SALE NAINE TUNNISTAB: raske on olla paksukese sõbranna

SALE NAINE TUNNISTAB: raske on olla paksukese sõbranna

Tihti näeme ja kuuleme me lugusid inimestest, kelle kaalunumber on suurem, kui ta ehk võiks olla ja kes sellega sugugi rahul ei ole ning sellest pidevalt numbrit teeb, samas midagi oluliselt muutmata. Võib isegi öelda, et antud teema on täiesti igapäevane ja kindlasti teame me kõik kasvõi kaudselt kedagi sarnast. Meile räägib oma loo aga naine, kes on ühe sellise inimese sõbranna ja avaldab meile kaaluteemadel täiesti uue vaatenurga ehk räägib sellest, kuidas on saleda inimesena olla sõbranna ühele pessimistlikule ülekaalulisele naisele.

Tihti näeme ja kuuleme me lugusid inimestest, kelle kaalunumber on suurem, kui ta ehk võiks olla ja kes sellega sugugi rahul ei ole ning sellest pidevalt numbrit teevad, samas midagi oluliselt muutmata. Võib isegi öelda, et antud teema on täiesti igapäevane ja kindlasti teame me kõik kasvõi kaudselt kedagi sarnast. Meile aga räägib oma loo naine, kes on ühe sellise inimese sõbranna ja avaldab meile kaaluteemadel täiesti uue vaatenurga ehk räägib sellest, kuidas on saleda inimesena olla sõbranna ühele pessimistlikule ülekaalulisele naisele.

Gerda (nimi muudetud) on naine, kes on juba lapsest peale olnud sale, liikuv, tervisliku toitumisega inimene ning pole kunagi pidanud kogema ülekaalulisust. Kuigi talle on sünniga kaasa antud hea füüsis, on tal siiski, nagu meil kõigil, oma iluideaalid ja ka kompleksid ning ta näeb vaeva, et püsida toonuses. Kuigi tundub, et ta on oma eesmärgid juba saavutanud, on tal alati soov teha paremini, olla parem.

Tema sõbranna, Siiri (nimi muudetud), on aga sündinud keskmise kehaehitusega, ei ole kunagi pannud rõhku tervislikule toitumisele, ei tegele absoluutselt spordiga ja kõik tema hobid on istuva eluviisiga. See kõik on kaasa toonud selle, et ta on veidi (hooti ka rohkem) ülekaalus ning tema välimus ei ühti kuidagi tema iluideaaliga. Sarnaselt Gerdale on tema iluideaaliks toonuses ja sale keha, kuid ometi on reaalsus sellest kaugel. Ma tahaksin ka sale olla! ütleb Siiri ja proovib kaheks nädalaks tervislikke eluviise, kuid nagu ikka – loobub.

Probleemi, tundub, nagu Gerda jaoks ei olekski, kuid tegelikult on asi keerulisem. Siiri kaaluteemaliste kurtmiste ärakuulamise ja nõuandmise vastu ei ole Gerdal midagi ning ta aitaks sõbrannat hea meelega, kuid talle tundub, et Siiri kompleksid ja uhkus on tema võimetest peajagu üle.

“Mida sa üldse virised? Sa ei pea ju midagi tegema! Vaata, kui kondine sa oled!”

Nimelt on Gerda mure see, kuidas Siiri suhtub saledatesse inimestesse ja seejuures ka Gerdasse. Kuigi on arusaadav, et asi on ehk kadeduses, jääb paraku mulje, et Gerda jaoks on kõigil saledatel kõik uskumatult lihtsalt, lausa ebaausalt kätte tulnud. Justkui neile oleks sündides ulatatud hõbekandik, millele on asetatud tasuta võtmiseks ilu, tervis, raha, sõbrad, armastus, seks ja hunnikus õnne. Mida sa üldse virised? Sa ei pea ju midagi tegema! Vaata, kui kondine sa oled! ütleb Siiri Gerdale, kui esimene tunneb peale nädalast puhkust, et on veidi vormist väljas ja ei tunne end hästi. Kas tõesti ei pea sale inimene midagi tegema? Kas kõik need pikad trennisessioonid ja toiduplaanid ei tähenda siis midagi? See teeb Siiril harja punaseks, sest tal on tunne, justkui saledal inimesel ei oleks õigust olla vahel mitte rahul oma kehaga lihtsalt seetõttu, et tema eesmärgid ja standardid on teised. Samas tunneb ta, et ei saa sõbrannale ka midagi öelda, sest viimane hakkaks jälle kõnet pidama sellest, kui lihtne ja lilleline elu on saledatel inimestel ning kuidas neil pole aimugi, kuidas tüse inimene vaeva peab nägema, sest tema ju ei sündinud hõbekandik nina ees…

Kas tunned Gerdale kaasa või arvad, et ta mure on tühine?