Tarmo Urb:

Temalt küsitakse, otsitakse vastuseid ja lahendusi probleemidele. Ta on mees, kes aitab, kes teab, kes ei pea ennast kellestki targemaks ja mitte kunagi ei lähe kusagile midagi ainult saama. Ikka andma. Sellepärast on Tarmot ja ta venda Toomast ka indiaanlaste sekka vastu võetud. Tarmo tegutseb spontaanselt, saab vastuseid kosmose tühjusest ja vaikusest.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

Temalt küsitakse, otsitakse vastuseid ja lahendusi probleemidele. Ta on mees, kes aitab, kes teab, kes ei pea ennast kellestki targemaks ja mitte kunagi ei lähe kusagile midagi ainult saama. Ikka andma. Sellepärast on Tarmot ja ta venda Toomast ka indiaanlaste sekka vastu võetud.

Tarmo tegutseb spontaanselt, saab vastuseid kosmose tühjusest ja vaikusest.
Ta üritab väsimatult julgustada inimesi jääma iseendaks. Mitte selleks, kelleks oled surutud, vaid kelleks oled seatud:
„Me koosneme alati kahest tasandist: see kes sa oled ja see, kes sa võiksid olla. Ma julgustan selleks, kes inimene on oma sügaval sisimas.”
 
Kui Sa enda ümber ringi vaatad, mida Sa näed? Kui paljud endale valetavad ja on need, kes nad ei peaks olema?
Suurem osa. Tihtipeale  nad ise ei valeta endale, vaid nad on valetatud olukorda sootsiumis. Neilt on lootus ära võetud. Neile öeldakse, et see ongi see, mis on õige,  pead rahul olema. Selline on mäng.
Inimene hakkabki nii mõtlema.
On inimesi, kes võtavad kätte ja hääletavad siit teise maailma otsa, alustavad uut elu. On neid, kes pennituna on läinud, alustanud uut elu, võtnud riske, on õnnelikud. Aga on neidki, kes  elavad kogu elu virisedes – lõpuks surevad ära ning midagi pole muutunud. 

Mida Sa ei salli?
Aktiivseid, agressiivseid lollpäid.
Need on need, kes olles ise pimestunud, suruvad teistele peale oma pimestumust. Kes ei hooli tulemustest, kes elavad vaid tänases päevas.
 
Mis toimub praegu meie ümber? Milline on keskmine tänapäeva inimene?
Ameerikas üks kippus mulle seletama ja minu käest küsima, et kas need ravijad ning teadjamehed on ikka need ja need raamatud läbi lugenud.
Ma siis vastasin: „ Raamatud on eksisteerinud planeedil oi kui kaua, aga miks inimkond ei ole tark?” Ta läks kõrvuni punaseks.
Kui asi oleks ainult raamatutes, siis me peaksime ju kõik targad olema. Miks me siis kõik pole ravijad? Miks me ei kõnni mööda vett? Miks me endiselt sõidame autodega, kuigi uuemad ja mugavamad tehnoloogiad on ammu leiutatud? Miks me ei loe vanu prohveteid, kus on tegelikult kogu tarkus juba kirjas? Teadus on tõestanud, et Austraalia aborigeenid on hetkel kõige vanem  kultuur, umbes pool miljonit aastat vana. Nad on kandnud endas katkematut geneetilist kultuuri. Aborigeenid elavad praeguseni alasti, loodusega harmoonias. Huvitaval moel see loodus, mis hävitab valget inimest, aborigeeni ei puudutagi. Nad ei karda kuuma ega külma, 4- aastane laps leiab looduses endale toidu ja kodu. Neid ei pea õpetama, nende vaimsus on juba mõõdetud sündides ja oma vaimsuses on nad eriti kõrgel arengutasemel.  Valge inimene ei ulatu lähedalegi – nagu sipelgas ja elevant.

Nad on kandnud suulist traditsiooni üle 400 000 aasta. Nende teooria langeb kokku maailma suurimate teosoofide antropogeneesi teooriatega. Tahtmatult tekib küsimus: kes on targad ja kes on lollid?

Miks käiakse ja kuulatakse  mingeid noori, värskelt peda lõpetanud kirjanikke, kes teenivad oma esimese raamatuga oma esimese auto raha, kuigi neil pole tegelikult midagi öelda ja inimesed võtavad nende järgi malli? Selle asemel, et lugeda ürgseid vanu teadusi, kus kõik tõde on juba ammu kirjas!
Kõik, mis on juba aastatuhandeid kirjas, on täide läinud. Aga edasi ikka ei loeta, sest ikka arvatakse, et nad eksivad. 

