Olen mehele ori!

{:302915 width=100 height=129 align=left}Huvitav kas mõned mehed üldse teavad seda, et nad on märkamatult ise kõrvale viilides pannud naistele kohustuse teha ära enamus majapidamistöid? Ja tegelikult ei triigi ega korista naised poolalasti sekspesu väel, oodates et mees neid märkaks ja januselt võtaks. Tegelikult on ühe riidehunniku taga veel teinegi hunnik ja ühe nõudevirna taga veel mitu virna, mis nõuavad nobedaid näppe ja toorest kannatust.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

{:302912 width=150 height=194 align=left}Huvitav kas mõned mehed üldse teavad seda, et nad on märkamatult ise kõrvale viilides pannud naistele kohustuse teha ära enamus majapidamistöid? Ja tegelikult ei triigi ega korista naised poolalasti sekspesu väel, oodates et mees neid märkaks ja januselt võtaks. Tegelikult on ühe riidehunniku taga veel teinegi hunnik ja ühe nõudevirna taga veel mitu virna, mis nõuavad nobedaid näppe ja toorest kannatust.

Kolm aastat abielus olnud Gea on räbalas olukorras- talle tundub, et mees on ta orjastanud. Kõik kodutööd on Gea teha, ta peseb nõusid, koristab, triigib, käib poes. Kui ta mehe koju tulles pole Gea jõudnud näiteks nõusid ära pesta, saab ta abikaasa käest tõreleda. Mees ise ei tee kunagi midagi, kord aastas peseb nõud ära ja siis tuletab seda naisele veel mitmeid kuid meelde kuidas tal nõud 2 päeva pesemata olid ja mees need siis ise ära pesi.

Gea mehe on ära hellitanud ämm. Ämmal külas käies tehakse mehele kõik asjad ette ja taha ära. Sooja toitu saab tellida ka telepaatia teel, sokid peseb ämm, triigib ja peseb ämm. Õhtul kui mees kõht õieli televiisorit seirab, ilmuvad lagedale soojad võileivad ja kakao.
Kodus ootab mees Gealt samasugust teenindust, kui seda ei tule, lendavad nooltena Gea poole etteheited selle kohta kui lohakas naine ta on.

Gea on meeleheitel ja ei näe enam oma suhtes midagi rõõmsat. Oleks ta vaid abielludes osanud arvata, et temast mehe ori saab.

Mehed kasutavad naiste lahkust tihtipeale ära. Suhte alguses teevad ju naised mehele kõik ette taha ära et neile meele järgi olla. Seda lahkust hakatakse aga mingil hetkel endalegi märkamatult kuritarvitama ja naist iseenesestmõistetavalt võtma.

Tegelikult käivad ju naised samamoodi tööl ning koju tulles on sama väsinud kui mehed, ometigi peavad naised töölt koju tulles enamasti veel koristama, triikima ja süüa tegema hakkama.

Milline oleks lahendus? Tegelikult peitub saladus selles, et kohe suhte alguses peab kodukorra paika panema. Naine ei pea rügama kodutöid samal ajal kui mees jalgpalli vaadates oma kõhukarvu loeb. Tuleks kohe tööd ära jagada ja mehele mitte teenijaks muutuda. Pealegi lõhub see pikemas perspektiivis suhet. Naine muutub kodutööde koorma all õnnetuks, mees hakkab naise kallal nokkima ja ette heitma, et too on igavene viriseja. Parem juba kohe kodutööd pooleks jagada.

Siiri (50-aastane majandusanalüütik): ütleb, et on olukorraga tuttav. „Ka minu mees oli krooniline diivanivoltide sees võdiseja ja nõudis mult õhtuti enne magama heitmist ikka suurte kutsikasilmade välkudes võileibu. Ühel heal päeval sai mul villand ja ütlesin talle, et kahjuks ei ole me nii jõukad, et endale teenijaid lubada, seega sul tuleb seda ise teha! Pärast seda oli mehel suu kinni ja enam võileiva soove ei esitatud, longiti ise köögi poole endale suupärast otsima.

Meeste arvates laabuvad kodutööd iseenesest. Võid mehele teha väikese õppetunni. Söö võimalikult palju väljas, koju osta ainult niipalju süüa kui ise ära sööd, pese ainult enda pesu ja nõusid ning ära mehe riidehunnikuid üles korja. Vaata mis näo mees siis teeb? Kui tal piisavalt mõistust on, ostab ta sulle vähemalt nõudepesumasina.

Või siis palka ootamatult teenija. Mõtle kui naljakas- mees tuleb ühel päeval töölt koju, sina oled sõbrannadega lõbusalt välja läinud ja teie köögis askeldab 60-aastane lokirullidega mammi, kes mehe ära lökerdatud nõusid küürib ja tema riideid triigib. Arvan, et ühest korrast piisab ja mees tuleb hoobilt mõistusele ning hakkab ise enda järelt koristama. Mõjub sama hästi kui ämber külma vett!

Aga kes teeb kodutöid teie peres?