TUNNED, et ei julge keerulisel ajal olla rõõmus? Terapeut Monika Palm annab nõu, kuidas endas siiski rõõmu hoida

FOTO

 Praegu on keerulised ajad ning paljudele inimestele mõjuvad need nii, et nad ei julge olla rõõmsad. Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu ”Hinga ja ela!” autor Monika Palm sõnab, et paljud tunnevad kohustust kanda raskust oma õlgadel ja tunnevad, et ei sobi olla rõõmus ja õnnelik ajal, kui keegi on raskes olukorras. Tegelikult ei aita see olukorda paremaks muuta.
 
Rõõmuküllane olek on naturaalne ja loomulik pärisolemuse osa
 
Palm räägib, et rõõm, harmoonia, sisemine rahu ja helged mõtted loovad meile kergusetunnet ja aitavad energiaväljal olla kerges ja avardunud olekus, mis on vajalik nii heaks terviseks, kui ka parimate lahenduste ning muutuste loomiseks.
 
”Kõik muutused, mis meie elus toimuvad saavadki alguse energeetiliselt tasandilt ja alles siis ilmuvad füüsilisele tasandile. Muutuste loomiseks on vaja olla kerges energias ja seda võimaldabki rõõm, harmoonia, positiivsus jne. Kui soovitakse paremaid lahendusi, peaks teadlikult seda looma ja valima oma ellu. Mida suurem hulk inimesi seda teeb, seda rohkem saame energeetilisel tasandil mõjutada ka ühiskonnas ja maailmas toimuvaid protsesse ja avada neid parematele lahendustele,” arvab Palm.
 
Ta lisab, et ärevus, hirmud, rahutus, negatiivsed mõtted on need, mis loovad meile raskustunnet ja panevad ka energiavälja tihkeks kokku tõmbuma. Raskes energias inimene ei ole võimeline olukorda muutma, tervenema või avanema parimatele lahendustele.
 
”Öeldakse, et naer on nakkav. Samasugune mõju on rõõmul ja ka madalama sagedusega tunde ja emotsioonide spektritel ja seisunditel nagu hirm, kurbus, viha, ärevus. Inimesed mõjutavad enda ümber olevaid inimesi. Teadlik inimene oskab eristada enda ja teiste tundeid. Mitteteadlik inimene ei pruugi seda teadvustada. Ja nii võivad ka teiste inimeste tunded või väljastpoolt meile üle kanduv energia meie loomulikku rõõmu ja head enesetunnet hajutama hakata. Näiteks kuulad või loed negatiivseid uudiseid ning varsti märkad, kuidas raskus on märkamatult sinu osaks saanud,” selgitab Palm ja lisab, et kui laseme endal teadlikult olla rõõmus, teeme suure teene endale, aga anname ka panuse teistele inimestele oma elu rõõmsamaks muutmiseks.
 
Igaüks saab ennast aidata väga lihtsate vahenditega sisemise rahu loomiseks
 
Palm rõhutab, et iga inimene on võimeline muutma oma seisundit paremaks. Mõnikord lihtsalt puuduvad selleks vajalikud oskused ja teadmised.
 
Kõige lihtsam, mida saab teha rahu loomiseks, on teha teadlikke valikuid igapäevases elus. Vähem tarbida negatiivseid uudiseid ja sa märkad varsti, kuidas see, mis sind enne ärevaks tegi, enam sind ei puuduta. Suhtle rohkem inimestega, kellega koos olles sa tunned, et sinu energiatase tõuseb. Püüa mitte kaasa minna nende teemadega, mis sinult rahu viivad. Selle asemel tegele endale meeldivate asjadega või leia selline tegevus, mis sind rahustab.
 
Kui igapäevaselt teadlikult endaga või südametasandiga ühenduses olla, on lihtsam teha enda jaoks parimaid valikuid ja mitte olla mõjutatud väljastpoolt tulevast infost.
 
Eneseabi praktilised raamatud on head enese jõustamiseks ja sisemise rahu loomiseks. Palju abi leiab ka Palmi enda raamatust “Hinga ja ela”, kust leiab 60 erinevat harjutust kodus iseseisvaks sooritamiseks.
 
