VIDEO! Tiit Trofimov: kui sa teed asju südame ja hingega, saadab sind ka edu

Tiit Trofimov
Tiit Trofimov — FOTO: Gerly Sepp

Tihtipeale takistab inimesi arenemast hirm selle üle, mida teised neist küll arvavad. Meil on hirm, mida teised meist arvavad ja pelgame, et meile vaadatakse viltu. Enesearengu teejuht Tiit Trofimov sõnab, et inimene peab ise nende tunnetega tegelema ja oma hirmudest läbi minema.

Miks me kardame teiste arvamust?

Tihti tekivad hirmud teiste arvamuse ees, kui meid on minevikus pisendatud ja öeldud, et sa ei saa hakkama, pole piisav. Sealt algab alalhoiuinstinkt, et pigem olen vaga ja nii, et keegi mind ei näe ega kuule.

Tiit ütleb, et põhjus, miks teiste arvamus meile nii korda läheb, peitub iseenda vastu võtmises. Sa pead leidma endas keskpunkti. Aga see ei tule nii lihtsalt. Selleks peab päriselt iseenda ja oma tunnetega tegelema.

Ta kinnitab, et kui sa enda seest need luukered kätte saad ja ära lahendad, siis näed, et mingil hetkel on sul juba ükskõik, mida teised arvavad. Kui sa saad enda sees kätte rahu, enesekindluse ja turvatunde, oled selles kohas ja seal peitubki sinu tõde.

Mida rohkem oma asja teed, seda rohkem kasvab enesekindlus!

Tiit võrdleb, et nagu looduses on iga puuleht erinev, on nõnda ka inimestega. Ta usub, et igaühel on maailmale midagi pakkuda – see tuleb lihtsalt endast üles leida. „Proovi leida üles see asi, mis sul hinge helisema paneb, mis on sinu tee ja unikaalsus, mis paneb sind end hästi tundma ja läbi selle teisi vaatama sind lugupidamise, austuse ja imetlusega,“ soovitab Tiit.

Ta lisab, et kui sa teed asju südame ja hingega, saadab sind ka edu. Areng toimub aga kogu aeg. Ta toob näiteks, et kuulates oma esimesi taskuhäälinguid imestab ta, kuidas tol ajal keegi teda üldse kuulata viitsis. Küll aga teadvustab ta, et oli ise sel ajal sellises kohas. Me kasvame kogu aeg ja meie enesekindlus areneb. Kui oled kunagi laval käinud, mäletad ilmselt, mis tunne oli esimest korda lavale minna… Mida rohkem oma asja teed, seda rohkem kasvab su sees enesekindlus ja stabiilsus.