Karm kiri: ema esitas ülbitsevale teismelisele ultimaatumi

Karm kiri: ema esitas ülbitsevale teismelisele ultimaatumi

Isegi, kui sa armastad oma vanemaid üle kõige maailmas, on vahel raske oma emotsioone ning temperamentset käitumist taltsutada. Aaron Havisham, 13-aastane koolipoiss Austraaliast, õppis karmil viisil, kuidas oma ema Estellat austada raske töö eest, mida naine iga päev tema nimel teeb.  

Isegi kui sa armastad oma vanemaid üle kõige maailmas, on vahel raske oma emotsioone ning temperamentset käitumist taltsutada. Aaron Havisham, 13-aastane koolipoiss Austraaliast, õppis karmil viisil, kuidas oma ema Estellat austada raske töö eest, mida naine iga päev tema nimel teeb.  

Aaron valetas emale pidevalt oma koduste tööde kohta, mis tegelikult tihti tegemata olid ning oli emaga suheldes üleolev ja ebaviisakas. Poiss lausa kelkis väitega, et ta teenib nüüd ise raha ja ei pea enam ema sõna kuulama. 

Seega polnud Estellal muud valikut, kui poisi valede ees silm kinni pigistada või anda talle karm õppetund. 

Naine valis viimase. Estella leidis, et kui tema poeg käitub nagu kehv korterinaaber, selle asemel et olla armastav poeg, siis tuleb tal majanduslikult nende ellu ka panustada kui kaasüüriline. 

Seega kirjutas Estella pojale karmi kirja. 

Kallis Aaron!

Kuna sa oled unustanud, et oled vaid 13-aastane ning mina olen lapsevanem, siis ma usun, et pean sulle andma õppetunni iseseisvuse kohta. Ning kuna sa oled viimasel ajal kelkinud, et teenid nüüd ise raha, siis peaks sul olema lihtne osta neid asju ise, mida mina olen varasemalt sulle võimaldanud. 

Kui sa soovid, et sinu toas põleksid tuled või oleks juurdepääs internetile, siis pead sa tegema omapoolse panuse järgmiste arvete tasumiseks:

Üür – 430 $

Elekter – 116 $

Internet – 21 $

Söök 150 $

Samuti pead sa viima esmaspäeval, kolmapäeval ning reedel prügi välja. Ja nendel päevadel tuleks sul ka tolmuimejaga põrandad üle käia. Sa pead vannitoa puhtana hoidma, endale süüa tegema ning enda järelt koristama. Kui see sul ei õnnestu, siis küsin ma sinult 30 $ teenijanna tasu iga päeva kohta, mil mina neid asju sinu eest tegema pean. 

Kui sa aga otsustad, et oleksid parema meelega jälle minu poeg, mitte korterinaaber, siis võime reeglid taas üle vaadata. 

Armastusega ema

Ehkki see kiri on kulutulena üle maailma levinud, ei ole internetti jõudnud infot selle kohta, mida Aaron peale kirja lugemist otsustas. Võib ainult eeldada, et seesugune “karm armastus” toob ka kõige ulakama lapse maa peale tagasi. 

Allikas: cosmopolitan.com