Hüvasti linnaelu, tere tulemast maale!

Viimastel aastatel on muutunud populaarseks maale elama minemine või vähemalt maale teise kodu soetamine. Seda teevad isegi superstaarid. Hiljuti tahtis Kate Moss kolida linnaprobleemide eest ühte mahajäetud farmi Inglismaal. Ka Jude Law ja Sienna Miller pidasid plaani meedia tähelepanu eest põgeneda ja maale kodu osta. 

kadri@buduaar.ee


Viimastel aastatel on muutunud populaarseks maale elama minemine või vähemalt maale teise kodu soetamine. Seda teevad isegi superstaarid. Hiljuti tahtis Kate Moss kolida linnaprobleemide eest ühte mahajäetud farmi Inglismaal. Ka Jude Law ja Sienna Miller pidasid plaani meedia tähelepanu eest põgeneda ja maale kodu osta. Samuti on üha enam Eesti noori peresid dilemma ees- kas elada linnaelu keeristes või kolida hoopis rahustavat ja naturaalset maaelu nautima?


Maaelu, see on lõputud niidud ja heinamaad, koduloomad, saunaõhtud, õunapirukad, puhas õhk ja rahuliku tempoga lõõgastav elu. Kas ka maaelu tegelikult selline on? Enne maale kolimist tuleks läbi mõelda paljud punktid. Järgnevalt on ära toodud enam levinud murekohad ja asjaolud, mida tuleks maale elama minnes arvestada.
 
– Sinu maale kolimise põhjus peab olema väga hästi läbi mõeldud. Maale elama minna ei saa ainult sellepärast, et seal on suvel väga mõnus aega veeta. Mida teed talvel pimedaga, kui maal on elu justkui seisma jäänud? Enne lõpliku otsuse tegemist teadvusta endale kõiki maal elamise plusse ja miinuseid. Sa ei saa otsust teha peale paari visiiti kuhugi ilusasse maapiirkonda. Pead olema eelnevalt selle kohaga rohkem tuttav, sest plaanid ju sinna oma kodu rajada. Käi kasvõi iga nädalalõpp maal, et veenduda, kas see ikka on õige paik sinu kodu rajamiseks.


– ära arva, et maale kolimine muudab sinu iseloomu ja teeb probleemid olematuks. Kui oled linnas laisk ja ülekaaluline, oled sa arvatavasti seda ka maal. Kui sul on linnas võlad kaelas, jälitab murekoorem sind ka maal. Kolimine ei lahenda sinu probleeme.


– Maal käivad asjad teistmoodi kui linnas. Seal on erinevad kombed, toidud, traditsioonid ning ajaarvestamine. Seda võib mõnes mõttes võrrelda isegi võõrale maale kolimisega. Kui oled harjunud linnas poolest lõunast üles tõusma ja öösel peale TV programmide lõppu magama minema, siis on sul maal üsna raske koos päikesega tõusta ning kell 9 õhtul magama minna. Kui läheb pimedaks, ei ole sul enam õues midagi teha. Maal pole tihti tänavavalgustusi ning enamasti minnakse magama juba üsna varakult. Maale kolimine muudab sinu re