6 müüti naise seksuaalsuse kohta!

23 kommentaari

\"imageManager_209708\"Vastassugupool ei tunne meid peaaegu üldse, kuid neile meeldib meist igasuguseid lookesi rääkida. Eriti just meie seksuaalsusest! Järgnevalt toome välja kuus enim levinud müüti:

\"imageManager_208180\"Vastassugupool ei tunne meid peaaegu üldse, kuid neile meeldib meist igasuguseid lookesi rääkida. Eriti just meie seksuaalsusest! Järgnevalt toome välja kuus enim levinud müüti:

Müüt: Naiste seksuaalsed tunded ei ole sama tugevad, kui meestel
Fakt: Naiste seksuaalsed tunded võivad olla täpselt sama tugevad, kui meestel. Nende iha seksi järele võib olla sama võimas, samamoodi ka seksuaalne nauding. Naise kliitor sisaldab sama palju närve, kui mehe peenisepea, seda aga palju väiksema ala peal. Nii, et aisting, mida naine seal tunneb, võib olla väga intensiivne. Mõned naised naudivad ka multiorgasme, samal ajal, kui meeste seas on see harvem nähtus. Iga naine on erinev ja on väga normaalne, et vahel on seksuaalne tung suurem ja vahel väiksem.


Müüt: Naistele meeldib kõvasti ja kiiresti
Fakt: Reaalselt kurdavad väga vähesed naised, et nende partner pole piisavalt karm ja kiire. Pigem kurdavad naised, et neile meeldiks, kui nad tunneksid ennast partneriga rohkem ühendatult ja nad tahaksid rohkem hellust ning aeglaseid õrnu puudutusi üle kogu keha. Selline pehme, aeglasem stiil võib olla ka mehele väga naudingurikas ja võtab ära pinge „esineda”. Nagu iga seksuaalse ala juures, on iga indiviidi juures olulised erinevused ja mida konkreetne naine soovib tavaliselt varieerub olukorrast olukorda.


\"imageManager_208182\"Müüt: Enamus naisi ei masturbeeri
Fakt: Uuringutele toetudes masturbeerib kuskil kolmandik naisi oma elu jooksul. Naised võivad masturbeerida näiteks, et rahuneda, et und saada ning veel mitmetel teistel põhjustel. Nad võivad ennast rahuldada, siis kui neil on mees olemas või kui teda ka ei ole. Paljud naised, kes masturbeerivad saavad sellisel teel orgasmi ning mõned uuringud näitavad, et sellisel viisil kogetud orgasmid on psühholoogiliselt palju intensiivsemad, kui need, mis on partneriga kogetud. See võib olla tingitud sellest, et partneri puudumine lubab naisel keskenduda enese heaolule. Enamik naisi saab oma esimese orgasmi masturbeerides ja alles siis saab koos partneriga. Samas võib eneserahulduse ja seksi partneriga omavahel ühendada.


Müüt: Naine vajab orgasmi, et tunda end rahuldatuna
Fakt: Paljud naised, kas nad siis saavad tavaliselt orgasmi või ei, tunnevad end rahuldatuna ka ilma selleta. Teisalt, naine, kes saab orgasmi, võib tunda, et psüühiliselt rahuldatuna, aga mitte emotsionaalselt. Parim viis kindlaks teha, kas partner on rahuldatud või mitte, on küsida temalt kuidas ta end tunneb ja kas on midagi mida ta vajaks või tahaks.


Müüt:  Vaginaalne orgasm on parem kui kliitori oma
Fakt: See on mõttetu erinevus, sest kliitor on alati seotud orgasmi vallandamisega, kuigi naine võib kogeda ka orgasme, mis on üksteisest väga erinevad. Me teame, et kliitor asetseb rohkem keha sees, kui algselt arvati ja see võib olla  põhjuseks, miks naine tunneb vahel orgasmi vagiinas palju tugevamalt, kui kliitori näärmes või peas. Enamikul juhtudel vaginaalvahekorras jääb kliitor stimuleerimata. Seega võib orgasm esineda harvemal juhtudel, kui stimuleerides käe või suuga. Jällegi, erinevatel naistel on erinevad vajadused stimuleerimise järgi. Partneriga rääkimine või näitamine, mis Sulle meeldib võib aidata teda õppida, kuidas Sind rohkem rahuldada.


Müüt: Kui naine ütleb „ei”, siis mõtleb ta „võibolla”, teda peab lihtsalt rohkem sundima
Fakt: See on selgelt vale. Seadus, toetudes seksuaalsele solvangule, teeb väga lihtsalt selgeks, et seksuaalvahekord ilma partneri nõusolekuta, on kuritegu, olgu siis partneriks mees või naine. Väga oluline mõlema partneri jaoks on rääkimine, mida nad soovivad ja mida mitte, et ei tekiks arusaamatusi.
Kindlasti olid Sa enamus müüte juba kuulnud ja neid ka sõbrannade seltsis arutanud. Ehk  on Sul mõned teistsugused legendid kõrvu jäänud? Järgnevalt küsimegi: „Milliseid müüte Sa veel kuulnud oled?”

Välisajakirjanduse põhjal
Anneli Allikas