Kas kõik on kellegi poolt äkki organiseeritud?
Aborogeenid ütlevad, et nemad teadsid põllumajandusest ammu enne foiniiklasi, egiptlasi, hiinlasi. Miks nemad ei valinud organiseeritud põllumajandust? 
Oleme see, mida me sööme. Kui me sööme orjade liha, kellesse on kodeeritud surmahirm, siis see saab meieks- see hirm, vangistus ja ängistus. Põllumajandus on praegusel kujul loomade, taimede ja lindude koonduslaager.
Sellepärast on ka lihtne praegusi inimesi tuhandete kaupa organiseerida, üles rivistada jne. Selleks, et põllumajandussaadusi valvata, oli vaja sõdureid, oli vaja linnu. Et linnu kaitsta, oli vaja veel sõdureid, oli vaja varusid. Üks asi hakkas teist kasvatama, kuni tekkisid linnad, ühiskonnad, armeed, riigid.
Inimesed olid kunagi vabad ja jõulisemad. Nende piirkond oli see, kus liikus toit.
Kas nad olid lollemad sellepärast, et siis ei olnud neid asju, mis praegu?
Ei olnud.
Nad teadsid seda. Juba 1000 aastat tagasi ütlesid prohvetid, et inimene läheb kuu peale, et on olemad nt elekter – juba 1000 a. tagasi! Kus ta seda teadis? Sest see on kirjas. Kogu aeg on olnud. Aga praegune inimene ei usu seda. 
Praeguse aja inimene ei suuda ise hakkama saada. Vaata teda – võtad karbist välja ja ta saab kohe nohu ja köha.

Mis on tarkus?
Tarkus on minimaalne lolluse eksisteerimine. Sa võid olla väga harimatu inimene, aga sa ei pruugi olla loll. Lollusi õpitakse juurde ja lollusi õpetavad halvad õpetajad, keskpärased või endaga mitte korrasolevad vanemad, sõbrad jne. Kui sa seda uskuma jääd, siis oled loll.
Kui palju on inimesi, kes jäävad uskuma seda, mida teised neile räägivad.  Sa ei teagi enda potentsiaali. Ühel päeval võid avastada, et sa oled oma potentsiaalilt jõle kõva. 
Kui selline suur rahvas nagu sakslased suudetakse natsionalismi ümber programmeerida, või selline suur rahvas  nagu venelased suudetakse sotsialismi ümber programmeerida… Aastate kaupa on õnnestunud masse ümber programmeerida. Hetke kasu on justkui olemas. Aga sada aastat hiljen näiteks jõuab ring kohale ja see on selline laksakas, mida ju sinu lapselapsed peavad taluma! 
 
Kuidas jõuda tõeni?
Tõde on sõltumatult meist kogu aeg olemas. Sa kas jõuad selleni või mitte. Mina ei püüa kedagi värvata ega muuta. Inimese oma asi, kuidas ta elab. Küsimus on, kas sa tahad elada õnnelikuna ja tervena või õnnetuna ja aheldatuna. See on igaühe oma valik. 
Kui sa oled kogu aeg saanud keskpärast seksi, siis sul pole aimugi, mis on hea seks. Sama on kõigega. Mingil hetkel võib käia välgatus, kõik inimesed vaatavad sinna ja ütlevad – oh my God – kuidas ma varem ei taibanud sinna vaadata.  

Enne kui sa õpid rääkima, lugema, käituma, manerisme, enne seda tegutsed sa oma geneetilise tarkuse peal. Ei saa öelda, et väiksed lapsed on lollid. Kaugeltki mitte. Neid hakatakse solkima just sellega, et püütakse kõik, miljon inimest, panna ühe lati alla. Sealt hakatakse neid ilusaid nurki, mis iga briljandi särama paneb, maha viilima. Selleks, et kõik säraksid ühte moodi.

Nendele, kellel õnnestub välja suruda, kes usaldavad oma teed, mitte seda, mis räägitud, võib selguda, et see oma tee on ka õige.

Mina olen oma lapsepõlve ja nooruse pidanud võitlema oma vanemate ja nende ühiskonna arusaamadega. Seda püüti mulle selgeks teha. Ma ei saanud seda selgeks, see ei olnud mina. Liikusin oma teed ning kõik ütlesid, et ma olen peast lollakas, et nii ei saa, nii ei tohi. 

Kõik on meie geneetikas olemas. Inimesed loevad aga mingite jobude kirjutatud raamatuid, usuvad selliseid asju, mida ei tohiks uskuda. Tegelikult on kõik meis endas. 

Kas Sa tead, kui vana hing Sa oled?
Üks inimene tuli just kuu aega tagasi mu juurde ja ütles, et mul on seitse inkarnatsiooni selles ajastus. Aga on ka teisi ajastuid, planeete, kus olen veelgi kauem elanud.
Olen juba nii kaugel, et kohtan siin ilmas inimesi vanadest eludest.
„Inimestel, kes sünnivad kõrgetena, viimastes eludes nägu ei muutu,” ütles Vigala Sass. Tema on juba kolm elu sama nägu.  Ma olen kohanud veel selliseid. 
Väga naljakas on minna näiteks 350 aastat hiljem oma endise armastatuga voodisse. Olen seda kogenud. Me mõlemad teadsime seda.  
Ma tean ka millal ma uuesti sünnin ja mida ma siin siis teen.

Tarmo ja meri
Ma olen veedraakon. Ma jumaldan merd ja ookeani, vett. Elus vesi on ürgne naiselikkuse sümbol. Erinevatesse maadesse sattudes esimese asjana lähen kohalikku veekogusse ujuma. See on tunne nagu astuksid vahekorda kohaliku naisvaimuga, koha kaitsevaimuga.

Definitsioon armastusele. Kas armastus naise vastu erineb nt armastusest lapse, ema, kodumaa vm vastu?
Need on mitu erinevat asja.
Armastus on kõrgendatud meeleseisund.
Armastust ei saa otsida. Armastuse toob su ellu pime juhus. On armastus, mis on kokkulepe inimeste vahel, et sallitakse ja armastatakse. Inglise keeles väljendit I love You öeldakse kõigile. „I’m in love with You,“ öeldakse, kui hästi läheb, ühele inimesele. Mõnikord sa ei kohtagi sellist. Palju kordi kuuled öeldavat, et I love You but I’m not in love with You. See tähendab, et ma ei ole sinusse armunud, vaid ma hoolin ja armastan sind.
See hull armumine, armastus – see on nagu tammepuust lauajalaga vastu pead saamine. 

Kas Sa oled seda kogenud?
Ooohh, jahh! Selle tunneb hetkega ära. Võimatu on seda mitte ära tunda.
Olen alati öelnud tüdrukutele, kes käivad antud teema kohta küsimas, et kui sul on kellegi suhtes küsimusi, kas ei või jaa, siis vastus on alati ei. Kui on jaa, siis sul ei olegi mingeid küsimusi. Sa lihtsalt lähed ja kõik. Ja see ei tee nõrgaks.
 
Mitu korda Sina oled olnud tõeliselt armunud, tammepuust lauajalaga vastu pead saanud?
Ühe. Nii kui teineteist märkasime, nägime näpujämedust kiirt, nagu laserit, teineteise kulmude vahelt kesk tuba ühinemas ja siis käis see LAXX. See oli uskumatu tunne.
Seda võib muidugi veel juhtuda. 

Et siis teooria, et elus on ainult üks „see õige“, et mees ja naine saavad üheks, ei pea sugugi paika?
See on jama teooria. Just Ameerikas ma pidin õpetama ühele naisele, et armastus ei ole nagu teil Ameerikas arvatakse olevat, et 50:50 mehe ja naise vahel. Armastus on 100:100. Ta oli minuti vait ja siis ütles:“But That makes two hundred.“
Kui ei ole 200, siis ei ole mõtet jamada. Ei ole nii, et naine on poolik ja mees on poolik. On kaks täit. Sinu ebatäius harmoneerub minu ebatäiusega. Kokku on topelt täiuslik. Kui on 50:50, siis on jah, hoh, munavalge ja munakollane. Koogel moogel.

