Miks meestel on vaja sõpradega väljas käia?

Miks meestel on vaja sõpradega väljas käia?

Keskmine mees on 40 tundi nädalas tööl ning peale selle teeb ta nädalas kodus umbes 10 tundi tööd. Ta magab nädalas umbes 40 tundi. Peale selle peab mees aitama naist kodutöödes ning leidma aega laste jaoks. Nii mööduvad nädalad ning mehe ainsaks rõõmuks on võib-olla naise pesukataloogide sirvimine…

Keskmine mees on 40 tundi nädalas tööl ning peale selle teeb ta nädalas kodus umbes 10 tundi tööd. Ta magab nädalas umbes 40 tundi. Peale selle peab mees aitama naist kodutöödes ning leidma aega laste jaoks. Nii mööduvad nädalad ning mehe ainsaks rõõmuks on võib-olla naise pesukataloogide sirvimine…

Meestel on vaja end lõdvaks lasta teiste Y kromosoomi kandvate kodanike seltsis. Mehed saavad oma sõprade seltsis end vabalt tunda ja käituda nii nagu neile meeldib, ilma tagajärgedele mõtlemata. Kui mees oma naise seltskonnas teatud kõnepruuki kasutab või teatud nalju teeb, võib see hoopis pingeid külvata. Teiste meeste seas saab ta aga lämiseda palju kulub ning peale õllejoomist oma mehelikke krooksumisi ja prööksumisi valla lasta ilma et see suuremat noomitustevalangut põhjustaks.

Mehelt oodatakse tohutult palju, ta peab olema oma lastele eeskujuks ning naisele hea mees. Ta peab palju pingutama ning endast palju andma. Vahepeal on tal vaja lihtsalt sõpradega välja minna ning teha neid asju, mida ta kodus teha ei saa, mis ei tähenda loomulikult seda, et kui mees välja läheb, hakkab ta võõraid naisi vahtima, alkoholiga liialdama ja ropendama. Hea mees peab end üleval ka väljaspool kodu.

Enamasti teevad meestele rõõmu siiski samad asjad, sport, mõningane alkohol, muusika, sõbrad, autod, ilusad naised. Loomulikult võib mõnele mehele olla ka meeltmööda oma sõpradega joogatrenni minna või koos luuletusi lugeda. Mõnele mehele ei meeldigi väljas käia ja ta elutseb internetifoorumites või jututubades. Ühesõnaga igal mehel omad rahuldused. Idee on selles, et oma töö pinged peab vabal ajal unustama.

Meeste vabal ajal on olemas oma piirangud. Kui oled vallaline, võid istuda sõpradega ööklubis, püksid pooles sääres, sõrmekesed õllekaasi ümber hellalt klammerdumas, üleannetud neidised jalge ees põlvitamas. Kui oled pereisa, on säärane käitumine mõeldamatu. Õnneks ei paku sellised vallatused pereisadele huvi.

Kui mehel on armastav, usaldav ja mõistev naine, ei hakka ta ka oma suhet ohustama ja oma vaba aega kuritarvitama.

Suhted on üles ehitatud kommunikatsioonile. Mees võiks naisele ilusti ära selgitada, miks tal on vaja sõpradega välja minna, mitte tormata oma naisele ütlemata klubisse või pubisse. Mees peaks oma naisele kinnitama, et ei lähe välja sellepärast, et teisi naisi vahtida ning kena oleks kui ta räägiks naisele veidi, mida mehed väljas teevad. Nii on naise süda rahul. Meeste väljaskäigud võivad minna ka üsna metsikuks, aga kui sinu mees on tervemõistuslik, ei ületa ta piiri.

Lugesin mingilt meeste internetisaidilt kuidas meestele soovitati, et kui nad sõpradega väljas käivad ja oma naist petavad, siis peaksid nad eriti hoolikad olema ja vaatama, et keegi neist pilti ei teeks, sest see pilt võib nende naise kätte sattuda. Siis jagati veel meestele soovitusi, et kui nad tahavad välja jooma minna, siis peaksid nad enne seda oma naisele mingi kingituse tegema, siis on naine rahul ja ei vingu. Veel anti nõu selle kohta, et kui mees tahab välja minna, siis planeerigu enda väljaskäik sellisele ajale, mil naisel on samuti tegemist, siis saab ta pärast oma pahanduste põhjendamiseks naisele öelda, et naisel ju pole tema jaoks aega ja mis ta ikka üksi kodus passib, parem juba sõpradega välja minna.  Ma tõesti loodan, et selliseid mehi eriti palju olemas ei ole. Ja kui kellelgi ongi selline mees, siis on ta arvatavasti ilma meheta õnnelikum!

Ka naised käivad arvatavasti umbes sama palju tööl kui mehed ning vaba aja sisustavad enamasti laste kantseldamise või kodutöödega. Siinkohal peaksid mees ja naine leidma kompromissi. Kui mees käib tihedamini väljas kui naine, on midagi mäda. Tean, et paljud naised on sellised, kes käivad ka ise nädalas mitu korda väljas ning neid ei häiri kui mees sama teeb. Osad naised aga istuvad lapsega kodus ja teevad mehe eest kõik ära samal ajal kui viimane mööda klubisid, pubisid ja muid urkaid vingerdab. Siis on üsna raske oma mehe teguviisi heaks kiita, kuid veidi peab seda ju mõistma kah. 

Vahepeal võiks  paarid siiski koos lõõgastavaid tegevusi ette võtta.

Seega kallid naised, püüdkem oma meestest aru saada ning neile hingamisruumi anda. Kellele ikka meeldiks näägutav naine. Mehe sõbrad ei pea teile üldse meeldimagi, olgu nad mistahes molkused või poolearulised, need on sinu armastatud mehe sõbrad ja ta tahab nendega vahepeal aega veeta, las ta siis teeb seda ilma sinu halvakspanuta.

 

Buduaar.ee arhiiv

Kadri Põldma