Hetero tüdruk kahe gay mehe vahel…

Mari parim sõber on Paul, kes on gay. Neil on omavahel kummaline, kuid väga-väga lähedane suhe. Viimase aasta jooksul on nad üksteise elus iga aspektiga seotud olnud ja omavahel kõike jaganud. Paljudele jätavad nad mulje, et on koos, kuid tegelikult on nad lihtsalt ülihead sõbrad. Nüüd kohtas Paul Marekit ja neist sai paar.

liisi@buduaar.ee


Mari parim sõber on Paul, kes on gay. Neil on omavahel kummaline, kuid väga-väga lähedane suhe. Viimase aasta jooksul on nad üksteise elus iga aspektiga seotud olnud ja omavahel kõike jaganud. Paljudele jätavad nad mulje, et on koos, kuid tegelikult on nad lihtsalt ülihead sõbrad. Nüüd kohtas Paul Marekit ja neist sai paar. Marek on aga veidike tobe – noor nii vanuselt kui ka küpsuselt. Ta käitub Mariga halvasti ja on Pauli ja Mari vahelise suhte peale kade. Tüdruk soovitas Paulil lõpetada tema kaitsmine ja keskenduda suhtele ning selle töötama panemisele, kui see on see, mida ta tõesti soovib.
Paul hakkaski nii tegema, kuid Marek pole ikka rahul. Ta tahaks, et Mari üldse nende elust kaoks. Alati, kui neiu on koos kahe poisiga, tõusevad esile probleemid, sest Marek lihtsalt eeldab, et Mari soovib vaid nende suhet nurjata.

Mari armastab Pauli sõbrana väga ja tahab vaid, et ta õnnelik oleks. Kuigi oma südames usub ta, et Marek on vaid valelik kutt, kellega Paulil midagi ühist ei ole ja et ta eesmärgiks on vaid tüdruku ja Pauli vaheline sõprus hävitada, ei ole ta seda kellelegi öelnud ja on valmis eemale tõmbuma, et Paul saaks õnne otsida.

Mari ei saa gay-suhetest ja nende toimimest kuigi palju aru ja arvab, et äkki ta on lihtsalt tee peal ees. Ta soovib Paulile vaid head, kuid samas ei taha teda kaotada. Mida peaks ta tegema?

Mari ja Paul on viimase aasta vältel olnud väga lähedased ja üksteisele olulised – see on nende vahele loonud tugeva sideme, mille vahele pugemine võib teistele näida väga raske, kui mitte võimatu ülesandena. Kõrvaltvaatajana võivad nad ka ise mõista kui hirmutav võib teistele tunduda nende kahe vahele astuda ja näiteks kummagi nendega suhe luua. Isegi kui nad kumbki seda avalikult ei väljenda, tunnetab iga uustulija selle läheduse ära.


Marek tundub aga olevat lapsik tüliõun. Igaühel on ju pere või lähedased sõbrad ja tavaliselt nendega kohtudes ollakse viisakas, sõbralik ja kannatlik, eriti suhte alguses. Marek aga on kõike peale viisaka ja sõbraliku.


See, et Mari ei saa gay suhetest aru, ei ole põhjendatud, sest nende toimimiseks ei ole loodud mingeid eraldi reegleid. Halb käitumine ongi lihtsalt halb käitumine. Mari ei tohiks valesti mõista midagi kui â