6 asja, millega isad saavad paremini hakkama kui emad

6 asja, millega isad saavad paremini hakkama kui emad

Nendes asjades võiksid emad õppust võtta isa pingevabast hoiakust.  

Nendes asjades võiksid emad õppust võtta isa pingevabast hoiakust.

Veebilehekülg Parenting.com koostas nimekirja kuuest asjast, millega tundub, et isad saavad palju paremini hakkama kui emad.

Isad usuvad ennast rohkem, kui eksperte

Üks isa ütles, et ta teeb asjad sedasi nagu paremaks näeb. Tema naine järgis aga hoolikalt igasuguseid juhendeid. Fakt on siiski see, et mitte keegi ei tunne sinu last paremini, kui sina ise.

”Kui palud mul teha midagi tavapärasest teistmoodi, siis kas on olemas tõestust, et uus meetod on parem kui minu oma,” mõtiskles üheaastase lapse isa.

Isad ei hooli pisiasjadest

Isad ei ole nii täpsed näiteks lapse riietuse suhtes. Last tihti riietav isa tunnistas, et teinekord paneb ta lapsele riided tagurpidi selga, sest ei tea milline pool on õige. Tema jaoks piisab sellest, et lapsel on soe ja ta on õnnelik.

Emad seevastu on riietumise suhtes tähelepanelikumad.

”Võibolla on see seotud sellega, et emade meelest peab kõik täiuslik olema. Ja vaevalt, et keegi mõtleb, miks isa lapse sedasi riidesse on pannud,” arvas nelja lapse ema.

Isad käituvad nagu lapsed

Näiteks suudavad isad ennast kergemini vabaks lasta ja lapsega naljatleda. Mõned emad kannavad siiani kogu vastutust kodu puhtuse, söögi valmistamise ja lapse ajakava eest.

Rolle tasuks vahetevahel vahetada. Sellisel juhul saab ka ema koos lastega lõbutseda ja isa võib samal ajal näiteks süüa valmistada.

Isad ei tee igast asjast suurt numbrit

”Ma ei taha oma last vanni sundida, kui ta seda ei taha. Sest siis hakkab ta nutma ja karjuma. Selle asemel küsin, kas ta tahaks enne vanni minekut minuga koos veel mängida,” sõnas üks isa.

Isad väldivad emotsionaalseid vastasseise. Nad oletavad, et kaotavad lahingu. Nii nad siis lükkavad asju edasi, et ehk saavad nad panna lapsed tegema midagi, ilma suurema vaidluseta.

Isad lubavad lastel riske võtta

Väikeste tütarde isa ütles, et kui tütar kõlgub tooli peal, ei torma ta teda ära võtma. Isa haarab ta sülle enne, kui tütar kaotab tasakaalu. Siis jõuab laps tunda, mis tunne on tasakaalu kaotamine.

Et laps õpiks kõndima, peab laskma tal kukkuda.

Isad ei torma kohe kohale

”Kui olen duši all ja kuulen, et laps nutab, piilun ukse vahelt, et kas temaga on kõik korras. Kui kõik on korras, ütlen, et tulen varsti duši alt välja. Kuid naine haarab lapse seevastu kohe sülle ja kukub teda lohutama,” rääkis 7-kuuse tütre isa.

Isad tahavad, et lapsed õpiksid oma probleemidega ise toime tulema. Nad justkui valmistavad last reaalse elu jaoks ette.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid