Marika Tomberg- minu elustiilis rutiini polegi!

Marika Tomberg on naine, kes avardab teadvust ja ületab piiravaid mõtteid vabastava hingamise abil. Ta on õige hingamise abil leidnud enda jaoks enesekindluse, usalduse, parema eneseväljendusoskuse ja palju muud.

kadri@buduaar.ee


Marika Tomberg on naine, kes avardab teadvust ja ületab piiravaid mõtteid vabastava hingamise abil. Ta on õige hingamise abil leidnud enda jaoks enesekindluse, usalduse, parema eneseväljendusoskuse ja palju muud.


Millal ja kuidas tekkis sul huvi teadliku hingamise vastu?


Huvi teadliku hingamise vastu tekkis juba kuus aastat tagasi läbi ühe oma hea tuttava psühholoog Kaupo Saue kaudu, kes oli käinud teadliku hingamise kursustel juba terve aasta ning neist vaimustunult rääkis. Aga selleks kulus terve aasta, mil ma esimest korda teadlikust hingamisest kuulsin ning esimesele kursusele jõudsin. üheks õpetajaks sel kursusel oli ka praegu Viljandis koolitusi juhendav Binnie A. Dansby. Kohe pärast esimest koolitust tundisn, et see on nii õige asi ning sellest ajast olen oma südame vabastavale hingamisele andnud.


Mida annab meile vabastav hingamine ning kuidas see meie elu paremaks võib muuta?

Kui vabastava hingamisega vähegi süvenenumalt ja järjekindlamalt tegelda, siis see tõesti annab palju. Suurema hoolimise iseendast ja oma lähedastest, teiste inimeste parema mõistmisvõime, tugeva immuunsüsteemi, enda intuitsiooni ning sisetunde suurema usaldamise, enesekindlust juurde, vabanemise erinevatest halbadest harjumustest, parema eneseväljendusoskuse, võimaldab vabaneda erinevatest stressidest ja pingetest, mida oleme automaatselt üle võtnud oma vanematelt, piiravatest negatiivsetest mõtetest vabanemise, rahulolutunde ja elurõõmsa ellusuhtumise jne. Seda loetelu võiks siin veel väga pikalt jätkata.  


Kuidas on teadlik hingamine ja armastus omavahel seotud?

Kui me hakkame teadlikult hingama, siis me hakkame arendama oma armastamisvõimet. Teadlik hingamine viib meid kontakti oma sisemaailmaga, tuues sealt välja palju häid tundeid. Eelkõige hakkame armastama iseennast ning tundma end armastatuna, mis on hästi toimivate suhete aluseks. Kui me ise ei usu, et oleme armastusväärsed, ei saa keegi teine väljastpoolt meid seda uskuma panna, kui palju ta ka ei pingutaks. Teadlik hingamine on oma tundemaailma avardamine ning erinevate segavate tunnete läbitöötamine, mis võivad olla seotud lähedaste kaotusega või lahkuminekutega.


Kas järgid ise alati õige hingamise reegleid või on hetki, kus unustad seda teha?

Vahel ikka on juhuseid, kus tunded üle pea kasvavad ning siis unustad sellise lihtsa asja nagu kontakti oma hingamisega ehk lõdvestumise ehk oma väljahingamise lõdvestamise.


Kas vabastav hingamine on elustiil, või lihtsalt midagi, mida mõnikord lõõgastumiseks teha võib?

Nende jaoks, kes selles vallas tegutsevad on see kahtlemata elustiil, aga muidugi võib teadlikku hingamist ka lihtsalt lõdvestumiseks teha, kasvõi näiteks vannis käies.


Mida teed, et igapäevarutiinist ja stressist üle saada?

Minu elustiil on selline, et rutiini selles eriti polegi, ma alati järgin põhimõtet, et mul oleks endal põnev. Stressidest ülesaamiseks käin regulaarselt vannis ja massaazis, hingan vees, armastan tule juures olla niipalju kui võimalik.


Mis või kes on sinu jaoks elus kõige tähtsam?

Kõige tähtsam on armastavalt suhtuda iseendasse,oma lähedastesse ning ümbritsevasse keskkonda ja anda endast koguaeg parim. Kõik ülejäänu tuleb siis juba iseenesest.


Mis sind kõige rohkem Eesti elu juures häirib?

Meditsiinitöötajad võiksid õppida rohkem suhtlemiskunsti ning pöörata inimlikule kontaktile enam tähelepanu. Isegi erahaiglates jääb sellest veel vajaka. Kuidas saab kellelegi abi anda ilma inimliku hoolimise ja kontaktita tekib mul küsimus? Kuipalju väärt on selline â