Enesearengu teejuht Tiit Trofimov usub, et inimesed muutuvad õnnetuks, kui endas tunded alla suruvad ja need omakorda kehas üle kuhjuvad. Selle tagajärjel läheb keha ja närvisüsteem pingesse ja meel on kogu aeg aktiivne, rääkides peas miljon lugu päevas, mis on paraku enamasti ka negatiivsed. See kõik tekitab tunde, et pole lahendust, valgust ega väljapääsu. Tiit annab nõu, mis võib aidata, et mitte olla õnnetu ja saada õnnelikuks. Väljastpoolt lahendust tulla ei saa, endaga peab ise töötama Tihti arvavad inimesed, et lahendused on välised – uhkem auto, suurem maja, ilusam naine, parem töö, suurem palk. See jada on lõputu. „Arvan, et suurem osa inimesi on sellega nõus, et ka parema töökohaga ja uhkema autoga võib sisemiselt olla õnnetu,“ ütleb ta ja lisab, et rahulolu ei teki enne, kui lahendad ära ja võtad vastu oma tunded. Tihti üritatakse viia fookust sellele, et abi tuleb väljastpoolt – et mingi tablett, arst, selgeltnägija või terapeut lahendab inimese eest asjad ära. Tiit tõdeb, et need võivad küll olla sillaks tunneteni jõudmiseni, aga ei ole ise lahendus. Samas on inimloomus selline, et tahaks, et talle antaks võti ja tehtaks ka uks lahti. Nii see Tiidu sõnul kahjuks ei toimi. Kuidas olla õnnelik? Tiit rõhutab, et lahendus on ise oma teadlikkusega kõik läbi teha. Kehapõhiselt, mitte mõistusepõhiselt. Oma tunnetega peab tegelema Tiidu sõnul kogu aeg. Eneseareng on igapäevase elu osa nagu sööminegi. „Peab treenima, treenima ja treenima hoidma fookust kehas. Kui sa oled kehaga kontaktis, ei lähe su mõistus ja meel nii aktiivseks,“ ütleb ta. Kui see ära lahendada, suur koormus juba kaob. Ta soovitab hoida pidevalt fookust tunnetel, harjutada tundeid avama, vastu võtma, kogema ning hoida fookus kehas, sest hea kontakt kehaga hoiab sind vormis ja tervena ega lase sul end üle koormata. Nii märkad, kui lähed iseendas üle piiride. See viib rõõmu, kergusesse, tänutundesse, sest tuleb puhtast kohast. Oluline on hingata! Kui inimene tunneb end õnnetuna, on esimene samm õnnelikuks saamise suunas Tiidu sõnul hingamine. Tuua fookus hingamisele ja õppida uuesti hingama. Läbi selle hoiad end oma kehas ja märkama, kus on tegelikud põhjused. Nähtavaks tuleb, mida sa endas alla surud. Abiks on ka kehalised praktikad nagu lõdvestus. Hingamine hakkab sind lõdvestama ja lõdvestus avama. Tiit rõhutab, et nende asjade praktiseerimisel on oluline järjepidevus, et sa oleksid iseendale vaatlejaks. Et märkaksid, millal vihastad. Näiteks märkaksid murdosa sekundist enne vihastamist. Mis sind vihastas? Võibolla kellegi jutt, mingi olukorra peale mõtlemine. India karusmari ehk amla — FOTO: Splushaircare.com Sisuturundus Milliste taimede ekstraktid on S+ Haircare toodetes ja mida need teevad? Kupud.ee Sisuturundus Kogemuslugu | Kaia (38): “Proovisin tselluliidile ukse näitamiseks elektroonilist kehakuppu infrapunaga – enam ei suuda ma kuputamisest loobuda!”
India karusmari ehk amla — FOTO: Splushaircare.com Sisuturundus Milliste taimede ekstraktid on S+ Haircare toodetes ja mida need teevad?
Kupud.ee Sisuturundus Kogemuslugu | Kaia (38): “Proovisin tselluliidile ukse näitamiseks elektroonilist kehakuppu infrapunaga – enam ei suuda ma kuputamisest loobuda!”
Birgit ja Indrek Sarrap — FOTO: Birgit ja Indrek Sarrap/Instagram KUI ILUS Pere ja lapsed ILUS VAADATA: BIRGIT SARRAPI peres oli põhjust suuremat sorti tähistamiseks
Laura — FOTO: Laura Põldvere/Instagram UUS VÄLIMUS Ilu ja mood MILLINE NAINE: LAURA PÕLDVERE näitas muutunud välimust
Kelly Sildaru — FOTO: Kelly Sildaru/Instagram PISARATENI LIIGUTAV Seltskonnauudised PISARATENI LIIGUTAVAD kaadrid: Kelly Sildaru päästis pisikesed kutsikad