VIDEO! Praktiline nipp, mille abil oma meeskonda paremini mõista

Laura Kassin
Laura Kassin — FOTO: Virko Veskoja

Tänavu tähistas igasügisene Tallinna Ettevõtluspäev juubelit – 20. toimumisaastat. Personalileidja Laura Kassin jagas praktilist tööriista, mille abil enda meeskonna vajadustest paremini aru saada.

Edukate töösuhete üks olulisemaid tööriistu

Laura ütleb, et kui saaks igale juhile soovitada vaid ühte asja, oleks selleks 1-1 koosolekud. Ta selgitab, et 1-1 koosolekud peaksid toimuma kokkulepitud ajal regulaarselt ja nelja silma all.

30 minutit iga nädal võib tunduda palju, aga Laura soovitab kas või 10 minutit iga kahe nädala tagant võtta see aeg, et töötajatega nelja silma all vestelda.

Laura rõhutab, et kindlasti ei tohiks 1-1 koosolekuid ära jätta. Kui tekib vajadus, võib need sobivamale ajale edasi lükata.

Miks 1-1 koosolekuid teha?

Laura kirjeldab, et 1-1 koosolekud aitavad tekitada usalduslikku suhet, ennetada suurte probleemide paisumist ning võimaldada töötajatel jagada ideid ja küsida küsimusi. Nad teavad, et see aeg on tulemas ja saavad end ette valmistada.


See on ka juhile hea võimalus aega efektiivselt kasutada. Kui on kokku lepitud 1-1 koosolek, käiakse suvalistel aegadel vähem erinevate küsimustega juhi juures, sest teatakse, et peagi on tulemas aeg vestlemiseks.

Tihti kipuvad ka erinevad emotsioonid paisuma ja kogunema, kui muret pikalt kurta ei saa, aga 1-1 koosolekul saavad inimesed südamelt ära rääkida, mis neid vaevab ja probleem leiab kiirelt lahenduse.

Mis peamine – töötaja tunneb end ärakuulatuna ja hinnatuna!