Kuidas muuta oma kodu lihtsate vahenditega stiilseks ja omapäraseks?

Sellel sügisel jätkub halli, lilla ja kollase võidukäik. Samuti valitsevad põnevad  ornamendid ning ka öko ei ole meelest läinud. Kui garderoobis on moeelemendid olemas, siis tuleks mõelda ka ülejäänud kodule.

Sellel sügisel jätkub halli, lilla ja kollase võidukäik. Samuti valitsevad põnevad  ornamendid ning ka öko ei ole meelest läinud. Kui garderoobis on moeelemendid olemas, siis tuleks mõelda ka ülejäänud kodule.

 Aga milliste esemetega tuua need elemendid ja värvid oma koju? Loe kokku mitu moekat detaili on Sinu kodus!

1. Diivanipadjad on väikesed, kuid õhtuti asendamatud. Lisaks on nende vahetamine ülilihtne. Vastavalt hetke stiilile on neid müügil igas toonis, kujus ja mustris.
Tuleb vaid välja valida endale sobilik. Ideaalse särtsakuse annab muidu tagasihoidlikus ruumis erksamat värvi padjad. Näiteks helesinistes toonides toas
paar kollast ja oranžži patja ning lõbusam ja mitmekesisem tulemus on garanteeritud!

2. Mitu erinevat soola-pipra- ja suhkrutoosi on Sinu köögis? Erinevad koduaksessuaaride kauplused pakuvad põnevate mustrite ja kujudega topse kõigile
maitseainetele. Lisaks sobivad need ühtemoodi hästi nii kööki, elutuppa kui ka sügisele terrassile. Mida kirkamad värvid valid, seda erksamaks muudad
oma sügisese kodu.

3. Naised armastavad lilli. Ja lilled armastavad vaase. Mood soosib pikki seelikuid ja mantleid, seetõttu on ka vaaside maailmas moes just pikad.
Kujuta ette päikesekollaseid roose tumelillas vaasis. Või hoopis sügiseselt kuldsed ja punased vahtralehed hallis vaasis.

4. Tähed valitsevad riietel ja ehtekarbis. Sügisöödel taevas tähtede nägemine on ilmselt harv juhus. See-eest võiks särada Sinu vannituba tähevalguses!
Saadaval on plaatidele kleebitavad spetsiaalsed vannitoakleebised, mida on lihtne paigaldada. Eriti äge oleks, kui leiad helendavad tähed. Võimaluse
korral võib neid kleepida ka duššššikabiinile või paigaldad hoopis tähe motiividega vannitoakardina. Nii võib igaüks end Sinu vannitoas staarina tunda!

5. Küünlad loovad meeleolu. Vihmase sügisilmaga toob küünlavalgus tuppa ja hinge soojuse. Samas on nad väga tähtsad stiilielemendid Sinu kodus, sest nad on odavad ja vahetuvad poeriiulitel tihti. Kõik disainerid teevad koostööd, see tõttu võid leida enda diivanikattega sarnase mustri ka küünlal. Eriti stiilsed on piltide ja erinevate tekstidega küünlad. Nendega saad edasi anda oma sõnumit või suhtumist. Hoia silmad lahti ja leiadki Sinu mõtteviisiga sobiva aksessuaari oma koju!

6. Aina rohkem ja rohkem tungib öko meie igapäevastesse tegemistesse. Et maailma hoidmine püsiks alati meeles, soeta endale mõni keskkonnasõbraliku raamiga foto meie imelisest loodusest. Nende valik on tõesti suur, kuid miks mitte riputada seinale mõni ise tehtud pilt? Soovitatav on riputada loodusfoto töölaua kohale, nii saad pingelise töö ajal sellele pilgu peale heita ning ise märkamata uut energiat koguda. See ei asenda looduses viibimist, kuid kiires päevas aitab siiski.

7. Sügisel on vaatamisväärsuseks kirju loodus, kus valitseb harmoonia. Harmoonia on ajatu trendikuse võti. Just seda pakub traditsiooniline ja alati stiilne ikebana. See on jaapani moodus tuua eluruumidesse tükike loodust kaunil ja taimede elujõust pakataval viisil. Sobivad taimed võib alati ise korjata lähimast metsast nautides värsket õhku. Paigutusideid ja reegleid leiad rohkelt netist.

/Maris Pihle/