Kui sa armud, siis kuidas see Sind muudab? Hakkad tegema ka mingeid hullusi?
Hullusi ma teen kogu aeg. See on olemas igas poeedis, igas armastuse staadiumis tehakse teatavaid hullusi.
Kindlasti olete näinud paarikesi, kes käivad üksteisega paar-kolm aastat. Ühel päeval pöörab tüdruk pead, näeb kedagi ja hakkab tegema midagi meeletut. Jookseb päevapealt oma mehe juurest ära ja hakkab täiesti võõra mehega elama, õnnelikult kusjuures.
See peab olema nii, et kaks valgusekiirt kohtuvad ühel võnkesagedusel.
Selline armastus nagu õnnetu armastus pole tegelikult armastus. Tõeline armastus pole kunagi õnnetu. Tõeline armastus on alati vastastikune. Vastasel juhul ta ei toimiks. 
 
Kas kõik inimesed kohtavad oma elus seda laserkriit, mis silmade vahelt kiirgamas teineteise poole?
Kui sa oled selleks valmis, siis see võib juhtuda. Aga soovidega on alati ju nii, et ole ettevaatlik, mida sa soovid – see võib täide minna. Sa ei tea, mis pakett selle kõigega kaasneb.

Elus on kaks kõige tähtsamat valikut: tavaline või ebatavaline. Kui tavaline, siis jookseb ka su tavaline maailm. Kui ebatavaline – God bless You – sa ei tea iial, mis sinuga juhtub.

Mis juhtub? Kõik on taeva kingitus. Nii hea kui ka halb. Mõlemad eksisteerivad rahulikult, paralleelselt üksteise sees. Sõltub sellest, millega sa julged riskida.
Minu jaoks on näiteks tavamõistes „tavaline“ hoopis ebatavaline. Ma ei saa nn „tavalist“ elu valida- ma ei julge. 
 
Kas lapsed peavad sündima armastusest?
Laste sünd ei ole üldse meie asi. See on nende asi. Ma olen näinud lapse hinge ammu enne kui tema ema rasedusest ise teada sai. See on naljakas, aga laps otsustab ise sündida, mitte vanemad. 

On autoreid, kes väidavad, et isa kujundab lapse vaimu ja ema hinge. Rääkige oma isast, kuidas ta on teid mõjutanud. Miks sina on vanemad valisid?
Õpetaja võib olla ka see, kes teeb kõik selleks, et su tõelisust maha tampida. Õpetaja ei tähenda alati seda, et keegi juhendab, suunab ja poputab sind. Õpetajaks võib olla ka vangikong. Sa kas leiad sealt oma kirgastumuse või hoopis hääbud.

Isa oli mulle selliseks “guruks”, et ma teadsin raudselt, et ei taha temasuguseks inimeseks saada ja ma ei taha olla ka selline isa nagu tema oli. Ta püüdis suruda kõiki oma mallidesse. Kahjuks see ei sobinud minu mallidega. Kahjuks tema mall purunes, ta suri väga noorelt. 

Alati ei pea geneetiliselt lähedane inimene olema ka vaimselt lähedane.  Võhivõõras inimene võib olla sulle rohkem hingesugulane kui su isa, ema või laps. 

Kuidas Sa oma lapsi suunad?
Lapsi suunab nende DNA. 

Gunnar Aarma arvas, et naine on mehest targem. Mida Sina arvad?
Naine ei ole mehest targem, aga naiselikkus on mehelikkusest targem. Kui sa oled oma naiselikkusega sada protsenti käsikäes, siis jah, sa oled mehest targem. Aga  emane ei ole isasest targem. Selles ongi asi, et kas sa oled kodanik maksumaksja või oled tõesti see ürgne olend.

Ma näen naistes tohutut jõudu. Seda näevad ka põlisrahvad. Varsti on tulemas jälle naiste maailm. Selline maailm, mis ei ole kandiline, vaid on ümar. Maailm, kus on soov mõista, olla paindlikum, arvestavam, armastavam. Kõik kandiline on piiratud, kõik ümmargune on kosmosest. Alahinnata naisterahvast kui sellist ja naiste missiooni oleks lihtsalt ebaintelligentne.

Just sellpärast peaksid tüdrukud saama sisemist haridust teistelt naistelt, mitte lihtsalt raamatutest või meestelt. Ühel päeval küsitakse samu küsimusi tänaselt tüdrukult, kes siis on ehk vanaema ja sa pead vastuseid teadma.

