Kuidas lahkuminekust üle saada?

Kuidas lahkuminekust üle saada?

Elu pärast lahkuminekut võib küll raske tunduda, kuid ära lange musta masendusse. Aeg parandab haavad.

Elu pärast lahkuminekut võib küll raske tunduda, kuid ära lange musta masendusse. Aeg parandab haavad.

Ajaleht Huffington Post pani kirja blogija Jessica Wernzi poolt antud nõuanded, mis aitavad lahkuminekust kergemini üle saada. Wenrz kirjutab oma blogis EveryoneGetsDivorced.com, et nende näpunäidete abil sai ta üle ka oma lahkuminekust mõned aastad tagasi.

Jessica Wernzi nõuanded:

Viska voodilinad minema

Kui mu kallim välja kolis, viskasin kõik voodilinad minema. Pole vahet, mitu korda sa neid pesed, tema lõhna ei saa sa linadelt nagunii kuidagi välja. Seega on tark tegu alustada otsast peale. Uued voodilinad ei läinud näiteks mulle midagi maksma, sest ostsin need kinkekaartide eest, mis me pulmakingiks saanud olime.

Vaata televiisorit

Kui olin keset lahutust, vaatasin läbi kõik ”Top Chefi” osad. Kas mulle meeldib söögi tegemine? Ei. Kas olen selles hea? Ei. Kas tahaksin olla parem kokk? Ära kujuta ette. Kuid sari oli lausa suurepärane. Kui tahad oma muresid unustada ja uusi sõnu õppida, soovitan vaadata seda sarja.

Kuula inspireerivat muusikat

Mulle on alati meeldinud ansambli The Strokes laul ”Someday”, kuid alles pärast lahutust sain aru sõnade tähendusest. Kõige tähendusrikkam oli minu jaoks koht: ”Enam iial ei raiska ma oma aega.” On raske teha lahkuminekust lõplikut, kui tuttavad arvavad, et sa oled vaid alla andnud. Tahtsin näha asja sedasi, et ma ei raiska enam oma aega millelegi sellisele, mis ei toiminud.

Loe raamatuid

Lugesin David Sedarikse raamatut ”When You Are Engulfed In Flame”. Seejärel lugesin teisi tema raamatuid. Ta kirjutab teksti, mille üle saab kõvasti naerda. See oli just see, mida siis vajasin.

Söö häid asju

Söö mida tahad ja millal tahad. Söö kasvõi maapähklivõid küpsistega, kui selle järele isu on.

Liigu

Jooksmine toimib. Sõin nii palju maapähklivõid, et enda vormis hoidmiseks pidin liikuma. Samuti aitas see meelt tühjendada.

Väljenda oma tundeid positiivse mõtlemise kaudu

Läksime sõbraga samal ajal lahku ja panime tähele, et meie kogemuste üle nalja heitmine muutis tuju paremaks. Mõtlesime, et ehk võime aidata ka teistel naerda ja ennast paremini tunda. Lõime veebilehe EveryoneGetsDivorced.com. Üritasime iga päev postitada ühe naljaka asja seoses lahkuminekuga. See ei muutnud küll lahkuminekut naljakaks, kuid reaalsus oli vähem hirmutav.

 

Anneli Allikas-Parv