lisada. Kui juhtub tõesti nii, et tulemus üldse ei meeldi, siis selle eemaldamiseks on täna mitu erinevat meetodit. Üks kõige sagedasemalt kasutatav meetod, mida kasutatakse püsimeigi eemaldamiseks, on laser. Mina ise seda protseduuri ei teosta, aga mul on mitu koostööpartnerit, keda julgen soovitada ja kelle juures ka ise aegajalt käin. Laserprotseduur on iseenesest hästi kiire ning võtab keskmiselt aega 3-4 minutit. Naha täielik taastumine võtab aega aga umbes 4-6 nädalat, pärast mida siis on võimalik püsimeiki uuesti teostada,“ räägib Adriana.

Kas see on valus, kui laseri alla minna?

„Jah, ega see mugav protseduur ei ole. Tänapäeval küll teostatakse seda protseduuri tuimestusega ja see võtab ise ainult mõned sekundid aega. Lisaks tuleb juurde ettevalmistusaeg, tuimestus, märgitakse ära punktid, kust pigmenti eemaldada – kõik see võtab oma aja. Kuna tegu on üsna ebamugava protseduuriga, on oluline, et klient oleks ettevalmistunud ja kindel, et ta ikka soovib seda. Selleks, et seda protseduuri vältida, ongi oluline teha põhjalik eeltöö ning valida õige tehnika ja tegija. Üldiselt kui valid enda maitsele meelepärase spetsialisti ja oled veendunud, mis on sinu eesmärgid ja ootused, siis arvan, et laserprotseduuri tegemine ei ole vajalik. Õige tehnika kasutusega kulub 2 aastaga pigment niivõrd heledaks, et see on vaevumärgatav ja kindlasti silma enam ei häiri,“ selgitab Adriana.

Kuidas käituda olukorras, kui püsimeigi protseduuri ajal midagi sassi läheb? Kas mõistlik on minna sama tegija juurde või otsida uus?

Adriana soovitab alguses kindlasti konsulteerida enda püsimeigikunstnikuga, sest kliendi nägemus sellest, kuidas näiteks kulm, huul või lainer hakkab välja nägema, võib olla erinev sellest, kuidas spetsialist asja selgitab. „Iga teadlik spetsialist peaks oskama kliendile seletada ka paranemise etappe ja seda, kuidas püsimeik hakkab paranedes muutuma. Kõigepealt hakkab nahk loomuliku paranemisprotsessi käigus uuenema ja nö. kooruma - see kõik on loomulik, sest püsimeigi käigus toimub naha pindmine vigastamine ja naha taastumine võtab oma aja. Kohati hakkab nahk tinti välja viskama ja töödeldud ala võib minna paranedes 40-60% heledamaks. Kui klient on sellega arvestanud, püsimeik on ära paranenud ja peale seda klient ikkagi tunneb, et ei ole kuju, tooni või sümmeetriaga rahul, siis ta võib muidugi teiste tehnikutega konsulteerida. Esialgu soovitan siiski pidada nõu enda tegijaga ja küsida, kas kõik tundub normaalne, kas kõik on nii nagu peab olema või tundub ka püsimeigi kunstniku jaoks, et midagi on valesti. Üldjuhul, kui klient kardab värvi tulemuse pärast enne lisakorrektsiooni, eelkõige kui värv tundub ebaühtlane, siis sellepärast esialgu ei ole mõtet liiga palju muretseda. Nagu ma alguses ütlesin, siis püsimeik vajab alati kahte protseduuri. Kui vahepeal tundub, et tulemus ei ole päris hea, siis alati tasub konsulteerida oma tegijaga ja kui vaja, võtta kõrvale teine arvamus. Kui aga kõik tundub plaanipärane ja tulemus on üldiselt rahuldav, siis ei ole mõtet tehnikut vahetada, sest igal püsimeigi kunstnikul on oma käekiri. Kui esialgu valisid ühe kindla spetsialisti, siis üldjuhul klient valib ta põhjusega,“ sõnab Adriana.

Kui esimene kord on esmane tegemine ja peale seda hooldus, kas siis tuleks 6 nädala pärast uuesti hooldusesse tulla?

Adriana kinnitab, et annab oma klientidele alati hea tuju garantii – kui klient läheb tema juurest ära peale püsimeigi hooldust, siis annab ta alati garantii, et kui peale püsimeigi paranemist peaks olema veel midagi täiuslikkuseni lihvida, siis kolmas protseduur on alati hinna sees. „Kui klient ei ole millegagi rahul, kui protseduurist on möödas 3-4 kuud või kliendil on vaja korrektsiooni, siis olen alati nõus seda tegema, olgu see siis 3, 4 või 5 protseduur. Minu klientidel üldiselt ei ole seda tihti vaja läinud, aga olen alati sellise garantii andnud. Iga nahk on erinev ja vahepeal vajab rasusem nahatüüp erihooldust, et saada ideaalne meigitulemus. Muidugi kui hooldusest on möödas juba 7 kuud ja rohkem, siis läheb säärane korrektsioon juba vahehoolduse, mitte enam garantiihoolduse alla. Esimene pool aastat võiks ikkagi tulemus filigraanne püsida ja ei tohiks hakata kujust välja kuluma või liiga palju heledamaks minna,“ selgitab ta.

Kui püsimeik on halvasti läinud ja oma tehnikuga enam rääkida ei taha, siis kuidas leida tegija, kes püsimeigi korda teeks?

„See ei ole lihtne, aga see on võimalik. Eks minu töös tuleb ka seda ette, mitte just igapäevaselt, aga iganädalaselt kindlasti, kus olen saanud mõne võõra tehniku töö, mida ma siis täiesti üle teen või korrigeerin. Iseenesest ei ole mitte midagi halba, kui klient muudab oma meelt, et tahab ikkagi kellegi teise juurde minna. See on iga tegija enda asi, kas ta võtab selle kliendi vastu või mitte. Mul on olnud ka selliseid juhtumeid, kus ütlen kliendile, et mul on kahju, aga mul ei ole võimalik ilusat tulemust saavutada ning annan talle laserspetsialisti numbri, et ta laseks krundi hea tulemuse nimel ära puhastada. Ma võiksin ju kliendilt selle raha võtta ja protseduuri ära teha, aga küsimus on selles, kas ta sellega ka pärast rahul on. Mul ei ole mõtet midagi lihtsalt raha teenimise või ära tegemise pärast kellelegi püsimeiki teha. Kui klient tuleb sooviga, et tahab oma püsimeigitegijat vahetada või soovib ta lihtsalt kellegi arvamust kõrvale, siis see ei ole keelatud ja alati on võimalus seda teha, aga esialgu konsulteeri spetsialistiga, ära broneeri lihtsalt süsteemist aega. Olen alati öelnud oma klientidele, et ärge valige veebist aega, kui te soovite minu juurde tulla kellegi teise tööd üle tegema. Alati tuleks saata korrektsiooni vajavast püsimeigist eelnevalt pilt, sest siis oskan täpsemalt öelda, kas tal üldse on mõtet tulla minu juurde konsultatsiooni või ütlen talle kohe pildi põhjal, et siin ei ole võimalik kahjuks midagi parandada. Üldiselt, peaaegu kõike on võimalik parandada. Alati saab üle teha, aga üldjuhul on koos laseriga võimalik saavutada sellisel juhul palju parem tulemus, “ sõnab Adriana.