Millised naised sulle meeldivad?
Tõelised! Läbi kelle ma tunnen kosmose naiselikku printsiipi. Seda on tunda läbi energia. Lihtsalt tavaline emane ei tähenda mulle mitte midagi.
Kas selline termin nagu šhoti armee ütleb midagi: kõik seelikutes, aga seksida pole kellegagi?
See on suurem osa ka tänapäeva valgest, programmeeritud naismassist. Ma vaatan neid USAs kogu aeg: neil on kallid autod, elavad kallis rajoonis, töötavad raha nimel nagu loomad. Siis nad käivad sõbrannadega nädalalõppudel pidutsemas.
Aga Guatemalast palgatud teenijanna elab temast palju õnnelikumalt. Teenijanna teenib võibolla 30-40 dollarit päevas, elab kusagil väga vaeses rajoonis, aga ta läheb koju, tal on seal suur perkond ja lapsed. Nad kõik laulavad ja tantsivad, toit on laual, neil on suguvõsad, peavad pulmasid, pidusid ja hästi kihvt energia on.

Samas see rikas beib käib võibolla aastas vaid korra oma emal ja isal külas. Ma tean inimesi, kes ei tea isegi, kuhu nende vanemad on maetud. Hello! Sa ei tea isegi, kuhu su ema ja isa on maetud?

On inimesi, kes selle nimel, et materiaalseid punkte täita, on andnud ära kõik selle, mis oleks moodustanud nende õnne ja isiksuse. Nad ei saa aru, et pärast ei ole võimalik seda üles leida ja taastada. Hiljem perekonnaõnne luua ei ole võimalik. Ei tule! Terve Hollywood on selliseid täis.

Loodus käib oma rada ja selleks ongi spontaansus, jumalik vahelesegamine.
Jõed voolavad, kui sa paned tammid vahele, hakkavad asjad muutuma. Kui sa kaevad loodusest välja miljon tonni ühte metalli ja tõstad selle teise kohta, siis maha jääb meeletu energeetiline disbalants ja teise kohta tekib teine samasugune. Mis sellest tuleneb?  Tekivad energeetilised turbulatsioonid. Mis  neist aga tulevad?  Orkaanid, maavärinad, looduse muutumine.
See praegu meil kõik toimubki. Ikka selle nimel, et saaks ikka seda malli elada. Mis sest, et see mall tegelikult ju sind ei toida.
 
Ühel päeval oled sa võibolla selles eas naine, kus sa tahaksid lapsi saada, aga  enam ei saa, kuigi  elu oleks justkui korras. 

Vaadates Eesti naisi?
Hakkab kahjuks ka sinna poole kiskuma. Muutus on toimunud paari aastaga.
Aga mulle siiski veel eestlased meeldivad, sest eestlastes on veel säilinud seda tervet skptitsismi;  ei võeta KOHE omaks kõiki uusi trende. Ikka näeb veel normaalseid inimesi ka.

Milleks võtta endale  USA eeskuju, kui USA on juba selle kõigega läbi kukkunud. Nüüd võetakse see omaks siin, pisiriigis. Mis selle  riigi hävitas ära 200 aastaga, hävitab aga meid 20 aastaga.

Ükski rahvas, kes ei suuda end ära toita, ei ole enam rahvas. Vanasti toitsid eestlased ära kogu Eesti ja Leningradi oblasti. Mis nüüd? Poest ostame Portugali porgandit, Poola  õuna, kuigi endal õunaaiad upuvad õuntest.

Mina eelistan juua selle lehma piima, kellega ma isiklikult tuttav olen. Inimene peab sööma seda toitu, mis kasvab lähima paarikümne kilomeetri ulatuses tema ümber – siis ta on terve.

Euronõuded on ehe näide sellest, et üks väike grupp pugejaid ajab kogu rahvale oma tahtmist peale. Ja rahavs peab seda kohe aktsepteerima. Ei pea! Euroopas ei jälgi keegi neid reegleid. 

Sind ümbritsevad tihti noored ja ilusad naised. Miks nii?
 See juhtub kuidagi ise. Minu elus väga paljud naised on usaldanud mind. Väga paljud naised on aidanud mind. Väga paljud naised armastavad mind. Seal, kus mehed pole julgenud, on paljud naised astunud üle mingite piiride, selle nimel, et midagi õiget teha. Noored naised otsivad minult võibolla mingeid teadmisi, kinnitust mingitele küsimustele. Väga vähe on ju inimesi, keda saab usaldada. Mõned ei saa isegi oma ema või sõbrannat usaldada.
On asju, mida ma juhtumisi tean ja mida võibolla mõni teine ei tea ja siis ma lihtsalt jagan oma teadmisi.