“Kiirel muutuste ajastul on hea tõsta oma vibratsioonilist sagedust (püsivalt teeb seda Auratransformatsioon). See aitab sul muutustega kergemini kohaneda ja mitte endale ligi tõmmata madalasageduslikku hirmudel, muretsemisel, rahutusel jne põhinevat infot, olukordi ja inimesi. Sa võid tunda, et see mis väljaspool sind toimub ei puuduta sind nii palju ja kergem on jääda enda keskmesse,” soovitab ta.
 
Hea võimalus on tegeleda grupis vabastava hingamisega, mis aitab luua sisemist rõõmu, rahu ja tasakaalu. Palmi poolt loodud Tasakaalukeskuses tehakse väga erinevaid grupitöid ja enesearengukursuseid, kus tehakse koos ja õpitakse enese aitamiseks erinevaid oskusi. Kui iseseisev õppimine ei too tulemust, siis julgustab ta pöörduma abi saamiseks individuaalselt terapeudi poole ja abi küsima.
 
Kevad on aga suurepärane aeg rohkem väljas liikumiseks ja looduses olemiseks. Päikesevalgus ja loodus rahustav energia mõjub imeväel ka meie sisemisele seisundile. Looduse maandav ja tasakaalustav mõju aitab mistahes põhjusel tekkinud sisemist ärevust ja rahutust harmoniseerida, luues sisemist rahu ja suuremat selgust. Looduses olemine puhastab loomulikul moel meelt mõttemürast ning aitab naturaalsel moel endaga ühenduses olla. Samuti loob meile enda keskmes olemiseks ja sisemise rahuks vajalikku maandust. Kui veel looduses olles teha teadliku hingamise harjutusi või mõnda muud praktikat, siis suurendab see veelgi enam looduse tervistavat ja rahustavat mõju.
 
Palm soovitab ka, et kevadised aiatoimetused ja näpud mulda panemine on samuti abiks sisemise rahu loomisele. Kui sa oled trenniinimene, siis tee väljas treeninguid. Lisaks kehalisele treeningule saad keha kosutada värske õhuga ja puhastada meelt looduse rahustavate energiatega.
 
”Kevad on ärkamise ja uute alguste aeg. Võta ette endale uut ja põnevat. Liitu mõne toreda enesearengugrupiga, tee hingamisharjutusi või leia endale sobiv praktika, mida regulaarselt teha. See hoiab tähelepanu meeldivatel ning sind huvitavatel asjadel ja sa märkad, kuidas ärevus ja rahutus hakkab taanduma,” annab ta nõu.
  
20 nõuannet, kuidas elada suuremas rahus ja rõõmus
 
·       Ela teadlikult ja tee teadlikke valikuid
·       Õpi hoidma tähelepanu enda jaoks olulistel asjadel
·       Tee erinevaid praktikaid ja harjuta endaga kontaktis olema
·       Tunne rõõmu väikestes asjades, korrasta oma ümbrust ja ümbritse end iluga
·       Õpi olema lubamises teiste inimeste elus toimuva ja väliste sündmustega
·       Puhasta teadlikult mõttemaailma
·       Tasakaalusta emotsioone
·       Käi rohkem looduses
·       Hinga sügavamalt
·       Toitu teadlikult ja tervislikult
·       Tõsta teadlikult oma vibratsioonilist sagedust
·       Tarbi vähem meediat
·       Tegele endale huvipakkuvate ja meeldivate asjadega
·       Täida oma vajadusi ja unistusi
·       Suhtle rohkem inimestega, kellega koos tunned end hästi ja on oma suhtumiselt elurõõmsad
·       Õpi end energeetiliselt puhastama negatiivsusest ja raskest energiast
·       Liigu rohkem ja ole füüsiliselt aktiivsem, sest kehaline heaolu tõstab meeleolu ja paranda tervist
·       Tegele enesearenguga – loe inspireerivaid ja praktilisi enesearengu raamatuid. Need aitavad õigel rajal olla
·       Käi enesearengu kursustel või küsi abi kui vajad
·       Me saame anda ise suuna, kuhu oma energia suuname. Leia endale hommikuks sobivad väestavad harjutused ja häälesta end juba hommikul sisemisele rahule ja rõõmule

Foto: Gitta Veber