28-aastane Astrid: Olen vabatahtlikult lastetu

28-aastane Astrid: Olen vabatahtlikult lastetu

Kuigi enamus naistest tahab ühel ilusal päeval emaks saada, siis pole see ometi kõigi naiste soov. Leidub ka neid, kes arvavad, et emadus pole nende jaoks. Üks selline naine oli nõus oma mõtteid Buduaariga jagama: “Sain septembris 28-aastaseks ja mul ei ole lapsi. Olen aru saanud, et minu vanus on selline, et minult oodatakse juba järglasi,” räägib Buduaarile Astrid. Astrid on naine, kes ei soovi kunagi emarõõme maitsta. Ise nimetab ta ennast vabatahtlikult lastetuks.

Kuigi enamus naistest tahab ühel ilusal päeval emaks saada, siis pole see ometi kõigi naiste soov. Leidub ka neid, kes arvavad, et emadus pole nende jaoks. Üks selline naine oli nõus oma mõtteid Buduaariga jagama:

“Sain septembris 28-aastaseks ja mul ei ole lapsi. Olen aru saanud, et minu vanus on selline, et minult oodatakse juba järglasi,” räägib Buduaarile Astrid. Astrid on naine, kes ei soovi kunagi emarõõme maitsta. Ise nimetab ta ennast vabatahtlikult lastetuks.

“Aastate jooksul on erinevatel tööintervjuudel minult küsitud, et mis siis saab, kui otsustan lapsi tegema hakata. Kui mitmelt noorelt mehelt küsitakse nende ametiga seotult sama küsimust? Miks keegi ei pea meest, kes lapsi ei taha, isekaks või imelikuks? Kas soo jätkamine ei peaks mõlemale sugupoolele sama oluline olema?” küsib Astrid.  “Naisi, kes ei tunne vajadust laste järele, on olnud läbi aegade. On ka palju mehi, keda laste kasvatamine ei huvita. Miks siis neile siis kõõrdi ei vaadata?”

“Sünd on maailma loomulik osa. Samas on ka surm väga loomulik, kuid siiski ei tea ma ühtegi tervet inimest, kes seda ootaks. Mind ei tõmba lahkliha rebendid, rasedusarmid ja ripprinnad, mis sünnitusega kaasnevad,” tunnistab Astrid. “Sellest ei sobi rääkida, sest lapse saamine on ju enamuse jaoks väärt kõiki ohvreid.”

“Loomulikult pean lugu naistest, kes on soovinud end siduda emadusega. Ise ma last ei soovi ja usun, et ma ei pea last tegema ka ainult ühiskondlikul survel. Maailma sünnib nii palju soovimatuid lapsi, et väga tervistatav on enne mõelda, kas oled ikka lapse jaoks valmis. Parem ikka sedasi, kui peale lapse sündi alles avastada, et Sul polegi ressursse ja energiat lapse kasvatamiseks. Sellist tagantjärgi tarka ema ei soovi ma küll ühelegi lapsele.”

Astrid on otsustanud lapsi mitte teha. Ei nüüd, ei hiljem – üleüldse mitte. “Seega olen siis vabatahtlikult valinud lastetu olemise. Ma ei tunne, et parim, mis ma ühiskonnale anda võiksin, on laps. Mind huvitavad muud asjad kui emadus. Ma ei kavatse paljuneda vaid selleks, et nii on kombeks. Ma ei ole kunagi põdenud beebipalavikku ja ei arva, et mu geenid oleksid nii erakordsed, et neid peaks edasi pärandama.”  Noor naine ütleb, et praegu elab ta just nii nagu talle meeldib ja tal on kõik olemas – armastus, tore pere, lemmikloom.  

Mida arvad Sina? Kas naine peab ilmtingimata saama emaks, sest seda eeldab temalt ühiskond?

Ka naised Buduaaris räägivad sel teemal, KLIKI SIIA.