Kas sa jagad kõiki oma teadmisi kõigile?
Ma jagan väga valikuliselt.  Kõigile ma ei jaga niikuinii.  Kunagi ma püüdsin kõigile kõike anda, aga nüüd ma vaatan enne, kui ma kellegagi räägin. 

Kas naised on vahel tüütavaks ka muutunud?
Loomulikult. Ega mina ei saa keelata naistel olemast naine. Minul on lihtsalt valik, kas ma viitsin sellega tegeleda või mitte. Mina ja ei muutu! Tark naine, kes tuleb mu juurde, teab algmaterjali. Ma ei saa muuta seda, kes ma olen. Õnneks mu ümber puuduvad rumalad naised, mis on mulle suur kingitus.
Mu ümber on kas need, kellega me klapime või üldse mitte kedagi. 
 
Kuidas on praegu indiaanlaste olukord? Valged on toonud alkoholi nende sekka ja see pidavat väga laastavalt mõjuma.
See mõjub laastavalt kõikidele põliselanikele, Siberi omadele ka. Igale poole, kus on kulda ja naftat, viiakse alkohol, narkootikumid ja haigused. See on väga tõsine probleem, sest neil ei ole kaitsegeeni, nad lihtsalt joovadki enda surnuks. See on väga kurb, ma olen sellega palju kokku puutunud ja seda palju näinud. Neil ei ole kaitset teatavate haiguste ja viiruste  vastu. Nad surevad ära ja kõik. 

Kuidas nad selle vastu võitlevad?
Nad ei võitlegi. On inimesi, kes valivad selle asemel teise tee – läbi vaimu taastavad oma energeetikat. Püüavad mitte libastuda. Libastuda on lihtne, aga proovi püsti tõusta.
Nt Siberi rahvastel on komme, et mehed ei hakka jooma enne, kui on  lapsed käes ja ületatud teatav vanusepiir. Enne lapsi kanget alkoholi ei jooda, et mitte DNA’d ära rikkuda.

Kas sa ise jood alkoholi?
Ma ei joo üldse alkoholi.

Kui olulised on sinu jaoks materiaalsed väärtused?
Indiaanlased armastavad öelda, et raha ei kõlba süüa. Ühel päeval on teil ainult raha, aga süüa ei ole. Mis te siis teete? Te lähete selle lollpea juurde, kellel on peenar porgandiga ja kerjate tema käest. 
 
Mis tööd sa teed? Kust Sinu raha tuleb?
Ma ei teegi midagi. Selleks on mul jumalik manager, kes hoolitseb mu sissetuleku eest. Loodus kannab hoolt, et sellised inimesed saaksid nii elada, et ei peaks korrumpeeruma või minema kompromissi peale, mis risustaks seda, kes sa oled.

Kui on raha vaja, siis alati midagi juhtub. Kas tuleb mingi töö või pakkumine või kingitus. Võib tulla võhivõõras inimene ja öelda, et kuule, ma tahaksin sulle 100000 dollarit anda. Neid on tulnud ka. Annabki!
Oma põhimõtteid ma ei rüveta. Oleme vennaga  ära öelnud näiteks paar väga kasulikku plaadilepingut ainult selle pärast, et nad ei meeldinud meile. Kuigi raha oli laua nurgal ja meil ei olnud pennigi taskus. Olen ära öelnud ka firmirolle.
 
Üldised väärtused.
Mingid väärtused ei saa muutuda, sellepärast, et need on need põhimõtted, mis on moodustunud enne sinu sündi. Need moodustavad sinu isiksuse ja on osa sinu karmast. Mis on sinu missioon, mille pärast sa siia planeedile oled tulnud – need ei saa muutuda. Need on need, mis sind juhivad ühest otsast teise. 
 
Kuidas teie laulud sünnivad?
Nad sünnivad meist sõltumatult, ise, õhust ja armastusest. Laulud jõuavad kohale mingil hetkel. Mõni tuleb mitu aastat, tunned, et ta on siin läheduses, aga ei jõua kohale. Siis järsku on kohal. Mõnikord sa tead, millest see laul on, aga viisi ei tea. Ei taha sekkuda ka, sest äkki see on vale. Siis mingil hetkel läheb paika. Loomisega ei ole midagi pistmist. Nad tulevad ja on juba valmis. 
 
 
 Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee