Rain Tolk: Kui keegi soovib kodukanastuda, pole teistel õigust kobiseda

Buduaar jätkab küsitlust, mida arvavad Eesti mehed sellest kui kaua peaks naine lapsega kodus olema. Vastuseid on olnud igasuguseid ja siiani tundub, et mehed kalduvad ikka arvamusele, et naine, kes on lapsega nii palju kodus kui võimalik - on positiivne nähtus meie ühiskonnas.

Buduaar jätkab küsitlust, mida arvavad Eesti mehed sellest kui kaua peaks naine lapsega kodus olema. Vastuseid on olnud igasuguseid ja siiani tundub, et mehed kalduvad ikka arvamusele, et naine, kes on lapsega nii palju kodus kui võimalik – on positiivne nähtus meie ühiskonnas.

Filmimees Rain Tolk ütleb, et tema meelest on lapsi puudutav küsimus äärmiselt individuaalne ja pole olemas selget vastust, mis on antud teema puhul õige või vale.

“Ma arvan, et see on iga paarikese enda otsustada. Kui mõni soovibki kodukanastuda – kas on meil siis õigus teda seepärast kuidagi endast halvemaks pidada. See on iga pere isiklik teema ja minul pole mingit õigust kobiseda!”

Tolk ütleb, et ta ei vaata ühtegi naist sellise pilguga, et tema otsuseid üht või teist pidi kommenteerida ja leiab, et igal vanemal õigus otsustada nii, nagu ta end ise mugavalt tunneb. 

 

Katrin Lust