Kas Sinus on seksuaalset külgetõmmet?

29 kommentaari
Kas Sinus on seksuaalset külgetõmmet?

Seksuaalsus on kaasasündinud omadus. See on igaühel isesugune. Seksuaalset heaolu ja atraktiivsust on võimalik mõjutada. Seksuaalsus on elu liikumapanev jõud ja naudingute allikas, kirjutab Rakkaudeksi. Kas seksuaalsus ja seks võivad Sulle praegusest rohkem pakkuda?

Seksuaalsus on kaasasündinud omadus. See on igaühel isesugune. Seksuaalset heaolu ja atraktiivsust on võimalik mõjutada. Seksuaalsus on elu liikumapanev jõud ja naudingute allikas, kirjutab Rakkaudeksi. Kas seksuaalsus ja seks võivad Sulle praegusest rohkem pakkuda?

Seksuaalsus on kaasasündinud võime ja valmisolek, millel on oluline osa inimkonnas ja iga inimese isiksuses. See on nii füüsiline kui ka psüühiline ja igaühel isesugune; ainult Sina ise tead enda soove, ihasid ja seksuaalsuse piire.

Iga inimese seksuaalsus on ainulaadne ja sellel on kordumatu tähtsus elus. Paljudele on seksuaalsus elu liikumapanevaks jõuks ja naudingute allikaks.

Oma kogemustest lähtuvalt teame, et üks inimene mõjub seksuaalselt atraktiivsemana kui teine. Mõnest inimesest on juba esmapilgul näha, et temast lausa õhkub seksuaalset elujõudu ja ta tõmbab inimesi ligi.

Külgetõmbejõu tunnused

Uudistelehekülg Independent Online koostas nimekirja seksuaalset atraktiivsust õhkuva inimese tunnustest. Nimekirja lugedes tasuks meeles pidada, et ühtegi ametlikku või teadusega seotud omadust ei ole olemas.

Võid siiski mõelda, kui mitmele tunnusele vastad Sina või Sinu partner.

1. Seksuaalselt külgetõmbavad inimesed mõtlevad seksile regulaarselt ja kutsuvad sedasi seksuaalset soovi esile.

2. Nad seksivad regulaarselt. Nad leiavad selleks aega ja võimalusi.

3. Nad on eksperimentaalsed ja otsivad uusi võimalusi oma elujõu säilitamiseks.

4. Seksuaalselt atraktiivsed inimesed on spontaansed. Näiteks võivad nad seksida kohtades, kus on oht kellelegi vahele jääda.

5. Nad julgevad kasutada huumorit magamistoas pingete vähendamiseks või heidavad nalja mõne linade vahel toimunud apsu üle.

6. Nad oskavad ja julgevad rääkida seksist oma partneriga. Nad julgevad rääkida oma soovidest ja fantaasiatest.

7. Seksuaalselt külgetõmbavad inimesed panevad oma kallimat tähele. Nad suudlevad ja kallistavad tihti – ka siis, kui eesmärgiks ei ole seks.

8. Nad hoolitsevad enda eest, oma välimuse ja keha eest.

9. Nad aktsepteerivad oma vigu. Näiteks ei muretse nad liialt oma sangade pärast.

10. Nad hindavad elu ja selle rõõmusid. Nad tunnevad mõnu heast tervislikust söögist ja joogist.

Terve seksuaalsuse suunas

Mitut eespool nimetatud punkti võid Sa ise mõjutada. Näiteks võid kaaluda:

Kas Sa hoolitsed enda eest?

Kas Sa hindad ennast?

Kas Sa võiksid oma partnerile rohkem tähelepanu pöörata?

Kas kindlustad, et Su elus on aega ka suhtele?

Kas julged partneriga rääkida oma soovidest ja vajadustest?

Kas Sa arvestad tema soovide ja vajadustega?

Kas oled voodis spontaanne ja loominguline?

Terves seksuaalsuses on küsimus suures osas iseenda tundmises ja julguses seista silmitsi selle minaga, kelleks Sa areneda sooviksid. Sellisel juhul võivad Sinu seksuaalsus ja seks pakkuda Sulle rohkem rõõmu, heaolu ja tervist.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid