Ema varastas mu mehe

{:362551 width=120 height=90 align=right}Palju on räägitud sellest, mida teha, kui võõras naine Su mehe üle lööb või sellest kuidas sõbranna osutub valelikuks ning salaja Su meest ihaldab. Need on tavalised lood ning selliseid asju juhtub aina sagedamini. Mis juhtub, kui mitte sõbranna ei ihalda Su meest, vaid hoopis lihane ema?

{:362551 width=120 height=90 align=right}Palju on räägitud sellest, mida teha, kui võõras naine Su mehe üle lööb või sellest kuidas sõbranna osutub valelikuks ning salaja Su meest ihaldab. Need on tavalised lood ning selliseid asju juhtub aina sagedamini. Mis juhtub, kui mitte sõbranna ei ihalda Su meest, vaid hoopis lihane ema?

See ei ole sugugi harv nähtus. Tihti elavad noored inimesed koos vanematega, sest endal pole kas raha või võimalust omaette elama kolida. Su mees puutub iga päev kokku Su emaga. Ehk valmistab Su ema isegi söögi tervele perele ning peseb teie pesu. Võib tekkida hetk, kus mees tunneb kas tänulikkust või teatud iha Su ema suhtes ning sealt saabki kõik alguse. Kindlasti ütlevad paljud nüüd, et selline olukord ei ole ju normaalne ning kindlasti ei juhtu see kõik minuga, kuid elu on näidanud, et iial ei saa olla kindel, et halb just Sind ei taba.

Su ema on täpselt samamoodi naine nagu iga teinegi. Ei, me ei õhuta Sind nüüd oma ema vastu mässu tõstma või mehe ja ema vahelisi suhteid ära keelama, vaid igaks juhuks tuleks olla valvel ning silmad lahti hoida. Kui vaatad vahel isegi, et Su ema ja mees saavad liiga hästi läbi või nad üksteist salaja erilise pilguga vaatavad, siis tasuks silmad veel eriti valvel hoida. Järgnevalt räägimegi, mida teha, kui avastad, et Su emal ja mehel on suhe või kahtlustad, et nende vahel võib olla midagi enamat, kui lihtsalt sõprus.

Mõtle miks nii on läinud
Ehk oled oma mehele vähe tähelepanu pööranud või ta hoopis hooletusse jätnud? Ehk Su mees tundis, et Su emaga on päris hea igasugustel teemadel rääkida ning sealt edasi läks suhe käest ära? Või ehk Su mehele meeldivadki vanemad ja kogenumad naised?  Alati ei pruugi viga olla Sinud,  vaid süüdi võib olla hoopiski mees või Su ema. Tihti vanemad naised peavad ennast tõestama ning flirdivad nooremate meestega. Kahju, kui selleks nooremaks meheks, osutus just Sinu oma.

Räägi nendega
Võibolla asi polegi nii hull ning nende vahel polegi midagi? Ehk oled asjadest lihtsalt väga valesti aru saanud ning nad tõepoolest saavad lihtsalt  hästi läbi. Ka nii võib juhtuda. Igal juhul tasuks oma ema ja mehega rääkida. Ära asu kohe süüdistama, vaid räägi rahulikult ja kaalutletult. Ütle, et Sul on õigus teada tõde.

Võta aeg maha
Kui selgubki, et Su ema ja mehe vahel on midagi, siis selle asemel, et nõusid loopima hakata, võta hoopis aeg maha. Pühenda paar päeva endale. Jaluta looduses, mine sõbrannadega välja või vedele hea raamatu seltsis voodis. See aitab Sul mõtteid korrastada ja ehk jõuad paljuski selgusele. Võibolla Su mees polnudki Sind väärt?

Mõtle, mida edasi teha
Kui mõlemad tunnistavad, et juhtunud oli viga ning ei kordu enam iial, tasuks mõelda andestamisele. Tegemist on ju ikkagi Sinu oma ema ja mehega. Kuid võibolla just selle põhjuse pärast ei suuda Sa neile iialgi andestada. Igal juhul tasuks mõelda,  kuidas edasi elada.

Mine oma eluga edasi
Kui otsustasid mõlemale „nägemist” öelda, siis ei tasuks oma otsust taga nutma hakata. Mis sest, et tegemist oli Su emaga. Ükski tõeline ema oma tütre mehele käsi külge ei paneks. Sama kehtib ka mehe kohta. Seega ei tasuks laskuda enesehaletsusse, vaid lüüa hoopis pea sirgu ning oma eluga edasi minna.

{:362555 width=120 height=90 align=left}26-aastase Jaanika ema on alati väga nooruslik välja näinud. Ta sünnitas noorelt ning tänu sellele hoolitses enda eest ning ei olnud tüüpiline kodukana. Jaanika isa oli nad maha jätnud, kui Jaanika kõigest 2-aastane oli ning sestpeale valitsesid nende vahel külmad suhted. Jaanika ning ta ema korteris käisid tihti võõrad mehed, kuid ükski neist pikemalt peatuma ei jäänud. Kuni 19-aastaseks saamiseni polnud Jaanika ühtegi poissi koju emale näitamiseks toonud, sest polnud lihtsalt vajadust. "Olin 19 aastane, kui tutvusin endast 10 aastat vanema Rainiga. Rain oli kõike seda, mida teised mehed minu jaoks ei olnud. Ta oli tark, viisakas, kena, tegi mulle kingitusi, viis välja sööma ning jagas komplimente. Unistuse mees. Olime väga armunud ning otsustasin, et tutvustan Raini ka oma emale. Paraku oli see viga ja kui ma oleks teadnud, et läheb nii nagu läheb, poleks ma iial Raini meile koju viinud," räägib Jaanika. Nimelt hakkas Jaanika emale ka Rain meeldima. Ta lõi ennast alati üles, kui oli Raini külaskäiku oodata, naeris liiga valjult, edvistas nagu plikake ja vahel, kui Jaanika parajasti ei näinud, silitas Raini liigagi hoogsalt. "Seda kõike oli väga valus vaadata. Rain tuli minu juurde külla, kuid lõpuks jäi ta alati mu emaga vestlema ning mind saadeti magama, kuna käisin veel keskkoolis. Rain hakkas meil käima ka siis, kui mind parajasti kodus ei olnud ning tihtipeale õhtuti hakkas mu ema väljas käima. Muidugi ma kahtlustasin, et midagi on valesti, kuid otseseid tõendeid mul ei olnud. Ühel õhtul, kui ma liiga vara koju tulin, sattusin neile peale, kui nad parajasti ema magamistoas muu, kui magamisega tegelesid. Vaatepilt tegi mulle väga haiget. Karjusin, nutsin ja süüdistasin neid mõlemat reeturlikkuses. Minu jaoks ei väärinud nad mu elus enam mingit kohta. Oma ema oma lihasele tütrele sedasi teha ei tohi. Rainist oleks ma petmist isegi oodanud, aga oma emalt mitte. Lõpetasin nende kahega igasuguse suhtlemise ning nüüd peale 7 aastat pole ma neile ikka veel andestada suutnud," räägib Jaanika.

Igasugune petmine on valus ning teeb haiget. Toibumine võtab kaua aega ning vahel ei suudetagi petmisest üle saada. Maailmas on ju juba niigi palju petmist ja valelikkust. Kas siis tõesti peab petma ka oma lähedasi? Noa selga lööma oma tütrele? Kas ikka peab?

Anneli Allikas
anneli@buduaar.ee